Fotbalisty Bohemians Praha už nestraší nula na kontě získaných bodů. V duelu 6. kola na pražském Strahově porazili Bohemians 2:1 Liberec a v letošní sezoně si tak připsali první bodový zisk.

Liberec naopak nenapravil svůj zkrat ze čtvrtka, kdy vypadl z Evropské ligy. Hosté sice vedli po brance Blažka, ale Kincl se Zoubkem zařídili pro Bohemians vítězný obrat.

Severočeši v sestavě udělali tři změny a svého soupeře sevřeli před jeho brankou, útočník Blažek se za sedm minut objevil ve dvou dobrých šancích.

Na třetí pokus v 17. minutě uspěl, zužitkoval poctivou práci Váchy ve středu pole a následný přesný centr Lišky, po němž zblízka zamířil do sítě. Pražané však po inkasovaném gólu překvapivě ožili a hned při své první povedené akci slavili vyrovnání.

Kincl před bránou naběhl na pas exlibereckého záložníka Dittricha a dokázal, že se mu proti Slovanu daří. Už loni mu v obou vzájemných zápasech vstřelil po brance.

Blažek zahazoval šance a tak se radovali domácí

Pak zase začali hrozit Severočeši a jejich hlavní ofenzivní zbraní byl dál Blažek. Nejprve jej vychytal brankář Belaň, další Blažkovu střelu musel až u brankové čáry vykopávat stoper Horáček.

Blažek těsně po začátku druhé půle napálil tyč a Liberci se lehkovážné zahazování šancí rychle vymstilo.

Ve 49. minutě hosté darovali Bohemians vedení doslova sami: levý obránce Vulin odhlavičkoval míč přímo před Zoubka, který z deseti metrů zařídil obrat v utkání.

Liberec vystupňoval tempo hry i nasazení dalších dvou útočníků Nezmara a Diviše. Čtvrt hodiny před koncem ale Bohemians mohli navýšit svůj náskok, jenže Dobeš svůj oblouček nenasměroval mezi tyče.

Bohemians promarněný brejk mrzet nemusel, Liberci už v závěru mnoho nepovolili a mohli se radovat z prvního letošního triumfu. Náladu jim mírně zkazilo jen to, že po druhé žluté kartě za zakopnutí míče vyloučený útočník Kincl.

16.Kladno60153:111

Jablonečtí fotbalisté po čtyřech výhrách za sebou poprvé zaváhali. V domácím utkání hráli s Příbrami jen 0:0 a o vedení v tabulce mohou přijít, pokud Brno v pondělní dohrávce zdolá Teplice.

Ligový lídr byl sice aktivnější, ale brankáře Krbečka příliš nezaměstnal. Výjimkou byla 15. minuta. Důrazný Haurdič atakoval Krbečka, který při odkupu podklouzl a trefil dotírajícího jabloneckého záložníka. Ten však odražený míč nedostihl.

Z vedení se mohli radovat Příbramští, ale Huňa z rohu malého vápna Špita neprostřelil. Toto varování však hráči v zelenobílém nevzali vážně a vzápětí po akci agilního Rodrigueze orazítkoval Šmejkal břevno.

Do šaten však mohli přece jen jít radostněji domácí, neboť ve 43. minutě měl na hlavě gólovou šanci Lafata, ale Krbeček míč reflexivním zákrokem vytěsnil.

Trenér Komňacký ve snaze oživit hru střídal, tlak Jablonce s přibývajícími minutami rostl, ale obranný val Příbrami stále odolával. Závěr zápasu byl hektický, Jablonec prahnul po třech bodech, ale hosté bezbrankovou remízu uhájili.

Dynamo vstřelilo konečně gól, ale ani to mu nepomohlo

Fotbalisté Baníku Ostrava v samém závěru otočili utkání v Českých Budějovicích a po výhře 2:1 se nejméně do pondělí posunuli na třetí místo v tabulky.

