Po verdiktu ředitele soutěže Stanislava Šulce, který dnes definitivně potvrdil, že Plzni, Mladé Boleslavi a Kladnu budou kvůli špatným registracím odečteny body, pokračovala hokejová extraliga 22. kolem. V souboji potrestaných týmů porazila Plzeň Kladno 3:2. Západočeši jsou tak po ztrátě 19 bodů nově s 16 body dvanáctí, Kladno na odečtech paradoxně vydělalo, protože mu ztratilo jen šest bodů a dostala se za něj Mladá Boleslav, jež přišla o 22 bodů.

Fanoušci domácího týmu tradičně povzbuzovali svůj tým, ale kvůli bodovému odečtu si neodpustili několik hanlivých pokřiků na adresu ředitele extraligy Šulce i Kladna, které se verdiktu nebrání. Skóre utkání otevřel Slaney, Kladno však dvěma góly ještě v první třetině vývoj otočilo. V prostřední třetině se však také dvěma brankami vrátili do vedení Plzeňští a vedení 3:2 už udrželi. Vítězný gól vstřelil v přesilové hře v 38. minutě Lammers.

Hokejisté Zlína zvítězili nad Českými Budějovicemi 5:3 a potřetí za sebou naplno bodovali. Vítěznou branku vstřelil v 34. minutě útočník Bedřich Köhler, který ještě v závěrečné třetině svou druhou trefou v utkání potvrdil výsledek. Jihočeši naopak už počtvrté za sebou nebodovali a propadli se v tabulce už na sedmé místo.

Z hrozivého debaklu 1:10 v Třinci se oklepali hokejisté Litvínova, kteří porazila nadále tápající Spartu 2:1. Domácí vedli po dvou třetinách 2:0, Pražané dokázali snížit až v poslední minutě Smoleňákem. Litvínov potvrdil, že jejich domácí stadion je pevností, naplno bodoval podeváté z dvanácti zápasů. Pražané zaznamenali pátou porážku z posledních šesti utkání, ale po odečtu bodů Plzně a Mladé Boleslavi v kauze neplatných registrací se posunuli s předposledního na jedenácté místo.

Díky obratu v poslední třetině zvítězilo Brno nad Vítkovicemi 3:2 a díky výhře se dostalo už na druhou příčku tabulky právě před svého dnešního soupeře. Vítkovice v Brně dvakrát vedly, ale domácí Kometa dvakrát vyrovnala a přidala i vítězný gól, který vsítil v 52. minutě Kvapil.

O šest bodů před Brnem vede Třinec, který prohrál v Karlových Varech 2:3 po samostaných nájezdech. Třinečtí přišli o výhru až sedm vteřin, kdy za domácí Vary vyrovnával Pech. Vítěznou trefu v nájezdech si pak připsal Peti Kokko, který vstřelil branku i v základní hrací době.

I podruhé v sezoně zvítězila Slavia nad Pardubicemi, dnes je doma porazila 5:4 po samostatných nájezdech. Domácí vedli po dvou třetinách 2:1, ve třetím dějství se ale diváci dočkali hned pěti gólů. Pardubice během třetí části dvakrát vedli, ale Slavia vždy odpověděla. Samostatné nájezdy rozhodl Tomáš Svoboda.

22. kolo hokejové extraligy:
HC Plzeň 1929 - HC Vagnerplast Kladno 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Slaney (Vlasák, Jan Kovář), 25. Jan Kovář, 38. Lammers (Johnson, Straka) - 13. Kalla (Toman), 16. Látal (L. Procházka). Rozhodčí: A. Jeřábek, Mikula - Jílek, Jindra. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4771.

HC Benzina Litvínov - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 31. V. Hübl (Kubinčák), 40. Černý - 60. Smoleňák (Pacovský). Rozhodčí: Šír, Trombík - Poruba, Vengřín. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5211.

PSG Zlín - HC Mountfield České Budějovice 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. I. Rachůnek (T. Sýkora), 21. Balaštík (Leška, Grof), 28. Balán (Grof), 34. Köhler (Leška), 48. Köhler (Linhart, Leška) - 16. Ptáček (Mikeska), 25. Mikeska (R. Pšurný), 26. L. Květoň (Kašpařík, Novák). Rozhodčí: Fraňo, Homola - Bejček, Charvát. Vyloučení: 4:10. Využití: 2:1. Diváci: 4310.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Steel 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 19. Stehlík (Hubáček, Erat), 44. Stehlík (Bičánek), 52. Kvapil (Veselý, Bičánek) - 3. Pohl (Vrána), 26. Tomas (Ujčík, Malík). Rozhodčí: Blecha, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. Diváci: 7039.

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Kokko (M. Procházka, Dej), 60. Pech (Skladaný), rozhodující sam. nájezd Kokko - 35. M. Růžička (Krajíček, Zíb), 46. Adamský (Polanský). Rozhodčí: Turčan, Šindler - Podrazil, Kajínek. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 3681.

HC Slavia Praha - HC Eaton Pardubice 5:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 2:3 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Tomica (Holec), 28. Žižka (Vondrka, Kadlec), 49. V. Růžička ml. (Vondrka), 54. Jaškin (Doležal), rozhodující sam. nájezd T. Svoboda - 8. Píša (Bartek), 42. Špirko (Bartek), 43. Buchtele, 51. Starý (Kolář I). Rozhodčí: Hradil, Minář - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 6902.

14. BK Mladá Boleslav 23 8 2 3 10 59:55 9

Poznámka: Mladé Boleslavi bylo odečteno 22, Plzni 19 a Kladnu 6 bodů za neoprávěněný start hráčů.