Setkání José Mourinha s jeho bývalým klubem, londýnskou Chelsea, dopadlo v prvním osmifinále Ligy mistrů pro portugalského trenéra vítězně. Jím vedený Inter Milán porazil tým, se kterým Mourinho získal dva anglické tituly, 2:1.

Inter vedl už po třech minutách. Milito dostal přihrávku od Eto’a, přistrčil si míč na pravačku a střelou na přední tyč překonal Petra Čecha v hostující brance. Italské mužstvo vedoucí gól na půl hodiny uspal, avšak Drogba trefil z přímého kopu jen břevno.

Hned zkraje druhé půle Angličané vyrovnali. Kalou po průniku beka Ivanoviče a za nepozornosti domácího gólmana Julia Cesara placírkou z dvaceti metrů uklidil balon do sítě.

Vzápětí však vstřelil vítězný gól Cambiasso. Jeho první rána byla obranou Chelsea zblokována, druhá už ne a Čech jen zkoprněle zíral, jak míč končí v síti.

Český reprezentační brankář zápas nedochytal. V 60. minutě lapil centr a míč poslal obránci. Hned se ale chytil za nohu a signalizoval střídání. Do branky musel Hilário.

Fotbalisté CSKA Moskva remizovali v úvodním utkání osmifinále Ligy mistrů na svém hřišti s FC Sevilla 1:1. Český útočník Tomáš Necid mohl těsně před koncem skórovat, ale svou velkou šanci neproměnil.

Vedoucí branku hostů vstřelil na stadionu v Lužnikách ve třístupňovém mrazu v 25. minutě Negredo, dělbu bodů zajistil CSKA González. Před odvetou, která se hraje ve Španělsku 16. března, ale dává výsledek z Moskvy lepší postupové vyhlídky Seville.

Hosté nastoupili bez dvojice hrotových hráčů - Luis Fabiano je zraněný a Kanouté zůstal jen na lavičce, ale Negredo je dokázal nahradit. Na umělém trávníku nebyl příliš vidět, ale v rozhodujícím momentě byl po průniku Jesúse Navase a jeho centru na správném místě. Čisté svědomí ale při gólu neměla dvojice stoperů Ignaševič a Vasilij Berezuckij, stejně jako brankář Akinfejev, kteří centr shodně minuli.

Moskevský tým, jemuž chyběl Dzagojev, přitom začal aktivněji, přestože hrál první soutěžní zápas od začátku prosince. Na hrotu osamocený Necid vybojoval svým důrazem v páté minutě míč, ale rychlonohý chilský hráč González namířil nad branku. O tři minuty později Necid vypálil těsně vedle.

Necid mohl vstřelit vítězný gól

Postupem času ale Sevilla začala domácí mužstvo přehrávat ve středu hřiště a Necid byl od spoluhráčů odříznutý. Takticky vyspělí hráči Sevilly dokázali držet míč na kopačkách a především dokonale eliminovali ofenzivní hráče CSKA.

I po přestávce kontrolovali hosté hru, ale náladu promrzlým divákům zlepšil v 66. minutě González. Napřáhl z dobrých pětatřiceti metrů a jeho nevídanou dělovku zastavila až síť. Ani tentokrát ale neměl čisté svědomí zkušený Palop, který se za ranou jen podíval. Vzápětí mohli hosté jít opět do vedení, ale Perottimu chyběly k centrovanému míči jen centimetry.

V závěru zápasu se dostal třikrát ke střele Necid a pět minut před koncem byl blízko vítězné brance. Po sólu se dostal sám až před Palopa, kterého si posadil na zem, ale ostřílený španělský gólman mu zkazil radost, když ještě stačil špičkou kopačky vyrazit míč na roh.