Jihočeši přitom dlouho vedli po přesné hlavičce navrátilce do sestavy Stráského, ale v 84. minutě nejprve srovnal Mičola a za pět minut dokonal obrat Lička. Dynamo prohrálo počtvrté za sebou a doma na výhru čeká stále marně.

Baník působil přesnějším dojmem a po deseti minutách se mohl dostat do vedení. Mičola posunul na Zehera, který sice dokázal obhodit vybíhajícího brankáře Kučeru, ale svůj pokus nasměroval do tyče.

Hosté dál pokračovali v aktivitě, o to překvapivější tak byl gólový úder domácích na opačné straně. Na Benátův centr si ve 22. minutě naskočil uzdravený Stráský a svůj první zápas v sezoně oslavil přesnou hlavičkou k tyči.

Baránek, který zastoupil zraněného Bučka, se natahoval marně. Jihočeši se dočkali vstřelené branky po dlouhých 292 minutách.

Baník zasadil dvě smrtelné rány těsně před koncem

O své vedení ale málem záhy přišli. Zatímco se radovali u vlastní střídačky, nechal sudí Mikel hosty rychle rozehrát a na Kučeru se rázem řítila přesila v bílých dresech. Domácí se však stihli rychlým úprkem včas vrátit a přečíslení zažehnat.

Po příchodu z kabin se Českým Budějovicím ještě podařilo otupit ostravský tlak. V 56. minutě posunul Benát na stále aktivního Stráského a brankář Baránek jen sledoval, jak míč těsně minul vzdálenější tyč.

Na posledních deset minut by Jihočeši nejraději zapomněli. V 82. minutě ještě sudí kvůli ofsajdu gól Baníku neuznal, ale hosté se nenechali zdeptat.

Mičola využil velkého zaváhání domácích beků a přesnou střelou k tyči srovnal. V 89. minutě po nakrátko rozehraném rohovém kopu se parádně trefil Lička a zajistil Baníku tři body.

6. kolo první fotbalové ligy:

FK Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 0:0

Rozhodčí: Královec - Zlámal, Koval. ŽK: Haurdič - Pleško. Diváci: 4325.

Jablonec: Špit - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský - Haurdič, Pavlík, Eliáš (62. Valenta), Kovařík - Vošahlík (76. Vukovič), Lafata. Trenér Komňacký.

Příbram: Krbeček - Plašil, Müller, Štochl, Pleško - Klesa (75. Fantiš), Tarczal, Rodriguez, Šmejkal - Huňa, Schneider. Trenér Marko.

Dynamo České Budějovice - Baník Ostrava 1:2 (1:0)

Branky: 22. Stráský - 84. Mičola, 89. Lička. Rozhodčí: Mikel - Lhoták, Ubias. ŽK: Lima, Meszároš - Varadi, Lukeš. Diváci: 3872.

Č. Budějovice: Kučera - Lima (74. Leština), Jarabica, Hunal, Žižka - Stráský (64. Hudson), Riegel, Benát, Mezlík - Meszároš, Ondrášek (76. Sedláček). Trenér: Tobiáš.

Ostrava: Baránek - Zawada, Neuwirth, Bolf, Tomašák - Řezník - Mičola (90. Kraut), Lukeš, Lička, Varadi - Zeher (65. Strnad). Trenér: Koubek.

Bohemians Praha - FC Slovan Liberec 2:1 (1:1)

Branky: 24. Kincl, 49. Zoubek - 17. Blažek. Příhoda - Kordula, Gallo. ŽK: Halama, Macháček, Kincl - Vácha, Liška. ČK: 90+1. Kincl. Diváci: 750.

Bohemians: Belaň - Macháček, Lencevič, Horáček, Heidenreich (78. Fenyk) - Dittrich, Halama (60. Turtenwald), Andronic (46. Dobeš), Mach - Zoubek, Kincl. Trenér: Jindráček.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Vulin (58. Nezmar) - Dočkal, Gecov (74. Diviš), Vácha, Liška - Papoušek (65. Čorič), Blažek. Trenér: Škorpil.