Až čtyři minuty před koncem zachránili fotbalisté Mladé Boleslavi remízu 2:2 s Olomoucí v 7. kole nejvyšší soutěže.

Domácí sice vedli po brance Kuliče, ale Olomouc, která od 33. minuty postrádala vyloučeného útočníka Hubníka, zápas otočila po trefách Petra a Janotky. Boleslav získala alespoň bod díky proměněné penaltě střídajícího Táborského v 86. minutě.

Přesto ani jeden ze soupeřů nejásal. Boleslav marně doufala, že nechá zapomenout na poslední dvě ligové prohry se Spartou a Bohemians 1905 a hlavně vyřazení z domácího poháru Živanicemi.

Olomouc smutní poté, co měla na dosah vítězství po pětizápasovém čekání. To se nyní prodlužuje.

Dušan Uhrin (Mladá Boleslav): "Jsem nespokojený, remíza doma je pro nás hodně málo a znamená další ztrátu. Hráčům chybí zodpovědnost, v útoku i v obraně. Nejsme důrazní v pokutovém území, odvážní směrem dopředu a děláme zbytečné chyby vzadu. Je jisté, že do konce přestupního termínu budu chtít kádr doplnit.

Hráči se až příliš uspokojili, to nás dostalo dolů. Musí si rychle uvědomit, o co jde Boleslavi, ne to, o co jde jim samotným. Musíme z toho vyvodit patřičné důsledky, jinak bychom si po zápasech říkali to samé. Neumím si představit, že bychom třeba teď měli hrát o poháry."

Zdeněk Psotka (Olomouc): "Boleslav nás v závěru hodně přehrávala, byla lepší a my jsme rádi aspoň za ten bod. Těší mě, že to kluci v oslabení alespoň takhle ubojovali. Po té červené kartě jsme začali hrát uspořádaněji, hlavně směrem do defenzivy jsme byli semknutější a začala nám jít lépe rozehrávka, která byla na začátku velmi špatná."

FK Mladá Boleslav - SK Sigma Olomouc 2:2 (1:1)

Branky: 23. Kulič, 86. Táborský z pen. - 41. Petr, 55. Janotka. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Košec. ŽK: Otepka, Onofrej. ČK: 33. Hubník (Olomouc). Diváci: 3280.

Mladá Boleslav: Vorel - Kúdela, Rajnoch, Janíček, Djalovič (72. Opiela) - Mendy, Sylvestre, Procházka (53. Chramosta), Poláček (78. Táborský) - Pecka, Kulič. Trenér: Uhrin ml.

Olomouc: Drobisz - Rossi, Dreksa, Škerle, Onofrej - Otepka (90. Vepřek), Kaščák (65. Štětina), Bajer - Janotka, Petr (68. Ordoš), Hubník. Trenér: Psotka.