Fotbalisté Interu Milán si jako první vybojovali účast v semifinále Ligy mistrů, když dnes ve čtvrtfinálové odvetě zvítězili na stadionu CSKA Moskva 1:0. Soupeřem Milánských v semifinále bude lepší z večerního duelu mezi Barcelonou a Arsenalem.

Inter si do Moskvy přivezl výhru 1:0 z domácího prostředí. Náskok hosté zdvojnásobili už v 6. minutě. Wesley Sneijder z přímého volného kopu tvrdou přízemní ranou doprostřed branky zaskočil jak nadskakující hráče ve zdi, tak domácího brankáře Igora Akinfejeva.

Domácí Moskvané potřebovali v tu dobu k postupu vyhrát o dva góly, což bylo proti skvěle takticky připravenému Interu velmi složité. Ve 23. minutě se blýskl český útočník CSKA Tomáš Necid, který si na hranici velkého vápna jedním dotekem zpracoval míč a zároveň si ho připravil ke střele, jeho rána však minula branku hostí.

Necid byl i zrodu nebezpečné akce ve 34. minutě, kdy rychlou přihrávkou započal atak CSKA, na jehož konci však Dzagoev zavrávoral a míč špatně trefil. Ještě než útočící hráči domácích stačili přeběhnout hřiště zpět, měl na druhé straně šanci Milito, brankář Akinfejev byl však pozorný.

Šance Moskvy definitivně pohřbil střídající Odiah, který byl čtyři minuty po poločase vyloučen. Se žlutou kartou na kontě ostře zajel do útočníka Eto´a správně viděl druhou žlutou a následně červenou kartu.

Inter pak už vývoj utkání kontroloval, hodně držel míč a mohl přidat i další góly. Tomáš Necid byl v 71. minutě střídán.

CSKA Moskva - Inter Milán 0:1 (0:1)
Branka: 6. Sneijder. Rozhodčí: Lannoy (Fr.). ČK: 49. Odiah (CSKA). První zápas 0:1, postupuje Inter.