Svěřenci Aloise Hadamczika zatím jako jediný tým na turnaji neztratili ani bod. V Bratislavě je ale tentokrát čeká skutečně těžká zkouška.

Už tak silný výběr Ruska v sobotu posílil jeden z nejlepších útočníků světa Alexandr Ovečkin. Podle svých vlastních slov je v dobré kondici a plně připraven a souboj s českým týmem.

Jágr a spol. ale vědí, že si musejí dát pozor nejen na Ovečkina ale i na další hvězdy výběru kouče Bykova. V brance českého týmu opět nastoupí Ondřej Pavelec, poprvé v Bratislavě by se měl divákům představit obránce Ondřej Němec.

Udrží Češi neporazitelnost i proti silnému týmu z východu?

Utkání sledujeme online.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
16:11

Vítáme vás u online přenosu ze zápasu osmifinálové skupiny E Česko - Rusko. Oba týmy už mají účast v play-off mistrovství světa zajištěnou.

16:13
Sestavy

Česko: Pavelec - Rachůnek, Michálek - Židlický, Škoula - Krajíček, Čáslava - Němec - Jágr, Plekanec, Červenka - Havlát, Eliáš, Michálek - Voráček, Marek, Rolinek - Frolík, Hubáček, Novotný, Průcha

Rusko: Barulin - Nikulin, Bělov - Aťjušov, Tjutin - Kalinin, Kornějev - Kulikov, Jemelin - Morozov, Zinovjev, Zaripov - Radulov, Těreščenko, Kovalčuk - Ovečkin, Kajgorodov, Afinogenov - Kuljomin, Gorovikov, Arťuchin

16:13
Rozhodčí

Hlavními rozhodčími zápasu jsou Švýcar Reiber a Američan Sterns.

16:14

Češi nastupují v červených dresech, Rusové v bílých.

16:15

1. minuta utkání bylo zahájeno.

16:15

1. minuta Po čtyřiceti vteřinách měl slušnou možnost ruský kapitán Morozov. Jeho střelu vyrazil Pavelec betonem.

16:16

2. minuta První střídání Ovečkina na turnaji! V rohu přehrál Rolinka, ale mezitím posunul Čáslava branku a hra je přerušená.

16:19

3. minuta Plekanec centroval před ruskou branku, ale Barulin se neunáhlil a nechal projet puk brankovištěm to rohu.

16:19

4. minuta Eliáš jel sám na Barulina! Nedal a naopak teď budou tlačit Rusové, Havlát je totiž vyloučen za nedovolené bránění.

16:21

5. minuta Češi se zatím úspěšně brání.

16:22

5. minuta V oslabení ujel Rolinek a z levé strany střílel na Barulina. Trefil ho ale jen do břicha. Vhazuje se v útočném pásmu Čechů.

16:23

6. minuta Havlát na ledě, Češi první oslabení přežili bez úhony.

16:23

7. minuta Další téměř sólový nájezd! Červenkovi ale v souboji s bránícím Gorovikovem mu chyběla rychlost a tak jen slabě vystřelil.

16:25

9. minuta Hra se teď rozbila do spousty osobních soubojů.

16:30

11. minuta - Šance Havláta. Jeho střela jen těsně minula levou tyčku ruské branky.

16:32

12. minuta - Zaripov si vyměnil kotouč s Morozovovem, ale ve stoprocentní šanci ho vychytal Pavelec. Zaripov už se radoval, ale lapačka českého brankáře byla proti.

16:34

13. minuta - Eliáš vystihl ruskou rozehrávku, předal Michálkovi, s jehož střelou ale ruský brankář neměl nejmenší problém.

16:36

15. minuta - Češi vedou 1:0! V signalizované výhodě dorazil Škoulovu střelu pohotový Jakub Voráček.

16:37

16. minuta - Afinogenův typický průnik končí střelou do ochranné sítě.

16:38

16. minuta - Češi vedou 2:0! Plekanec zavezl puk do útočného pásma, přenechal puk Jágrovi, který udělal kličku do středu a procedil puk skrz Barulinovu výstroj.

16:41

17. minuta - Zaripov zpracoval puk v útočném pásmu, ale jeho pokus zblokoval Škoula do ochranné sítě.

16:42

18. minuta - Kovalčuk s Radulovem zamotali hlavu českým obráncům. Jejich akci zakončil Ovečkin, ale i jeho střelu zblokoval český hráč, konkrétně Krajíček.

16:44

20. minuta - Plekanec našel přihrávkou zpoza branky Jágra, jeho prudká střela se jen těsně nevešla mezi tři tyče.

16:47

Konec první třetiny.

17:00

Začala druhá třetina.

17:01

21. minuta - Morozov udeřil hokejkou do obličeje Tomáše Plekance a český tým si zahraje první přesilovku v zápase.

17:02

22. minuta - Havlát se zničehonic ocitl sám před Barulinem, situaci ale řešil až příliš lehkovážně.

17:04

23. minuta - Jágr dvakrát našel v dobré pozici Červenku ale střelec Omsku ani jednou nemířil přesně.

