Svěřenci trenéra Michala Bílka v prvním duelu na turnaji remizovali 0:0 s Peru.  Tým, který oslabila zranění Necida a Kušníra, čeká zřejmě bouřilvá atmosféra vyprodaného sedmdesátitisícového stadionu a také velké horko a dusno.

"Bude to zcela jiný zápas než ten předchozí. Čeká nás lepší soupeř, ale především zcela jiná atmosféra, jiný stadion. Pro všechny to bude událost a pro některé kluky možná největší zážitek v kariéře vůbec. Zvlášť těm z české ligy se třeba už nepoštěstí hrát před takovou návštěvou," těší se brankář Petr Čech.

Zatím jsou ve hře o putovní pohár a sto tisíc dolarů všechna tři mužstva včetně Peru, které už z Japonska odcestovalo. Češi by v případě vítězství zopakovali svůj třináct let starý triumf, ale stát se může, že společným vítězem budou dvě, nebo dokonce tři mužstva. Pořadatelé totiž nemají další kritéria, jak určit nejlepší tým.

Zápas začal ve 12:30 SELČ, on-line reportáž sledujte na IHNED.cz.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
12:32

1. minuta - Utkání bylo zahájeno.

12:33

1. minuta - Z dálky zkusil vypálil Indo, ale jeho střela byla zblokována jedním z Čechů.

12:34

4. minuta - Hraje se poměrně opatrně, u balonu jsou častěji Japonci.

12:37

7. minuta - Do šance se cpal Martin Fenin. Po neshodě japonského stopera s brankářem ale na míč o kus nedosáhl.

12:41

9. minuta - Kadlec kopal přímý kop, Rajnoch balon poslal hlavou kousek nad bránu.

12:42

12. minuta - Hasebe poslal do vápna střílený centr, Čech míč před dorážejícím útočníkem včas lapil.

12:44

12. minuta - V akci opět Hasebe. Po chybné rozehrávce Čechů se zmocnil balonu a prudkou střelou o kousek minul tyč Čechovy brány.

12:45

16. minuta - Češi kopali dva rohy, z prvního nic nebylo, druhý poslal Hubník nad břevno.

12:48

19. minuta - Hra se trochu zklidnila. Hraje se zejména ve středu hřiště.

12:52

25. minuta - Kolář se probíjel podél pokutového území, ale byl mu odpískán faul.

12:57

28. minuta - České hráče zlobí početné nepřesnosti, kvůli kterým si nemohou vypracovat kvalitnější příležitost.

13:00

32.minuta - Dobře hrající Vacek vybojoval přímý kop nedaleko od rohového praporku.

13:05

37. minuta - Endo tvrdě vypálil z přímého kopu, Čech ale jeho pokus předpověděl a míč vyrazil na roh.

13:09

40. minuta - Vacek pěkně zakombinoval s Rezkem, ale plzeňský útočník zkazil přihrávku.

13:13

42. minuta - Lee jen o kousek nedosáhl na střílený centr.

13:15

45. minuta - První poločas skončil.

13:35

46. minuta - Druhý poločas začal.

13:36

48. minuta - Obraz hry se zatím nezměnil. Češi, kteří do druhé půle nastoupili s Gebreselassiem, se stále brání.

13:40

52. minuta - Obrovská šance Japonců. Po Hondově centru vypálil Lee a Jošida ze dvou metrů poslal míč hlavou nad prázdnou bránu.

13:43

56. minuta - Češi se dostávají k japonské brance zejména zásluhou Čechových dlouhých nákopů.

13:48

60. minuta - Fotbalová nuda pokračuje, Češi jsou bezzubí.

13:50

61. minuta - Nagatomo vybídl k akci Hondu, ale ten na míč nestačil.

13:51

61. minuta - Asi první střelu na bránu vyslal teď Jan Rezek. Skákavý míč ale trefil jen doprostřed brány.

13:52

63. minuta - Kolář se pokoušel vystřelit z velké dálky, ale minul asi o 10 metrů.

13:53

66. minuta - Trenér Bílek využívá další střídání, tentorkát útočníků. Lafatu nahrazuje Hubník.

13:57

70. minuta - Na trávníků zůstává ležet jeden z Japonců. Vypadá to, že bude v pořádku.

14:01

75. minuta - Pokud bychom se dnes dočkali branky, bylo by to poměrně překvapivé.

14:05

77. minuta - Asi největší šance utkání. Okazaki si zaběhl za obránce a hlavou usměrnil na bránu přesný centr. Petr Čech ale jeho příležitost vyrazil, stejně jako následnou dorážku.

14:09

80. minuta - Fenina střídá Necid.

14:10

83. minuta - Na hřiště se podívá i Pilař, který nahradí Petrželu.

14:14

86. minuta - Necid skoušel překvapit brnakáře rychlým obloučkem, jenže přestřelil.

14:17

89. minuta - Hodna se pokusil ohrozit Čecha střelou z přímého kopu, ale ani on se netrefil.

14:19

93. minuta - Na hřišti se objevuje i Petr Janda a hned dostává žlutou kartu.

14:23

93. minuta - Další Hondova střela. Zase ale mířila vedle.

14:24

94. minuta - Utkání skončilo 0:0.