Fotbalisté Sparty nevkročili do jarní části sezony dobře. V zahajovacím duelu jara doma jen remizovali s Příbramí 1:1. Letenští favorité sice rychle vedli, ale dvanáct minut před koncem po hrubé chybě obrany hosté vyrovnali. Sparťané se sice dostali do čela soutěže, vedou o bod před Teplicemi. Ty však mají dva zápasy k dobru, zítra hrají v Českých Budějovicích.

Základní sestava Sparty byla obrovským překvapením. Složení středové řady totiž nepřipomínalo poslední ligové zápasy a proti závěru podzimu byla zcela nová: vedle očekávaného startu Sionka se překvapivě na hřišti objevila trojice náctiletých Folprecht, Hejda, Krejčí. Byl to důsledek toho, že k řadě zraněných se přidali v předvečer s nemocí Vacek a Zeman.

Jedinou gólovou akci předvedli domácí ve 22. minutě. Novic Lačný hrudí vyslal na zteč parťáka Wilfrieda a jeho rána z dvaceti metrů zapadla přesně k tyči. Sparta se dostala do tempa a vpředu si aktivně počínal zejména Lačný. Přesto do poločasu nebezpečně zahrozili i hosté  a Šmejkal trefil břevno.

Hosté se ve druhé půli snažili a nutili domácí obranu k chybám, což vyústilo ve vyrovnávací gól. Brankář Blažek se špatně domluvil s novým stoperem Brabcem a po jejich hrubce dostal po pár vteřinách na hřišti k míči střídající Wágner a jeho úkol dostat míč do prázdné branky nebyl složitý. Závěrečný tlak Sparty hosté i s pomocí štěstí ustáli.

Brno vstoupilo do jarní části první ligy vítězstvím 1:0 nad Slovanem Liberec. Jedinou branku vstřelil minutu před koncem prvního poločasu hlavou Polách. Tímto výsledkem Brňané ukončili sérii šesti zápasů bez výhry, v závěru se ale o tříbodový zisk museli po herním výpadku strachovat.

Slavia vítězně, ale zranil se Hloušek

Podzimní ztrátu začala nahánět mistrovská Slavia, která zvítězila na Strahově nad Bohemians Praha 1:0 a poskočila na páté místo, z něhož se na vedoucí Spartu dívá s šestibodovým odstupem.

V sestavě Slavie se objevili tři noví hráči. V brance nastoupil Senecký, ve středu obrany spolu hráli Kopic a Lafrance. Nepříjemnost pro trenéra Karla Jarolíma a také reprezentačního kouče Michala Bílka nastala už po 22 minutách, kdy kvůli zranění střídal záložník Adam Hloušek.

Rozhodnutí přišlo po půlhodině hry. Aktivně hrající Grajciar napřáhl z osmadvaceti metrů a Belaň na míč nedosáhl. Domácí měli poté řadu šancí na vyrovnání, ale potýkali se s mizernou koncovkou a vyrovnávací branku nevstřelili.

17. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - 1. FK Příbram 1:1 (1:0)
Branky: 22. Wilfried - 78. Wágner. Rozhodčí: Matějek - Gallo, Vysloužil. ŽK: Hejda - Hušbauer, T. Pilík, Tarczal. Diváci: 10.066.

Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Sionko, Folprecht (86. Kalouda), Hejda (86. Hoheneder), Krejčí - Wilfried, Lačný (70. Kadlec). Trenér: Chovanec.
Příbram: Krbeček - Plašil, Nohýnek, J. Štochl, Šmejkal (83. Videgla) - Hušbauer, Tarczal, T. Pilík (76. Wágner), Rodrigues - Fantiš, Klesa (90.+3 Borek). Trenér: Marko.

1. FC Brno - FC Slovan Liberec 1:0 (1:0)
Branka: 44. Polách. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Koval. ŽK: Dejmek, Smetana (oba Liberec). Diváci: 2481.

Brno: Bureš - Jílek, Dvorník, Trousil, Husár - Dostálek, Křeček, Polách (68. Chlup, 89. Huška) - Kalabiška (90. Rabušic), T. Došek, Hodek. Trenér: Beránek.
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie (27. Polák), Kelič, Dejmek, Janů (61. Frejlach)- Dočkal, Papoušek, Gecov, Vulin - Smetana, Kerič (78. Diviš). Trenér: Petřík.

Bohemians Praha - Slavia Praha 0:1 (0:1)
Branka: 26. Grajciar. Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Mencl. ŽK: Mach, Jeslínek, Belaň, Ibe, Fenyk, Devátý, Kincl - M. Černý. Diváci: 4568.

Bohemians Praha: Belaň - Flachbart, Lencevič, Horáček, Grznár - Jeslínek (46. Fenyk), Demeter, Dobeš (77. Devátý), Mach - Pospíšil (61. Kincl), Ibe. Trenér: Jindráček.
Slavia: Senecký - Krajčík, Lafrance, Kopic, Hubáček - Grajciar, Janda, Trapp (61. Ragued), Hloušek (22. M. Černý) - Šenkeřík (86. Kysela), Vlček. Trenér: Jarolím.

1. Sparta 17 8 9 0 20:8 33
2. Teplice 15 9 5 1 29:16 32
3. Ostrava 16 9 4 3 23:15 31
4. Jablonec 16 9 4 3 17:12 31
5. Slavia 17 7 6 4 22:14 27
6. Plzeň 15 7 5 3 17:13 26