Domácí, kteří dohrávali téměř celý druhý poločas bez vyloučeného obránce Raúla Albiola, vyrovnali osm minut před koncem díky penaltě Cristiana Ronalda. Skóre otevřel rovněž z pokutového kopu Lionel Messi.

Barcelona si šest kol před koncem udržela před svým rivalem osmibodový náskok a je blíž zisku třetího titulu po sobě. První ze čtyř vzájemných duelů španělských gigantů v následujících osmnácti dnech nepřipomínal úvodní listopadový zápas, který "Barca" na Nou Campu vyhrála jasně 5:0.

Po opatrnějším úvodním poločase na madridském stadionu Santiaga Bernabéua se vše podstatné událo až po přestávce. Domácí stoper Raúl Albiol v 52. minutě v pokutovém území stáhl pronikajícího útočníka Davida Villu a rozhodčí ukázal pětadvacetiletému hráči červenou kartu. Penaltu s přehledem proměnil nejlepší střelec soutěže Messi svým třicátým ligovým gólem v sezoně.

Oslabení domácí se dočkali deset minut před koncem, kdy Brazilec Dani Alves na druhé straně fauloval krajana Marcela a následovala druhá penalta v utkání. S ní si poradil Cristiano Ronaldo, který 29. ligovým gólem v sezoně přerušil pětizápasovou vítěznou sérii Barcelony proti Realu.

Španělská fotbalová liga - 32. kolo:

Getafe - FC Sevilla 1:0 (75. Miku), Málaga - Mallorca 3:0 (40. a 56. Júlio Baptista, 26. Fernández), Almería - Valencie 0:3 (51. Soldado, 67. Stankevičius, 81. Alba), Real Madrid - FC Barcelona 1:1 (82. Cristiano Ronaldo z pen. - 53. Messi z pen.).