reklama
reklama
29. 8. 2010 | poslední aktualizace: 29. 8. 2010  18:14

Kubala s Benešem obhájili domácí titul v plážovém volejbale

Přemysl Kubala s Petrem Benešem obhájili titul mistrů republiky v plážovém volejbalu. Na šampionátu ve Slavkově u Brna ve finále porazili Michala Bízu s Robertem Kufou 21:14 a 21:15.
ČTK
ČTK
Agentura
Čtěte více o: plážový volejbal
reklama

Kubala s Benešem svým výkonem potvrdili, že jsou nejen žebříčkově, ale i po herní stránce nejlepším současným českým párem. Celým turnajem prošli bez porážky, v semifinále zdolali druhý pár loňského šampionátu Dumka s Tichým. Právě tato dvojice nakonec získala bronzové medaile.

"Byli jsme sice papírovými favority, ale v této roli je snadné prohrát. Proto jsem rád, že se nám podařilo obhájit titul," uvedl Petr Beneš, který získal už čtvrtý titul. "Ten dnešní je pro mě druhým nejcennějším. Nejvýše stojí prvenství, které jsem vybojoval se svým bratrem Josefem," dodal Beneš.

Uspokojení z obhajoby titulu neskrýval ani Kubala. "Byl to pro nás předposlední turnaj v letošní sezoně. Příští týden ještě budeme hrát Kontinentální pohár, kde bychom chtěli nasbírat další body v kvalifikaci na olympijské hry v Londýně. Už se ale těším na šestkový volejbal," řekl Kubala.

Jejich fináloví soupeři Bíza s Robertem Kufou pojali šampionát jako loučení s beachvolejbalem. Bíza se chce věnovat podnikání, Kufa studiu. "Kubala s Benešem byli bezkonkurenční, září v zápasech Světové série. Vyhráli naprosto zaslouženě," poznamenal Kufa.

Výsledky

Finále: Kubala, P. Beneš - Bíza, R. Kufa 2:0 (14, 15)

o 3. místo: Dumek, Tichý - Pavlas, Rotrekl 2:0 (23, 12)

další pořadí: 5.-6. D. Kufa, Weiss a Svoboda, Stejskal, 7.-8. Hanák,
Provazník a Přidal, Vokál.

Autoři: ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Aleš Hemský otevřel skóre už ve druhé minutě
Fotogalerie
Hokej
Česká hokejová reprezentace splnila první cíl k tomu, aby jejich start na...
VIDEO
Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek.
Fotbal
Trenér Michal Bílek nominoval 24 hráčů pro závěrečné soustředění v...
reklama
reklama