Blízko dalšímu klopýtnutí v cestě za titulem byli fotbalisté Borussie Dortmund. Bundesligový lídr zachránil až díky brance střídajícího Jakuba Blaszczykowského z 92. minuty remízu 1:1 v Hamburku. Za domácí HSV skóroval předtím z penalty ve 39. minutě Ruud van Nistelrooij. Vestfálské mužstvo vede pět kol pře koncem tabulku o osm bodů před Leverkusenem, který má nedělní zápas se St. Pauli k dobru.

V záloze domácích odehrál celé utkání David Jarolím, brankář Jaroslav Drobný byl na lavičce. HSV navíc oslabil v 78. minutě vyloučený Änis Ben Hatira. Dortmund pak svůj sílící tlak zužitkoval ve vyrovnávací branku.

Obránce Freiburgu Pavel Krmaš zavinil v německé fotbalové lize proti Hoffenheimu penaltu a byl vyloučen. Jeho tým však i bez něj zvítězil na svém stadionu 3:2.

Krmaš, který týdnu v týdnu prodloužil s osmým týmem tabulky smlouvu, naskočil teprve do třetího bundesligového zápasu v sezoně, z toho podruhé za sebou do základní sestavy. Český obránce fauloval v 33. minutě v pokutovém území unikajícího útočníka Peniela Mlapu a dostal červenou kartu. Z následné penalty vyrovnal Vedad Ibiševič a těsně před přestávkou pak otočil zápas Ryan Babel.

Po hodině hry dostali možnost pokutového kopu také oslabení domácí. Úspěšný exekutor Papiss Cissé se dvacátým gólem v sezoně dostal do čela tabulky střelců před Maria Goméze z Bayernu. O těsné výhře Freiburgu pak rozhodl v 78. minutě Heiko Butscher.

Magathovi návrat na Schalke nevyšel

Další český středopolař Jan Polák odehrál za Wolfsburg na stadionu Schalke poslední čtvrthodinu, ve které vstřelil vítězný gól domácí José Manuel Jurado. Schalke se tak pod trenérem Ralfem Rangnickem zvedá, když předtím vyhrálo předčasně ukončené utkání na St. Pauli a navázalo i na úterní vítězství 5:2 nad Interem Milán v úvodním čtvrtfinále Ligy mistrů. Pikantní byl zápas pro kouče hostí Felixe Magatha, jenž v Gelsenkirchenu před necelým měsícem skončil. "Vlci" nevyhráli popáté za sebou a zůstali na šestnáctém místě, znamenajícím baráž.

Hannover se dostal před Bayern

Bayern Mnichov remizoval 1:1 v Norimberku a propadl se na čtvrté místo za Hannover. Mistrovský celek sice poslal do vedení už v páté minutě Thomas Müller desátým bundesligovým gólem v sezoně, ale za domácí odpověděl přesně po hodině hry útočník Christian Eigler. Závěr utkání nezvládl hostující Arjen Robben, který dostal červenou kartu za protesty.

Hannover se díky výhře 2:0 nad Mohuči posunul se na třetí místo, zaručující start v předkole Ligy mistrů. O pátém domácím vítězství po sobě rozhodl v poslední minutě první půle z penalty nejlepší střelec týmu Didier Ya Konan a po přestávce zvýšil Sergio Pinto.

Morávek s Hlouškem byli u výhry Kaiserslauternu

Záchranářský souboj dopadl lépe pro nováčka Kaiserslautern, který vyhrál ve Stuttgartu 4:2 a posunul se na dvanáctou příčku. Hosty, v jejichž záloze odehráli celé utkání Jan Morávek a Adam Hloušek, poslal do vedení v 17. minutě Srdjan Lakič, jenž se trefil poprvé od poloviny prosince. Kaiserslautern se však radoval z vedení jen devět minut, než z penalty vyrovnal Zdravko Kuzmanovič. Šest minut před koncem otočil zápas útočník Pavel Pogrebňak. Hostům se v závěrečných 22 minutách povedl dokonalý obrat, na kterém se gólově podílelo střídající duo Erwin Hoffer a Stiven Rivič a druhou trefou Lakič.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:
Freiburg - Hoffenheim 3:2 (24. Schuster, 60. Cissé z pen., 78. Butscher - 34. Ibiševič z pen., 42. Babel), Hamburk - Dortmund 1:1 (39. Van Nistelrooij z pen. - 90.+2 Blaszczykowski), Hannover - Mohuč 2:0 (45.+1 Ya Konan z pen., 59. Pinto), Norimberk - Bayern Mnichov 1:1 (60. Eigler - 5. Müller), Schalke - Wolfsburg 1:0 (76. Jurado), 18:30 Stuttgart - Kaiserslautern 2:4 (26. Kuzmanovič z pen., 39. Pogrebňak - 17. a 79. Lakič, 68. Hoffer, 86. Rivič).

1. Dortmund 29 20 6 3 59:18 66
2. Leverkusen 28 17 7 4 57:34 58
3. Hannover 29 17 2 10 42:40 53
4. Bayern Mnichov 29 15 7 7 61:35 52
5. Mohuč 29 14 3 12 43:37 45
6. Norimberk 29 12 7 10 43:38 43
7. Hamburk 29 12 6 11 44:45 42
8. Freiburg 29 12 5 12 38:41 41