Český brankář Tomáš Vokoun zazářil v nedělním utkání NHL, když zastavil třiačtyřicet střel Caroliny a dovedl Washington k vítězství 2:1. Karlovarský rodák, který dostal podeváté v řadě přednost před krajanem Michalem Neuvirthem, se stal podruhé z posledních tří startů hlavní hvězdou zápasu. Vítěznou trefu zaznamenal ve 42. minutě svým premiérovým zásahem v soutěži Dmitrij Orlov.

Skvělý výkon předvedl v utkáních nedělního programu NHL i ruský útočník Jevgenij Malkin, který se třemi góly a dvěma asistencemi zasloužil o výhru Pittsburghu 6:3 na ledě Tampy Bay.

V dramatickém zápase dokázali domácí na startu závěrečné třetiny rychlými zásahy smazat tříbrankové manko, poté si ale vzal slovo Malkin a čistým hattrickem zařídil výhru Penguins. V bodování soutěže se ruská hvězda propracovala už na druhou pozici.

Podívejte se, jak Vokoun zlikvidoval šanci Dwyera

Hokejisté Edmontonu i s přispěním asistence Aleše Hemského udolali doma Los Angeles 2:1 v prodloužení apřerušili sérii pěti proher. Český útočník byl u zrodu akce vítězné trefy, když jeho střelu gólman Jonathan Quick jen vyrazil před sebe a nezištnou přihrávku Shawna Horcoffa uklidil do prázdné branky Taylor Hall. I když nebodoval, tak nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen obránce Edmontonu Ladislav Šmíd.

Tampa Bay - Pittsburgh 3:6 (0:2, 0:0, 3:4)
Branky: 42. Gilroy, 45. Malone, 47. Purcell - 48., 50. a 60. Malkin, 3. a 41. Neal, 11. Park. Střely na branku: 20:44. Diváci: 19.204.

Washington - Carolina 2:1 (0:0,1:1, 1:0)
Branky: 37. Sjomin, 42. Orlov - 40. J. Jokinen. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval jeden gól ze 44 střel a úspěšnost zásahů měl 97,72 procenta. Střely na branku: 24:44. Diváci: 18.506.

Montreal - NY Rangers 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)
Branky: 3. a 24. Pacioretty, 28. Blunden, 33. Desharnais - 13. J. Mitchell. Střely na branku: 29:29. Diváci: 21.273.

Chicago - San Jose 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Branky: 19. Bolland, 20. Stalberg, 28. Toews, 43. Shaw - 22. Pavelski, 23. McGinn, 56. Wingels. Střely na branku: 40:24. Diváci: 21.645.

Edmonton - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Branky: 12. J. Green, 64. Hall (Hemský) - 47. Justin Williams. Střely na branku: 33:21. Diváci: 16.839.

Vancouver - Anaheim 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Branky: 11. Hodgson, 58. Raymond - 34. a 53. J. Blake, 7. Bonino, 23. Ryan. Střely na branku: 23:34. Diváci: 18.890.