Sparťané, jediní čeští účastníci v evropských pohárech, by rádi navázali na slušný výkon z prvního utkání Evropské ligy, ve kterém před dvěma týdny doma porazili Palermo 3:2.

Na moskevském předměstí v Chimkách, kde kvůli rekonstrukci stadionu Dynamo hraje CSKA své domácí zápasy, je však čeká pravděpodobně mnohem těžší úkol.

Ruský gigant, který v loňské sezoně jako první klub své země prošel až do čtvrtfinále Ligy mistrů, je jasným favoritem své skupiny, v níž v úvodním klání triumfoval v Lausanne 3:0.

Přestože jsou domácím favoritem (na vítězství Sparty sázkové kanceláře vypisovaly kurzy převyšující 8:1), ruský tisk před Pražany varuje: "V Moskvě to bude nejspíše remíza," předpověděl pro Sport-Express bývalý trenér Petrohradu i Sparty Vlastimil Petržela.

"Sparta byla slabší než Žilina ve dvou konkrétních zápasech, ale věřte, že naše utkání s nimi bude velice těžké," řekl Tomáš Necid, český útočník v dresu Moskvičů.

V druhém utkání skupiny F hraje Palermo doma s Lausanne.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
18:59

CSKA Moskva: Akinfejev - Šemberas, Ignaševič, A.Berezuckij, Honda, Doumbia, Vágner Love, Mamajev, Gonzalez, Nababkin, V.Berezuckij.

AC Sparta Praha: Blažek - Pamič, Řepka, Brabec, Adiaba - Kladrubský - Kadlec, Vacek, Kucka, Podaný - Wilfried.

Rozhodčí: Skjerven - Holvik, Nebben (všichni Nor.)

18:59

1. minuta - Utkání bylo právě zahájeno.

19:01

2. minuta - CSKA zvolilo poměrně defenzivně laděnou sestavu. Postupn se pokouší dostat ke sparťanské bráně, ale hostující hráči přistupují k soupeři velmi rychle.

19:03

3. minuta - Do první šance se dostal Juraj Kucka, který z levé strany vnikl do vápna, ale jeho střela byla zblokována.

19:03

4. minuta - Václav Kdlec měl na noze první gól. Po hlavičce do pokutového území se těsně před bránou zjevil úplně volný sparťan, ale fatálně trefil jen brankáře.

19:05

8. minuta - CSKA si přihrává před sparťanskou bránou, ale k zakončení mají Rusové zatím daleko.

19:09

11. minuta - Wilfried velmi tvrdě zajel o brnakáře Akinfejeva, který zůstává ležet a bude ošetřován.

19:12

14. minuta - Honda vyslal na Blažka první střelu, ale sparťanský gólman skákavou střelu v klidu lapil.

19:14

15. minuta - Tyčku z bezprostřední vzdálenosti napálil Doumbia, jenže co mu to bylo platné. když stál v ofsajdu.

19:16
19:16

16. minuta - V další velmi slušně šanci se ocitl Honda, ale napálil jen před ním stojícího Řepku.

19:17

18. minuta - Doumbia pálí z takových čtyřiceti metrů. Jeho pokus je ale slabý a navíc i nepřesný.

19:18

23. minuta - Domácí útočí do plných, ale Pražané zatím dobře brání.

19:23

26. minuta - Podaný propasíroval míč skrz vápno k Adiabovi, ten však místo pohotové střely váhal. Je z toho alespoň roh.

19:26

27. minuta - Vacek hledal centrem před brankou Wilfriade, který však balon nedoběhl.

19:27

29. minuta - Gonzalesova střela z přímého kopu vysoko mířila nad.

19:29

31. minuta - Další tutovka Sparty! Po Adiabově centru se k balonu dostal Wilfried, ale vybíhající Akinfejev jeho pokus úspěšně eliminoval.

19:31

37. minuta - Wilfried sklepnul míč Kuckovi, ale eho střela z dálky mířila jen doprostřed branky.

19:37

41. minuta - První přihrávka do otevřené obrany Sparty, ale Blažek tváří v tvář Vagnerovi Love uspěl a Letenské podržel.

19:42

43. minuta - A další šance! Gonzalese po dokonalé přihrávce za obranu ale opět vychytal Blažek.

19:44

45. minuta - Adiaba po rohu hlaičkuje pouze do náruče Akinfejeva.

19:45

46. minuta - Ignaševičův trestný kop Blažek bez problému chytá.

19:47

47. minuta - První poločas byl ukončen.

19:48

46. minuta - Druhý poločas právě začal.

20:04

49. minuta - Sparta pokračuje v agresivním přístupu i aktivním napadání a zaím se jí to vyplácí.

20:08

50. minuta - Vagner Love pálí z dálky, leř nepříliš nebezpečně.

20:09

50. minuta - Na druhé straně posílá z dálky míč nad bránu Jiří Kladrubský.

20:09

52. minuta - Sparťané šli téměř od půlky tři na jednoho, ale Podaný těžký balon nezkrotil.

20:11

54. minuta - Vacek se uvolnil ve středu hřiště, ale se střelou se poněkud ukvapil. Sparta je aktivní.

20:12

54. minuta - Honda si naběhl na střílený centr, ale trefitmíč se u moc nepovedlo.

20:13

58. minuta - Bony to opět zkusil ze střední vzdálenosti. Bohžel pro Spartu však jen na Akinfejeva.

20:17

59. minuta - Řepka dvakrát důrazně odzbrojil Vagner Lova.

20:17

65. minuta - Kucka dostal tvrdý zákrok do žeber a zůstává na trávníku.

20:25

67. minuta - již zotavený Kucka se dobře uvolnil v pokutovém území, ale jeho střela zblízka byla žalostně slabá.

20:26

72. minuta - CSKA vede 1:0. Sparťanétotálně selhali při rohovém kopu, kdy Vagner Love poslel hlavičkou balon na nikoho nehlídaného Doumbiu, jenž asi z metru poslal domácí do vedení.

20:33

74. minuta - Vacek inkasuje žlutou kartu.

20:33

77. minuta - Vagner Love střídá za Dzagoeva.

20:36

80. minuta - Do slušné šance se dral Wilfried, jenže pak míč nesmyslně napálil do prvního obránce.

20:39

81. minuta - Kladrubský jde střídat, nastoupí Kweuke.

20:40

83. minuta - Brabec hrál ve vápně rukou. Je to penalta proti Spartě.

20:40

82, minuta - A Sparta střídá znovu, Podaného vyměňuje Zeman.

20:42

83. minuta - Řepka ostává za protesty žlutou kartu.

20:43

84. minuta - CSKA vede 2:0. Gonzalez střelou k levé tyči zvyšuje z penalty na 2:0.

20:43

86. minuta - CSKA vede 3:0. Doumbia dostal dokonalou přihrávku za obranu a je to 3:0. Na Doumbiův nájezd Blažek rezignoval.

20:46

87. minuta - Na plac přichází i Tomáš Necid.

20:47

90. minuta - Wilfried jde na lavičku, Matějovský na hřiště.

20:49

91. minuta - Zápas už se spíše dohrává.

20:52

94. minuta - Je tu konec utkání. Sparta hrála po celou dobu poměrně sympaticky, jenže v samotném závěru její hráči chybovali, což ji stálo nejen body, ale i slušný výsledek.