Posledně to dopadlo hrozně. Když hráli před dvěma týdny sparťané s druholigovým outsiderem ve skupině poprvé na Letné, nejdříve dostali gól v 6. minutě, načež skóre otočili na 3:1, aby v poslední minutě kvůli své laxnosti inkasovali šokující vyrovnávací branku. Ta by je mohla po posledním zápase ve skupině mrzet, původně se totiž předpokládalo, že s Lausanne, které se do evropských poháru probojovalu skrz švýcarský pohár, body renomované evropské kluby ztrácet nebudou.

Teď mohou Pražané své zaváhání alespoň zčásti napravit, když u Ženevského jezera vyhrají. Jinak by to s jejich postupovými nadějemi vypadalo velmi zle. Kouče Chovance může těšit dobrá forma afrických útočníků Wilfrieda s Kweukem. Druhý jmenovaný pomohl rozhodnout poslední dva venkovní utkání v Gambrinus lize s Bohemians a Libercem, Wilfried v týdnu laboroval s virózou.

"Bony si musí dávat pozor, je náchylnější k prochladnutí," řekl Chovanec k možnosti zařazení forvarda s Pobřeží slonoviny do dnešního zápasu.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
18:56

Lausanne: Favre - Rochat, Katz, Meoli, Sonnerat - Steuble, Celestini, Marazzi, Pasche - Tosi, Silvio

Sparta: Blažek - Adiaba, Brabec, Řepka, Pamič - Vacek, Kladrubský, Kucka, Podaný - Kweuke, Wilfried.

18:56

1. minuta - Utkání právě začalo.

19:00

1. minuta - Kucka hned v 15. vteřině z dálky střílí, jenže míří vysoko nad.

19:00

2. minuta - Wilfriedova střela z vápna byla zblokována na roh. Na následný Vackův centr si naskočil Kucka, který minul.

19:03

3. minuta - Sledujeme velmi vzrušující úvod utkání. Celestinovu pumelici vyrazil Blažek jenom před sebe.

19:04

5. minuta - Podaný skvěle po zemi vybídl ke střele Kladrubskéjo, jehož přízemní střela jen těsně minula tyč.

19:05

6. minuta - LAUSANNE VEDE 1:0! Podobně jako v Praze Švýcaři využívají standardní situace z velké dálky. Centrovaná balon lízl Sonnerat, Blažek neměl nárok.

19:07

11. minuta - Lausanne dlouho drží balon, sparťané se ho marně snaží vybojovat.

19:11

13. minuta - Wilfried se hbitě obtočil ve vápně kolem obránce, ale zblízka napálil jenom brnakáře Favreho.

19:13

14. minuta - Favre podběhl centr, ale Adiaba nepříliš prudkou střelou napálil jen před ním stojícícho obránce.

19:14

17. minuta - Sparťané se snaží hrát agresivně, teď na to ale Wilfried doplatil, neboť mu byl odpískán faul.

19:19

22. minuta - Divoký úvod vystřídala klidnější pasáž hry. Hraje se zejména ve středu pole.

19:22

25. minuta - Do velké šance se hnal Wilfried, ale prudký balon si v brejku nedokázal zpracovat.

19:24

27. minuta - Vacek ze standardní situace chytře vybídl Wilfrieda, jenže ten zblízka přestřelil.

19:26

29. minuta - Sparta je aktivnějším celkem, dostává se do šancí i ke střelbě, jenomže góly zatím Pražanům chybí.

19:28

30. minuta - Kweukeho střela z hranice vápna mířil jen těsně vedle.

19:29

34. minuta - Domácí jsou teď častěji v držení míče, ale k ohrožení branky se ne a ne dostat.

19:33

35. minuta - Sparťané se dostali do potíží, když se k míči před brankou dostal Tozi. Na hranici pravidel ho ale Adiaba odzbrojil.

19:35

36. minuta - Po dalším Vackově centru hlavičkoval míč po Favreho chybě do brány Brabec, ale Katz na brankové čáře jeho pokus zmařil.

19:37

39. minuta - Sparťané lacino ztrácejí balon a dávají tak domácím prostor ke kombinaci.

19:39

40. minuta - Teď měl Blažek velké štěstí, že úplně osamocený Sonnerat na hranici pokutového utkání pálil z voleje pouze doprostřed brány.

