Zatímco domácí kouč Pavel Hoftych mohl vybírat sestavu z kompletního kádru, jeho protějšek Karel Jarolím měl problémy hlavně se složením obrany.

Zvlášť když těsně před utkáním sklátily horečky stopera Vomáčku, kterého tak vedle Suchého nahradil Hubáček a na levý kraj defenzivní čtveřice se opět vrátil Hloušek. Po dlouhé pauze zaviněné operací kolene se dostal na lavičku Šmicer.

Kouč Jarolím nahradil v pauze Vasiljeviče čerstvým Belaidem a slávisté postupně přece jen získali lehkou převahu. V 58. minutě našel Vlček centrem Šenkeříka, který však z malého vápna hlavičkoval jen do Sňozíka. Podobně si vedl i domácí Ibragimov.

V 63. minutě srazil Jandův centr rukou střídající Dian a rozhodčí Damková bez váhání nařídila ve prospěch hostů penaltu. Belaid nedal Sňozíkovi prudkou střelou k tyči žádnou šanci. Mistr se však z vedení radoval jen šest minut.

Bohemians okamžitě zapnuli na vyšší obrátky a během chvíli si vytvořili tři velké šance. V 69. minutě už vyprodaný Dolíček vybuchl nadšením, když Škodovo prodloužení hlavou zužitkoval nabíhající Štohanzl.

Klokani ožili a v závěrečné čtvrthodině měli na kopačkách dva další góly. Slávisté mohou děkovat za bod Vaniakovi, jenž v 75. minutě téměř zázračně lapil Štohanzlovu obrovskou šanci. Vzápětí pak naprosto osamocený Róth trefil jen vnější část tyče.

Sparta pošesté remizovala, s Plzní se rozešla bez branek

Sparťanští fotbalisté předvedli v utkání 9. kola proti Plzni další střelecké trápení a již pošesté v sezoně uhráli pouze remízu, tentokrát bezbrankovou.

Domácí si nedokázali poradit s defenzivou Západočechů a pět dnů před utkáním Evropské ligy proti Kodani znovu selhali.

Hosté se s přibývajícím časem stále více věnovali defenzivě, s kterou si sparťané nebyli schopni poradit a podobně jako před týdnem v Brně působili těžkopádně.

I proto nakonec přišli znovu o dva body a ze své letošní neporazitelnosti mají stále menší radost. Nakonec museli být ještě rádi, že v poslední desetiminutovce Rajtoralovu dělovku zlikvidoval brankář Blažek.

Teplice v Ostravě dvakrát srovnávaly, Liberec konečně vyhrál

Fotbalisté Teplic dále proplouvají ligovou sezónou bez prohry. Vedoucí celek soutěže k ní měl dnes na Bazalech blízko, ale dvakrát dotáhl vedení Baníku.

Remízu 2:2 mu zajistil ve druhém poločase po třinácti minutách na trávníku střídající David Kalivoda.

Fotbalisté Slovanu Liberec se po třech kolech bez výhry mohli opět radovat z plného bodového zisku. V sobotním utkání 9. kola první ligy doma bez problémů porazili Slovácko 2:0.

O úvodní gól se postaral obránce Gebre Selassie, teprve třetí výhru v sezoně pak potvrdil Blažek.

9. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians 1905 - Slavia Praha 1:1 (0:0)

Branky: 69. Štohanzl - 63. Belaid z pen. Rozhodčí: Damková - Večeřa, Slavík. ŽK: Janek - Suchý. Diváci: 7500 (vyprodáno).

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 0:0

Rozhodčí: R. Hrubeš - Chytil, Marek. ŽK: Střeštík, Řepka, Hušek - Bakeš, Bystroň, Limberský. Diváci: 7520.

Baník Ostrava - Teplice 2:2 (1:1)

Branky: 1. Strnad, 48. Lička - 3. Vachoušek, 68. Kalivoda. Rozhodčí: Příhoda - Vysloužil, Teuber. ŽK: Lička, Mičola - Mareš, Vachoušek, Elsamni, Kalivoda. Diváci: 6456.

FC Slovan Liberec - 1. FC Slovácko 2:0 (1:0)

Branky: 16. Gebre Selassie, 50. Blažek. Rozhodčí: Adam - Peřina, Santarius. ŽK: Struhár, Perůtka, Ondřejka (všichni Slovácko). Diváků: 3732.