Svěřenci Jozefa Chovance už pět let marně čekají na vysněné peníze, které Championes League přináší. Letos jim k postupu do hlavní části chybí poslední krok - vyřadit ve 4. předkole slovenského mistra z Žiliny.

Soupeř ze Slovenska se zdá být snadným soustem, ale sparťané jdou do zápasu s pokorou. "Žilina je podle mě nejlépe organizovaný klub na Slovensku, mají silné zázemí, dobře pracují s mládeží a výsledky se dostavují. Vždycky hrají na špici slovenské ligy a pravidelně hrají evropské poháry. Je to silný tým, vždyť v minulém kole vyřadili Loveč, což byl favorit duelu," uvedl kouč Chovanec.

Spartě budou chybět tři potrestaní hráči. Wilfried, Matějovský a Sionko totiž pykají za fauly, které "spáchali“ na hřišti Poznaně. Tu Pražané vyřadili ve 3. předkole, když zvítězili v obou duelech 1:0. Částečně by měl chybějící opory nahradit nový muž v kádru letenských, zkušený záložník Štěpán Vachoušek.

Probojuje se Sparta po pěti letech do nejprestižnější evropské fotbalové soutěže?
Zápas sledujeme online.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
20:37
Letenský stadion se pomalu zaplňuje. Zdá se, že sparťany bude podporovat "plný dům".
20:38
Spartě budou kromě vykartovaných Matějovského, Sionka a Wilfrieda chybět i zranění Kadlec s Kladrubským.
20:39
Sestava Sparty: Blažek - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Žofčák, Kucka, Hoheneder, Vachoušek - Kweuke, Lačný.
20:40
Sestava Žiliny: Dúbravka - Guldan, Piaček, Pečalka, Mráz - Rilke, Bello, Jež, Majtan, Ceesay - Oravec
20:42
Stadionem zní hymna Ligy mistrů. Oba týmy jsou připraveny k zápasu.
20:43
Utkání právě začalo.
20:45
1. minuta - Vachoušek fauloval Pečalku uprostřed hřiště.
20:46
2. minuta - Blažek se neshodl s Abiadou a hned z toho byl závar před brankou Sparty. Nakonec Blažek s vypětím všech sil ukryl míč ve svých rukavicích.
20:48
4. minuta - Piaček na poslední chvíli odvrátil Vachouškův přímý volný kop.
20:48
5. minuta - Řepka odstrčil u postraní čáry Rilkeho. Anglický rozhodčí zatím zákroky na hraně pouští.
20:50
7. minuta - Brabec dostal hodně prostoru a z 25 metrů se rozhodl vystřelit. Míč však letěl hodně mimo.
20:52
9. minuta - Žilinská obrana s problémy odvrátila dlouhý Žofčákův aut na roh.
20:54
11. minuta - Obrovská šance Sparty. Žofčák krásně našel za žilinskou obranou Kweukeho, který se řítil zcela sám na Dúbravku. Sparťanský útočník se pokusil obstřelit slovenského brankáře. Ten však jeho úmysl bravurně přečetl.
20:58
14. minuta - I Žilina si připsala velkou šanci. Přímý volný kop Ježe vyrazil Blažek z levého horního rohu na tyč. Sparťanský brankář bravurně zachránil domácí tým před pohromou.
21:01
16. minuta - Ceesay faulován u levé postraní čáry. Verdikt sudího se nelíbí ani sparťanským hráčům ani fanouškům.
21:02
18. minuta - Pamič se snažil prodrat podél levé pomemzní čáry, žilinská obrana si však počínala bezchybně a nedovolila sparťanskému záložníkovi odcentrovat.
21:04
20. minuta - Lačný centroval z levé strany a přes Vachouška se dostal míč až k Adiabovi. Tomu ovšem střela z první vůbec nesedla.
21:06
22. minuta - Po chybě Adiaby se Žilina řítila do rychlého protiútoku. Kucka se poctivě vrátil a zastavil akci svých krajanů.
21:08
24. minuta - Centr Majtana odvrátil Řepka, následná dorážka Ceesayho skončila hodně mimo tři tyče.
21:09
26. minuta - Další skvělý zákrok Blažka. Oravec hlavičkoval v takřka v ideální pozici, ale sparťanský brankář byl dobře postaven a míč ukryl do svých rukavic.
21:12
28. minuta - Emil Rilke fauloval 20 metrů před brankou Žiliny pronikajícího Vachouška. Z trestného kopu trefil Žofčák pouze zeď.
21:14
30. minuta - Slibně se rozvíjející útok Spatry zastavil Bello, který ostře fauloval Lačného. Rozhodčí vše vyřešil upozorněním hráče Žiliny.
21:16
32. minuta - Žofčák nedokázal ve vápně hlavičkou přistřčit míč některému ze svých spoluhráčů. Žilina odkopává od branky.
