Český útočník David Krejčí rozhodl pondělní zápas NHL mezi Bostonem a Floridou, když proměnil rozhodující samostatný nájezd. Na vysoké výhře Phoenixu nad Coloradem se podílel brankou obránce Klesla.

Krejčí po jedenácti zápasech vyšel během hry bodově naprázdno. Chuť si však spravil v nastavení při samostatných nájezdech, které přišly po nerozhodném výsledku 2:2. Proměnil ten vítězný na konečných 3:2 pro hosty.

Krejčí ve čtvrté sérii nevymýšlel nic komplikovaného. Jel přímo na brankáře Scotta Clemmensena a vystřelil. "Od začátku jsem věděl, co udělám, a jsem rád, že to dneska fungovalo," komentoval svůj nájezd Krejčí.

V předehrávaném utkání Nashville porazil newyorské Islanders 1:3, na třetí branku hostů přihrával Martin Erat. Brankář Pekka Rinne přišel o čisté konto až v 57. minutě, kdy jej překonal kapitán Islanders John Tavares.

Přihrávku si připsali také útočníci Radim Vrbata a Jiří Hudler. Vrbata v zápase Phoenixu s Coloradem asistoval při druhé brance Gordonovi, výhru domácích 6:1 zpečetil v 56. minutě zadák Rostislav Klesla.

Na výhře Detroitu 5:0 nad Buffalem se podílel i Jiří Hudler. Přihrával na první gól domácích Zetterbergovi.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Nashville 1:3 (0:3, 0:0, 1:0)

Branky: 57. Tavares - 3. S. Kosticyn, 6. Halischuk, 12. Legwand (Erat). Střely na branku: 37:32. Diváci: 10.755.

Phoenix - Colorado 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Branky: 19. a 31. Doan, 37. a 46. Gordon (na druhou Vrbata), 8. Brule, 56. Klesla - 10. Kobasew. Střely na branku: 33:39. Diváci: 12.757.

Ottawa - Winnipeg 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Branky: 1. Slater, 27. Enström. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.927.

Florida - Boston 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 29. Garrison, 36. Matthias - 2. a 35. P. Bergergon, rozhodující sam. nájezd Krejčí. Střely na branku: 40:35. Diváci: 19.018.

Detroit - Buffalo 5:0 (3:0, 2:0, 0:0)

Branky: 6. Zetterberg (Hudler), 19. Franzén, 20. Lidström, 25. Bertuzzi, 25. Helm. Střely na branku: 26:27. Diváci: 20.066.

St. Louis - Dallas 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 52. Oshie. Střely na branku: 32:22. Diváci: 18.036.