Baník byl přitom v úvodním poločase lepší, díky čemuž se i dostali ve 35. minutě zásluhou gólu Lukeše do vedení.

Jenže ještě do poločasu vyrovnal Hloušek, který gólem z přímého kopu v 65. minutě otočil výsledek. Výhru pak pojistil v závěru Grajciar.

Obhájce titulu se tak posunul v tabulce na třetí místo o tři body za vedoucí Teplice. Na druhý Jablonec ztrácí body dva.

Karel Jarolím (Slavia): "Jak jsem žehral po zápase v Liberci, kde jsme měli řadu šancí a branku dali jen jednu, tak dnes ta produktivita byla dobrá. Vstoupili jsme do zápasu dobře, dostali soupeře pod tlak, ale šance přišly až v závěru poločasu.

Koledovali jsme si o to již předtím a jen díky Vaniakovi jsme drželi čisté konto až té nedohrané standardní situace. Důležité bylo, že se podařilo do přestávky vyrovnat a začínalo se od začátku.

Spokojen jsem s tím, že jsme vyhráli, ale ne s tím, že soupeř měl tolik nebezpečných situací před naší brankou. Vaniak tým podržel ve správných okamžicích a patří mu velký dík, že jsme získali tři body.

Miroslav Koubek (Ostrava): Mohlo to klidně skončit i 4:4. Byly tam i další šance a dost rušných momentů v obou šestnáctkách. Na našich hráčích byl znát respekt k mistrovi a účastníkovi Evropské ligy.

Slavia měla tlak, byla lepší a hlavně agresivnější. V úvodu nás nepouštěla do hry. Postupně jsme ale přidali a byli nebezpeční. Měli jsme šance, v prvním poločase dvě z kategorie jasných.

Ubývaly nám síly a inkasovali jsme podruhé. Myslím, že jsme dostali dva laciné góly góly. Místo abychom šli do vedení, tak to bylo opačně.

I poté jsme se snažili s výsledkem něco udělat a bojovali jsme o remízu. Když jsme to hodně otevřeli, tak jsme inkasovali potřetí, ale to již nic neřešilo.

Spartu zachránil od první prohry Holenda

Fotbalisté Brna remizovali se Spartou 1:1. Po nevýrazném prvním poločase poslal domácí tým v 64. minutě do vedení Došek.

Sparta měla v závěru výraznou územní převahu a devět minut před koncem vyrovnal Holenda, který udržel Pražanům letošní neporazitelnost v soutěži.

Fotbalisté Sparty se museli spokojit už s pátou remízou v letošním ročníku. Brňané, až na jedinou chybu, po níž inkasovali branku, zvládli dokonale defenzivní hru. Navzdory tlaku Sparty nepustili soupeře do další vyložené brankové příležitosti.

Miroslav Beránek (Brno): Změnili jsme v prvním poločase rozestavení, náš výkon byl ale zakřiknutý. Sparta byla v poli lepší, my jsme nepřesně přihrávali. Po přestávce jsme rozestavení pozměnili. Došek přišel k Rabušicovi do útoku a oba se postarali o naši branku.

Chtěli jsme střídat vyčerpaného Rabušice, který měl křeče. Jenže v tom okamžiku se zranil Dřížďal a na jeho místě zaskočil Došek. Situaci před gólem jsme nezvládli a draze za ni zaplatili. Z celkového pohledu je ale remíza zasloužená.

Jozef Chovanec (Sparta): Úkol jsme nesplnili. Zejména v závěru utkání jsme projevili velkou vůli po vítězství, nicméně to k plnému bodovému zisku nevedlo.

Scházela mi větší souhra. Hřiště přitom bylo mokřejší a dalo se na něm kombinovat po zemi. Bohužel se tentokrát neprosadil Wilfried, který byl tvrdě atakován. Druhý útočník Holenda ale svůj úkol splnil a postaral se o vyrovnání.

1. fotbalová liga - 8. kolo:

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:1)

Branky: 44. a 65. Hloušek, 89. Grajciar - 35. Lukeš. Rozhodčí: Adam - Kordula, Košec. ŽK: Čelůstka, Vasiljevič - Neves, Zawada, Varadi, Tchuř. Diváci: 12.092.

1. FC Brno - AC Sparta Praha 1:1 (0:0)

Branky: 64. Došek - 81. Holenda. Rozhodčí: Příhoda - Hojsík, Gallo. ŽK: Došek. Diváci: 8257.