Alonso vybojoval druhé vítězství v sezoně a vrátil se do boje o titul. Druhý v Hockenheimu skončil jeho týmový kolega Felipe Massa před vítězem kvalifikace Sebastianem Vettelem z Red Bullu. V čele pořadí se udržel Lewis Hamilton z McLarenu, který dnes dojel čtvrtý.

Stáj Ferrari zopakovala double z prvního závodu sezony v Bahrajnu, kde si naopak pro třetí místo dojel Hamilton před Vettelem, který tam při březnovém závodě rovněž startoval z pole position.

Ferrari ukázalo nejrychlejší start, Vettel nestačil

Zatímco v Bahrajnu ale Vettel dlouho mířil k vítězství a až v závěru se kvůli problémům s výfukem propadl, tentokrát mu první místo vydrželo jen pár metrů. Rychleji než on totiž odstartoval vedle něj Alonso a hlavně za ním Massa, který měl před sebou okamžitě úplně volno, protože Vettel se usilovně, ale marně snažil zkřížit trať španělskému soupeři.

A tak do první zatáčky vjely jako první oba rudé vozy v pořadí Massa - Alonso. Zhruba ve třetině trati brazilský pilot odrazil jediný vážnější Alonsův útok a mohl myslet na první vítězství po loňském vážném zranění hlavy.

Jenže v 49. z 67 kol přišel moment, o kterém se bude hodně hovořit. Massa v týmové vysílačce uslyšel: "Fernando je rychlejší. Potvrď, že jsi tuto zprávu pochopil." O pár vteřin později Brazilec prakticky bez boje před sebe stájového kolegu pustil. Žádný přímý příkaz z rádia nezazněl, přesto byla taktika italské stáje jasná. Týmová režie je ve formuli 1 zakázaná.

Alonso se vítězstvím vrátil do boje o titul, Massa by k němu měl dál

Pro stáj Ferrari bylo výhodnější Alonsovo vítězství, protože v celkové klasifikaci měl před závodem o 31 bodů víc než Massa a má tedy reálnější šance na boj o titul. Po 23. vítězství v kariéře dělí exmistra světa na pátém místě od vedoucího Hamiltona 34 bodů.

Druhý v celkové klasifikaci zůstal díky pátému místu mistr světa Button, zatímco Vettel bodově srovnal krok se stájovým kolegou Markem Webberem na průběžné třetí pozici. Webber v Německu pořadí jezdců ze tří dominantních stájí současnosti uzavřel a žádný další pilot už nedokázal odjet plný počet kol.

Domácí závod nepřinesl náznak zlepšení pro stáj Mercedes a především idol německých fanoušků Michaela Schumachera. Sedminásobný mistr světa skončil devátý a opět prohrál i s druhým pilotem týmu Nikem Rosbergem, který byl osmý.

GP Německa v Hockenheimu, 11. závod MS vozů formule 1:

1. Alonso (Šp./Ferrari) 1:27:38,864 (prům. rychlost: 209,788 km/h), 2. Massa (Braz./Ferrari) -4,196, 3. Vettel (Něm./Red Bull) -5,121, 4. Hamilton (Brit./McLaren) -26,896, 5. Button (Brit./McLaren) -29,482, 6. Webber (Austr./Red Bull) -43,606, 7. Kubica (Pol./Renault), 8. Rosberg (Něm./Mercedes), 9. M. Schumacher (Něm./Mercedes), 10. Petrov (Rus./Renault) všichni -1 kolo.

Průběžné pořadí MS (po 11 z 19 závodů): 1. Hamilton 157, 2. Button 143, 3. Webber 136, 4. Vettel 136, 5. Alonso 123, 6. Rosberg 94, 7. Kubica 89, 8. Massa 85, 9. Schumacher 38, 10. Sutil (Něm./Force India) 35.

Pohár konstruktérů: 1. McLaren 300, 2. Red Bull 272, 3. Ferrari 208, 4. Mercedes 132, 5. Renault 96, 6. Force India 47, 7. Williams 31, 9. Sauber 15, 9. Toro Rosso 10.