17:06

24. minuta - Rachůnek skvěle ubránil Ovečkina. Ruský střelec nedostal možnost k zakončení.

17:08

25. minuta - Ovečkin pálí ze všech pozic. Pavelec zatím odolává. Pokryl i střelu Kulikova od modré.

17:09

27. minuta - Zaripov se dostal do potyčky se Zaripovem. Ruský útočník zvedl ruce hodně vysoko, ale rozhodčí situaci ponechali bez trestu.

17:10

28. minuta - Bělov fauloval nenápadně Jágra, ale rozhodčí jeho prohřešek viděli a udělují mu dvouminutový test.

17:12

29. minuta - Těreščenko se v oslabení odhodlal k velkému sólu, které zakončil nepřesnou střelou.

17:14

30. minuta - Arťuchin během krátké chvíle srazil tři české hráče. Rozhodčí ho nakonec vylučují za nedovolené bránění. Michálek se po střetu s ruským obrem dlouho zvedal z ledu.

17:17

31. minuta - Jágr si vybruslil od pravého mantinelu a vystrašil Barulina. Ruský brankář nakonec puk ve své výstroji udržel.

17:19

32. minuta - Plekanec zbytečně sekl přes betony Barulina a je vyloučen. Za pět sekund budou hrát Rusové přesilovku.

17:21

32. minuta - Rusové snižují na 1:2. Těreščenko po 17 sekundách využívá přesilovku. Ruský útočník našel malinkou mezírku ve výstroji Ondřeje Pavelce.

17:26

34. minuta - Tlak Ruska zřejmě ustane. Těreščenko krosčekuje Havláta a je vyloučen.

17:26

33. minuta - Rusové si vytvořili tlak a vstřelená branka je evidentně povzbudila.

17:28

35. minuta - Havlát vysekl Kalininovi hůl z rukou a síly na ledě se srovnají.

17:31

37. minuta - Tým kouče Bykova nezahrál přesilovku příliš dobře. Navíc sérii vyloučení prodlužuje Morozov, který podrazil Frolíka.

17:32

38. minuta - Průchovu střelu švihem vyráží Barulin do ochranné sítě.

17:34

39. minuta - Arťuchin srazil po střele Karla Rachůnka, kterému při pádu spadla helma a praštil se hlavou o led. Český obránce odchází s krvavým zraněním do kabiny. Ruský útočník vyvázl bez trestu.

17:36

40. minuta - Utkání se kvůli Arťuchinovi značně vyhrotilo a diváci jsou svědky několika šarvátek.

17:38

Skončila druhá třetina.

17:53

Začala třetí třetina.

17:53

41. minuta - Pavelec si v klidu pohlídal Gorovikovu zbržděnou střelu.

17:55

43. minuta - Arťuchin opět na ledě a opět srazil jedno českého hráče k ledu.

17:56

43. minuta - Plekacec se dostával do samostatného úniku, Nikulin mu hodil hůl pod nohy, a tak rozhodčí nařídil testné střílení.

17:59

43. minuta - Češi vedou 3:1! Plekanec parádním blafákem do forhendu získáví pro český tým znovu dvougólové vedení.

18:01

45. minuta - Marek Židlický dohrál Arťuchina a čistým způsobem mu alespoň trochu oplácí jeho zákroky.

18:02

47. minuta - Aťušov trefil loktem zezadu Petra Průchu a Češi budou hrát další přesilovku.

18:04

48. minuta - Jágr podobně jako ve druhé třetině pálí od pravého mantinelu, Barulin opět na místě.

18:07

49. minuta - Čtvrtá česká formace si vytvořila tlak v útočném pásmu. Ke střele se ovšem ani jeden z českých hráčů nedostal.

18:08

51. minuta - Morozov se dostal ke střele ze zoufalství. Pavelec v pohodě ukryl puk v lapačce.

18:10

52. minuta - Arťuchin srazil Průchu mimo hru a je vyloučen za nedovolené bránění.

18:12

54. minuta - Češi si sice nevytvořili téměř žádný tlak, ale nijak jim to vadit nemusí. Čas teď hraje v jejich prospěch.

18:14

55. minuta - Pavelec předvádí další spolehlivý zákrok proti střele Radulova.

18:15

55. minuta - Rusové snižují na 2:3. Kalinin se prodral do útočného pásma přes tři české obránce a předložil puk ideálně Zaripovovi. Ruský útočník už neměl problém uklidit puk do odkryté klece.

18:18

56. minuta - Po Rolinkově velké šanci, kterou zastavil Barulin, se strhla mela. Rozhodčí vše vyřešil po jednom vyloučení na každé straně.

18:20

58. minuta - Průcha se řítil sám na Barulina, který ovšem včasným vyjetím vypíchl puk českému útočníkovi. Dojíždějící Židlický mohl dorážet do odkryté klece, ale situaci nevyřešil podle svých představ.

18:24

59. minuta - Ruský tlak v závěru. Všechny jejich střely ale česká obrana zblokovala.

18:25

Konec zápasu.

18:57

Češi nakonec v poslední minutě nepustili ruský tým do žádné velké šance a zaslouženě slaví vítězství 3:2.