Teplice porazily doma Liberec 2:0 a vrátily se do čela tabulky před Jablonec, který má nedělní dohrávku s Mladou Boleslaví k dobru. Ostrava se posunula na třetí místo tabulky, hned za ní poskočila Plzeň.

Výhru Teplicím zajistila mnohem nápaditější ofenzivní hra a výkon zanedlouho sedmatřicetiletého Verbíře, který se blýskl dvěma lahůdkovými asistencemi a nastřelenou tyčí.

Liberec nepotvrdil zlepšení z posledních zápasů a zůstane ve druhé polovině tabulky.

Ladislav Škorpil (Liberec): "Utkání se ledaskomu mohlo líbit z různých důvodů, ale mně ne. Jsme ve všech možných ukazatelích lepší, jen ne v tom, co rozhoduje - ve hře 30 metrů před brankami.

A když už se do šance dostaneme, stejně to nevyužijeme. Ale na umělecké body se nehraje, takže je potřeba blahopřát teplické efektivitě.

Nepodařilo se nám nahradit Košťála, v brance odpadla konkurence. Jsou řešení krátkodobá i dlouhodobá. Sparta nám pustila Zicha, ale ten měl zlomené záprstní kůstky a teprve zítra půjde chytat za béčko."

Jiří Plíšek (Teplice): "Utkání muselo potěšit diváky na tribunách i v televizi, oba týmy hrály pěkný fotbal. V první půlce byl rozdíl hlavně v efektivitě, přežili jsme liberecké šance a pak sami skórovali.

Reagovali jsme na rozestavení soupeře, vysunuli jsme víc kraje. Efektivní jsme byli jen zprava, ale šance chodily z obou stran. Daří se nám pracovat se širším kádrem, kluci táhnou za jeden provaz."

Slovácko už pět zápasů nedalo gól

Výhru Baníku zajistil ve druhém poločase jeho nejlepší střelec Mario Lička. V 64. minutě jej při odkopu trefil Urbánek a od ostravského záložníka se odrazil míč do brány, v 75. minutě využil hrubky stopera Formánka a prostřelil gólmana Vaška.

Slovácko bez potrestaného kanonýra Švancary střelecky zcela propadlo a už 483 minut nevstřelilo v lize branku. Od vyšší porážky ho zachránil ještě v minulém roce brankář Ostravy Petr Vašek.

Josef Mazura (Slovácko): "V prvním poločase jsme byli lepší. Po změně stran naopak hrála agresivněji Ostrava. Bohužel jsme opět nezvládli standardní situaci a po závaru, který jsme nevyřešili, jsme inkasovali gól.

Už jsme nenašli sílu, jak zápas otočit. Nepomohla ani střídání. Zápas jsme nezvládli."

Miroslav Koubek (Ostrava): "Slovácko mělo velkou motivaci zvládnout toto utkání po sérii nezdarů za každou cenu. Způsob hry byl v některých momentech až na hraně. Agresivita soupeře nám dělala potíže a jen tak tak jsme situaci ustáli

Potom jsme se dostávali postupně do hry. Tušili jsme, že podobným způsobem, který stál hodně sil, nebude hrát Slovácko celý zápas. Na soupeři se projevovala únava.

O poločase jsme taktiku učesali. Zdůraznili jsme si, že musíme ještě více bojovat. Měli jsme převahu i několik šancí."

Olomouc nevyhrála už podeváté v řadě

I Plzeň rozhodla o své výhře až v závěrečné půlhodině. O třech rozhodl v 73. minutě útočník Bakoš, který skóroval do prázdné branky po ideální přihrávce Rezka.

Olomouc naopak stále více zabředá do výsledkové krize. V lize nevyhrála ani na devátý pokus. Se sedmi body je na 13. místě a stejně jako Slovácko má jednobodový náskok na sestupové příčky.

Pavel Vrba (Plzeň): "V prvním poločase naše hra nesnesla přísnější měřítko. Olomouc byla v obraně velmi dobrá a my jsme se špatně prosazovali.

Mělo to ale i další příčiny. Především ve špatném pohybu. Byli jsme statičtí, neudrželi vepředu míč a ani rozehrávka nebyla stoprocentní. Po přestávce jsme byli mnohem nebezpečnější. Nebylo tam už tolik nevynucených chyb.

Kromě gólu jsme tam měli i více dalších situací. Zlepšili jsme pohyb a hodně nám pomohli střídající hráči, kteří výrazně přispěli k oživení útočné fáze.

V zápasech doma od nás fanoušci čekají víc. Teď je to takové udřené, ale přináší to body. Návrat chybějících hráčů bude razantní a věřím, že už doma budeme hrát líbivější fotbal."

Zdeněk Psotka (Olomouc): "Chtěli jsme hrát v pevném obranném bloku. Domácí hrozili jen ze standardních situací. Směrem dopředu jsme byli málo odvážní a špatně jsme řešili situace v přechodové fázi.

Taktika nám bohužel bod nepřinesla. Řešili jsme tam špatně rozehrávku. Nebyli jsme důrazní a domácí nás potrestali gólem. V závěru jsme si vynutili tlak, ale vyprodukovali jsme z něj pouze dvě střely.

Samozřejmě nejsme s porážkou spokojeni. Musíme ale pracovat dál. Pan Kubíček nám dal důvěru. Máme před sebou nějaký cíl. Musíme hrát příští zápas ofenzivněji. S Jabloncem i dnes s Plzní jsme dostali góly v závěru, i když jsme celkově nehráli tak špatně."

Fotbalová liga - 10. kolo:

FK Teplice - Slovan Liberec 2:0 (2:0)

Branky: 9. Vidlička, 45.+1 Mahmutovič. Rozhodčí: L. Kovařík - Košec, Moudrý. ŽK: Klein, Lukáš - Bosančič, Papoušek. Diváci: 3056.

1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Branky: 64. a 75. Lička. Rozhodčí: Adámek - Zlámal, Gallo. ŽK: Cleber, Urbánek, Formánek - Tomašák, Varadi. Diváci: 7252.

Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 1:0 (0:0)

Branka: 73. Bakoš. Rozhodčí: Adam - Handlíř, Kubáň. ŽK: Ševinský, Horváth, Bakoš, Petržela - Rossi, Komárek, Kaščák, Škerle. Diváci: 3105.