19:40

41. minuta - Další tutovka! Wilfriedův pokus po Podaného sklepnutí opět zblokoval bek.

19:41

45. minuta - Po Kuckovi inkasuje žlutou kartu i domácí Sonnerat.

19:44

45. minuta - SPARTA SROVNÁVÁ NA 1:1. Po dlouihém aute se k odraženému balonu dostal Bony Wilfried, který z voleje napálil balon za Favreho záda. Vzápětí však dostává žlutou za strkanici v brance domácího týmu.

19:46

46. minuta - Rozhodčí ukončil poločas.

19:47

46. minuta - 2. poločas právě začal.

20:01

48. minuta - Sparťané drží balon, leč nedaří se jim s ním dostat dopředu.

20:05

51. minuta - Lausanne se zatáhlo do defenzívy, ale teď z brejku zahrozil rychlý Silvio. Branku však netrefil ze správné strany. Napálil jen boční síť.

20:07

53 . minuta - Po vzájemném souboji zůstávají na trávníku ležet Wilfried s Celestinim, oba ale budou pokračovat ve hře.

20:08

56. minuta - Hraje se oboustraně dosti defenzivně. Pro Spartu by to mohlo být frustrující, oproti prvnímu poločasu se zatím nedostala před branku.

20:12

59. minuta - Ve stísněné pozici vypálil Podaný, jenže jeho projektil se k nedostal ani k brankáři, zblokoval ho první obránce.

20:15

62. minuta - Domácí poprvé střídají. Steuble střídá Avanziniho.

20:18

64. minuta - Za faul na pronikajícího Kweukeho vidí žluté napomenutí Katz.

20:20

65. minuta - Odražený balon zprudka napálil Podaný, ale bránu netrefil.

20:22

67. minuta - Žlutá karta i pro Kladrubského.

20:23

70. minuta - Zoufalý bek Adiaba odchází ze hřiště, střídá ho Matějovský. Střídají i Švýcaři, odchází Tosi, toho nahradí Munsy.

20:23

68. minuta - Spartě se sice oproti první půli daří držet balon, ale vůbec se nedostává do šancí.

20:26

71. minuta - Sparta se dostala pod tlak a nedaří se jí odkopnout balon. Švýcaři naštěstí nic moc nevymýšlejí a všechno zbrkle posílají před bránu.

20:27

74. minuta - Krátce po svém příchodu dostává za šlapák žlutou kartu Matějovský.

20:29

75. minuta - SPARTA VEDE 2:1! Sparťané se zničehonic dostávají do vedení! Kweuke dostal balon mezi dva obránce, vůbec se nerozpakoval a geniálním lobem přehodil vyběhnuvšího Favleho. Trefili se tak oba afričtí útočníci, kterým dal kouč Chovanec důvěru.

20:32

81. minuta - Vacek z přímého kopu hledal Kweukeho, ale ten míč vracel pod sebe, kde však nikdo ze sparťanů nečíhal.

20:37

82. minuta - Marazziho dalekonosný pokus se mezi tři tyče nevešel.

20:38

84. minuta - Sparťané nikam nepospíchají. Zvedají se z trávníku rozhodně pomaleji než by mohli.

20:40

86. minuta - Sparta zdržuje, Lausanne se zatím marně snaží. Chovancovi stále zbývají dvě střídání, domácí kouč nemá k dispozici ani jedno.

20:40

85. minuta - Kuckovu technickou střelu Favre vyráží na roh.

20:42

89. minuta - Kweuke si velmi zkušeně došel pro roh.

20:45

90. minuta - Brabec neuvěřitelně vyslal do brejku domácího útočníka. Nakonec vyšlo najevo, že míč byl před chvílí v těsném autu, takže se bude jen vhazovat ve středu pole.

20:47

92. minuta - Marazzi z pří,ého kopu prudce pálí k tyči, kde však čeká připravený Blažek.

20:48

92. minuta - Kamila Vacka nahrazuje Niklas Hoheneder.

20:48

94. minuta - Sparta závěr vůbec nezvládá. Lausanne na Blažka posílá jednu střelu za druhou.

20:51

96. minuta - SPARTA VEDE 3:1. Matějovský přiklepl na střed balon Bony Wilfriedovi, který technickou střelou placírkou zajišťuje Spartě tři body.

20:52

96. minuta - Rozhodčí ukončuje zápas.