21:18
34. minuta - Kucka vysunul Žofčáka, který ještě hledal před brankou Lačného. Žilinská obrana zblokovala míč na roh.
21:19
36. minuta - Ceesay dohrál Hohenedera po odehrání míče a dostává od rozhodčího žlutou kartu.
21:21
37. minuta - Kuckův průnik končí střelou která ohrozila diváky v horní galerii letenského stadionu.
21:22
39. minuta - Brabec fauloval zezadu Oravce a i on si prohlédl z blízka žlutou kartu.
21:23
41. minuta - Sparta se mohla řítit do rychlého protiútoku, ale Lačný vše zabrzdil a následně si Kucka hrubě nerozuměl s Adiabou.
21:27
43. minuta - Další pokažený útok letenských. Sérii nepřesných přihrável zakončil Kucka, jehož pas skončil za brankovou čárou Žiliny.
21:29
45. minuta - Po hrubce Pamiče centroval Rilke do pokutového území Sparty. Blažek míč vyboxoval jen k Bellovi, který ovšem napálil míč nad.
21:32
Skončil první poločas.
21:32
Začal druhý poločas.
21:47
47. minuta - Kweuke unikl žilinské obraně, poté zasekl míč a pohotově vypálil z poměrně ostrého úhlu. Dúbravka se střelou neměl větší potíže.
21:50
49. minuta - Kweuke přiťukl na hranici vápna Kuckovi, který se ovšem utopil ve vlastních kličkách a slovenská obrana ho v klidu odzbrojila.
21:52
52. minuta - Žilina vede 1:0. Blažek se nedohodl s Hohenederem a jejich nedorozumění využil Ceesay, který pohotově vypálil a jeho střela se od tyče odrazila do branky.
21:55
55. minuta - Další možnost Ceesayho. Jeho nevýraznou hlavičku tentokrát Blažek kryje.
21:58
57. minuta - Po pěkné kombinaci Hohenedera s Kweukem se v dobré pozici ocitl Žofčák, kterého na poslední chvíli odstavil vracející se Piaček.
22:00
59. minuta - Sparta během krátké chvíle zahrávala dva rohové kopy. Ani jednou však nedokázala ohrozit branku Žiliny.
22:02
61. minuta - Mrázův přímý volný kop prolétl sparťanským vápnem a nakonec jen těsně minul branku Jaromíra Blažka.
22:04
63. minuta - Ceesay se prodral přes tři domácí obránce a nebezpečně vypálil. Míč minul Blažkovu branku o 2 metry.
22:05
65. minuta - Další závar před brankou Sparty. A opět u toho byl Ceesay, kterému tentokrát střela nesedla. Přesto se míč dostal k Mrázovi, který následně odcentroval, ale ani jeho výzva nenašla svůj cíl.
22:09
67. minuta - Řepka dostává žlutou kartu a v odvetě bude chybět stejně jako další stoper Pražanů Brabec.
22:10
69. minuta - I Bello obdržel žlutou kartu, když fauloval těsně před vápnem Juraje Kucku. Kucka otřel následný volný přímý kop o zeď a míč nakonec těsně minul branku Dúbravky.
22:12
71. minuta - Další akce Ceesayho, který si pohrál se sparťanskou obranou a ve vyložené pozici nesmyslně hledal Bella, který navíc stál v postavení mimo hru.
22:14
73. minuta - Rilkeho roh našel nikým neatakovaného Oravce, který pohodlně hlavičkoval a zvýšil vedení Žiliny na 2:0.
22:16
75. minuta - Piaček byl u pravé postraní čáry faulován Pamičem a Žilina bude rozehrávat další přímý volný kop. Hosté už nikam nespěchají.
22:19
77. minuta - Vachouška obral o míč Ceesay a sparťanský záložník mu to oplatil žlutým faulem.
22:20
79. minuta - Sparťanská obrana moc nestíhá a i tentokrát málem propadla. Naštěstí pro Řepku a spol. stál Oravec v ofsajdu.
22:22
81. minuta - Zemanův centr v pohodě odvrátila obrana Žiliny.
22:23

83. minuta - Sparta se snaži zkorigovat výsledek, ale její útoky jsou hodně krkolomné.

22:26
85. minuta - Oravcův centr vyrazil Blažek přímo pod nohy Majtána. Slovenský záloník střílel k levé tyči, Blažek se stačil vrátit do brankářského postavení a míč zachytil.
22:29
87. minuta - Nový muž na hřišti Zošák pálil z voleje z 30 metrů. Jeho pokus ovšem mířil hodně mimo a Blažka z míry nevyvedl.
22:31
89. minuta - Kweuke si naběhl na centr Brabce a jeho hlavička jen těsně minula branku Dúbravky.
22:33
90. + 1. minuta - Zeman se řítil podél levé postraní čáry, ale důležité chvíli si ukopl míč, který už sparťanský záložník nemohl dostihnout.