V posledním podzimním kole se do Edenu vrátila alespoň špetka radosti, Slavia totiž v letošní ligové derniéře porazila Brno 3:1. Zvítězila po čtyřech ligových zápasech bez výhry a v tabulce ztrácí na vedoucí duo Teplice – Sparta osm bodů.

Jednoznačným hrdinou duelu s Jihomoravany byl záložník Rudolf Skácel, který vstřelil všechny tři góly domácích v rozmezí dvaceti minut. Slavii ještě do konce roku čekají dva zápasy v Evropské lize, ve středu doma s Janovem a poté ve Francii v Lille.

Hned první minuty utkání ale ukázaly velkou nejistotu slávistických defenzivních hráčů a předznamenaly problémy. Už v 5. minutě se mezi Markem Suchým a Ondřejem Čelůstkou prosadil Tomáš Došek, přiťukl míč Tomáši Poláchovi, který se z vápna opřel do míče a Brno vedlo.

Překvapená Slavia se po inkasované brance chvilku sbírala, postupem času ale tlačila Brněnské víc a víc a tápaní v obraně vystřídala vysoká ofenzivní aktivita.

Skácel se trefil po šesti letech

Hosté byli zatažení, vyjma jediného útočníka Doška všichni urputně bránili. Přesto ani brněnská defenziva neoplývala tvrdostí skály, ale spíše křehkého skla.

První velkou příležitost Slavie měl Adam Hloušek, jeho tvrdou střelu, nezvykle pravačkou, vytáhl brankář Tomáš Bureš na roh.

Tři další dobré šance sešívaných gólem neskončily, v 31. minutě už ale Brňané kapitulovali. A začala „one man show“ Rudolfa Skácela. Slávistický záložník se přes jednoho z hostujících obránců prodral v malém vápně k zakončení a vyrovnal.

Ve 42. minutě ke Skácelovi propadl centr Mateje Krajčíka a domácí středopolař poslal tvrdou levačkou Brno k zemi – 2:1.

Své brilantní představení dokonal Skácel krátce po přestávce, když krásnou střelou z dvaadvaceti metrů zvýšil na rozdíl dvou branek.

Slávistický kotel byl u vytržení a skandováním „Rudy, Rudy“ vyjádřil přání, aby Skácel hrál za Slavii i na jaře. Skácel je totiž v Edenu jako amatér a v zimě se bude rozhodovat o jeho dalším působení.

Skácel mohl přidat i další gól, jeho střela v 66. minutě ale brněnskou branku minula. Slavia poté už utkání kontrolovala.

Jediný, kdo mohl být z brněnských hráčů alespoň trochu potěšen, byl Richard Dostálek. Pětatřicetiletý fotbalista totiž ve Slavii na přelomu tisíciletí odehrál více než sto padesát zápasů, domácí fanoušci na něj nezapomněli a na začátku druhé půle vyvolávali jeho jméno.