Útočník Jiří Hudler se v úterním utkání NHL zasloužil dvěma góly o výhru Detroitu 5:4 na ledě Dallasu. Český hokejista se trefil ve druhém utkání v řadě a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Poprvé se Hudler prosadil v 18. minutě, když před brankou tečoval střelu Valtteriho Filppuly a zvýšil vedení Red Wings na 2:0. Minutu před koncem první třetiny pak zakončil pohlednou souhru ranou z mezikruží, která znamenala vedení 3:1.

Detroit se výhrou přiblížil v tabulce Centrální divize na rozdíl jediného bodu od vedoucího Chicaga, které zároveň vévodí pořadí celé Západní konference.

Detroitský kouč Mike Babcock nebyl po zápase s hrou příliš spokojen. "Nemyslím si, že by utkání mělo vysokou úroveň," prohlásil.

Připustil ale, že Wings jako celek pomalu nabírají elán a formu. "Kluci se do toho opřeli a to nasazení je nakažlivé. Hudlerovi to trvalo skoro dva měsíce, než se do pořádně toho dal, ale věří si," prohlásil Babcock na adresu českého útočníka.

Čtvrté vítězství v řadě vychytal brankář Tomáš Vokoun, jenž 18 zákroky dovedl Washington k výhře 3:1 nad Calgary. Český gólman tak potvrdil skvělou formu, když v posledních čtyřech zápasech inkasoval dohromady jen pět gólů.

Podívejte se na druhý Hudlerův gól v zápase s Dallasem:

Buffalo - Edmonton 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
Branky: 15. Pominville, 26. Leopold, 55. Stafford, 57. Gerbe - 11. Hall (Hemský), 30. Gagner (Hemský), 59. Potter. Střely na branku: 33:26. Diváci: 18.690.

Toronto - Tampa Bay 7:3 (2:1, 3:2, 2:0)
Branky: 4. Lupul, 9. Gunnarsson, 33. Grabovskij, 34. Boyce, 40. Frattin, 42. Phaneuf, 53. Kessel - 1. Lecavalier, 32. Stamkos, 34. Kubina. Střely na branku: 42:24. Diváci: 19.425.

Dallas - Detroit 4:5 (1:3, 2:2, 1:0)
Branky: 28. a 55. Ryder, 18. Eriksson, 22. Benn - 18. a 20. Hudler, 9. Filppula, 24. Emmerton, 32. Franzén. Střely na branku: 29:31. Diváci: 15.182.

Carolina - NY Islanders 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 - 0:0)
Branky: 5. A. Stewart, 24. Sutter, 56. Larose - 45. a rozh. nájezd Nielsen, 4. Moulson, 59. Okposo. Střely na branku: 40:36. Diváci: 13.828.

St. Louis - Phoenix 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 5. C. Stewart, 17. Langenbrunner (Sobotka), 25. Oshie, 60. Berglund - 19. Vrbata. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.112.

Washington - Calgary 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 2. Ovečkin, 29. Brouwer, 38. Wideman - 34. Glencross. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 19 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 94,7 procenta. Střely na branku: 21:19. Diváci: 18.506.