Západočeši v úvodních dvou třetinách domácí celek herně i střelecky převálcovali a získali v nich rozhodující náskok. Vítkovice v závěru snížily, ale na víc neměly a po čtyřech vítězstvích prohrály.

Hokejisté Pardubic prohráli s Karlovými Vary 3:5. Západočeši položili základ svému vítězství v polovině utkání, kdy při vedení 2:1 třemi góly potrestali faul domácího útočníka Jiřího Cetkovského.

Ten zamířil do kabin s trestem na pět minut a do konce zápasu.

Sparta si zajistila vítězství v Brně v první třetině

Přesnější koncovka zajistila hokejistům Sparty Praha vítězství 5:3 v Brně nad posledním týmem tabulky Kometou ve 29. kole O2 extraligy.

Rozhodující náskok získala Sparta hned v první třetině, kdy trestala pohotově chyby protivníka lacinými góly. Brňané se sice po slibném úvodu ještě střelecky vzchopili v závěru zápasu, kdy už ale pouze stačili zkorigovat výsledek.

Hokejisté Liberce porazili Zlín těsně 3:2. Bílí Tygři tak ani ve třetím vzájemném souboji v této sezoně neztratili s Berany bod. Dvě branky Severočechů vstřelil útočník Tomáš Klimenta. Zlín prohrál čtvrtý z posledních pěti zápasů.

Turek čisté konto neudržel, Budějovice však vyhrály

Hokejisté Českých Budějovic porazili Kladno 2:1 v prodloužení. Rozhodující branku zaznamenal v čase 60:59 útočník Milan Gulaš.

Neprůstřelnost domácího brankáře Romana Turka ukončil po 232 minutách David Stieler, který ve 49. minutě vyrovnal na 1:1.

Hokejisté Mladá Boleslavi po dvou porážkách zabrali a zdolali Třinec 4:3. Shodně dvě trefy si v dresu vítězů připsali kapitán Richard Král a Michal Macho, čerstvá posila Středočechů z Plzně Jaroslav Kracík zaznamenal jednu asistenci.

Oceláři za poslední čtyři zápasy získali jen dva body za výhru v prodloužení na ledě Slavie.

Hokejová extraliga - 29. kolo:

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:5 (1:3, 0:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. R. Dlouhý (Bičánek), 44. Erat (Šindel, R. Dlouhý), 57. Varaďa (Lhotský, Zubíček) - 1. Broš (Koreis), 15. Ton, 19. Macholda (Broš, Kratěna) 34. Langhammer (Ručinský, Ton), 52. Koreis (Broš, Kratěna). Rozhodčí: Souček, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec - PSG Zlín 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Klimenta (Plodek), 22. Klimenta (Plodek, Víšek), 34. Dušek (Čakajík) - 8. Důras (Balán), 39. Köhler (Leška). Rozhodčí: Polák, Svoboda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 8:7, navíc Hunkes - Důras oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 4631.

HC Mountfield České Budějovice - HC Geus Okna Kladno 2:1 v prodloužení (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 46. Mikeska (Snopek, Šimánek), 61. Gulaš (Mikeska, Snopek) - 49. Stieler (Mudroch, Eberle). Rozhodčí: Mikula, Minář - Čech, Poruba. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 4551.

HC Eaton Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:2, 0:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 9. P. Sýkora, 43. Kolář II (Starý, Havíř), 52. P. Sýkora (Pivko) - 15. Kristek (Zaťovič, Melenovský), 17. Zucker (Skladaný), 31. Skuhravý (Tribuncovs, Němec), 32. Kumstát (Čutta), 32. Dej (Mucha, Skladaný). Rozhodčí: Hodek, Turčan - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:10, navíc Cetkovský 5 min. a do konce utkání, Pineault - Tribuncovs oba 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 8267.

BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Král (Žabka, Sup), 12. Král (Žabka), 18. Macho (Kracík), 44. Macho (Lehikoinen) - 10. Cartelli (Bonk, D. Květoň), 29. Polanský (Martynek, D. Květoň), 48. Kohn (Hampl, Lojek). Rozhodčí: Šindler, Homola - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 3385.

HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Kvapil (Sičák, Burger), 29. Svačina (Stehlík, Klimek), 49. Klimek (Burger) - 14. Heřman (Benák), 21. Vostřák (Straka, Vlasák), 25. Adamský (Hvila), 37. Modrý (Jan Kovář, Stránský). Rozhodčí: Hradil, Jebavý - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3991.