Ani skvělý nástup, po němž hokejisté Mladé Boleslavi vedli před svými diváky za jedenáct minut už 3:0, jim nepřinesl body. V předehrávce 21. kola extraligy se nakonec radovali hosté z Litvínova.

Ti odpověděli ve druhé třetině stejně rychle - za šest minut otočili skóre z 1:3 na 4:3. Pátý gól už padl v poslední minutě, kdy domácí v zoufalé snaze o vyrovnání odvolali brankáře Schwarze.

Po pátém vítězství za sebou tak litvínovský celek postoupil už na sedmé místo v tabulce, v níž o bod předstihl právě svého dnešního soupeře.

Zápas se hodnotil lépe Jiřímu Šlégrovi, asistentovi trenéra vítězného celku: "Měli jsme katastrofální začátek. Nevím z jakého důvodu, ale první třetiny se nám nedaří. Samozřejmě jsme si to v kabině řekli.

Bylo vidět, že kluci chtějí a chyby musí odstranit. Začali lépe bránit, napadat a hrát do těla. Tam se začal obracet zápas. Závěr byl dramatický, rozhodčí nás poslali do tří.

Určitě to není nic příjemného, ale bylo vidět odhodlání, hráči padali do ran a můžu jim jen poděkovat."

Vladimír Čermák pak pochválil hráče Mladé Boleslavi za výborný začátek, ale hned dodal: "Prohráli jsme kvůli nedisciplinovanosti."

Předehrávka 21. kola:

Mladá Boleslav - Litvínov 3:5 (3:1, 0:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Pabiška (J. Kasík, Král), 10. Boháč (Nouza, T. Sýkora), 11. Jiruš (Šagát, Lehikoinen) - 13. J. Černý (Jenáček), 26. Pilař (Jánský, Reichel), 27. Trávníček (J. Černý), 32. V. Hübl (Švarný, Skuhrovec), 60. Lukeš. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:9, navíc Schwarz (Mladá Boleslav) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3820.

Mladá Boleslav: Schwarz - Žabka, J. Kasík, Šterbák, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Němeček, Frolo - Pabiška, Král, Sup - Nouza, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Šagát, Macho - Bahenský, Gajovský, Handlovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.

Litvínov: J. Hübl - Pilař, Kroupa, Skuhrovec, Gureň, Stříteský, Švarný, Punčochář - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - J. Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Heinisch, Gerhát. Trenéři: Kučera a Šlégr.