Fotbalisté Jablonce se vrátili po výhře 1:0 v Olomouci do čela první fotbalové ligy. O jejich výhře rozhodl dvě minuty před koncem z trestného kopu záložník Marek Jarolím.

Přitom po většinu zápasu byli mnohem aktivnější domácí, snažili se o střelbu. Ve 26. minutě se opřel na hranici šestnáctky do míče Onofrej a jeho míč skončil na jabloneckém břevně.

I po pauze byli aktivnější domácí a krátce po ní vyzkoušel Špita znovu Onofrej, ale i další souboj obou hráčů vyzněl pro hostujícího brankáře. Následný pokus domácího fotbalisty skončil vedle.

Jenže ani s přibývajícími minutami Olomouc nemohla najít klíč k rozhodujícímu otevření jablonecké obrany.

V době závěrečného náporu navíc přišli Hanáci i o jediný bod. Dvě minuty před koncem se totiž prosadil Jarolím, jehož trestný kop skončil v růžku domácího hrdiny Lovásika.

Komňacký: Nemám sílu se z takové výhry radovat

Jablonec se sice vyhoupl do čela tabulky, kouč František Komňacký ale na výkonu svých barev našel řadu nedostatků a vítězství označil spíše za šťastné.

"Ani nemám sílu se z takové výhry radovat, náš výkon tomu totiž neodpovídal," přiznal bez vytáček Komňacký.

"Jestli za něco hráče nemůžu kritizovat, tak je to obranná fáze. Sigma byla aktivnější a měla tlak, ale my jsme ho právě díky dobře zvládnuté hře vzadu ustáli.

Směrem dopředu to už nebylo dobré, tam mám k hráčům spoustu připomínek. Měli jsme štěstí, že jsme dneska hráli právě s Olomoucí, které momentálně schází pohoda ve finální fázi," dodal Komňacký.

Budějovice a Bohemians jsou po prohrách na dně tabulky

Fotbalisté Kladna i potřetí za sebou v první lize vyhráli. V souboji dvou kandidátů na sestup vydřeli výhru 3:2 nad Bohemians Praha, i když dvakrát přišli o vedení.

V nastaveném čase však proměnil Ondřej Szabo pokutový kop za ruku Marka Kincla. Bohemians jsou nadále předposlední, Kladno se posunulo na 12. místo.

Fotbalisté Českých Budějovic prohráli v Příbrami šestý z posledních sedmi ligových duelů a nadále zůstávají na samém dně tabulky.

Domácí poslal do vedení premiérovou brankou v nejvyšší soutěže Jakub Štochl, druhý gól přidal Dort. Pak sice snížil Ondrášek, ale v nastavení upravil na konečných 3:1 do prázdné branky Rodrigues. Příbram udržela domácí neporazitelnost.

1. fotbalová liga - 9. kolo:

Sigma Olomouc - Baumit Jablonec 0:1 (0:0)

Branka: 88. Jarolím. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Pelikán. ŽK: Škerle - Lafata. Diváci: 3712.

SK Kladno - Bohemians Praha 3:2 (1:1)

Branky: 32. Tatanašvili, 77. Zoubele, 90.+3 Szabo z pen. - 38. Kincl, 86. Ibe. Rozhodčí: Drábek - Zlámal, Koval. ŽK: Holub - Fenyk, Grznár, Andronic, Kincl. Diváci: 2325.

1. FK Příbram - Dynamo České Budějovice 3:1 (1:0)

Branky: 44. J. Štochl, 56. Dort, 90.+4 Rodrigues - 85. Ondrášek. Rozhodčí: Makovička - Lhoták, Štěrba. ŽK: Dort - Meszároš, Hudson. Diváci: 2500.