Sympatický výkon a kupa zahozených šancí. Tak by se dal charakterizovat výkon Plzně v prvním utkání 2. kola Evropské ligy se silným německým Schalke.

Před týdnem to svěřencům trenéra Vrby stačilo pouze na nepříznivou remízu 1:1, dnes je na programu odveta. Na půdě německého velkoklubu bude Viktorka o překvapení bojovat bez vykartovaného kapitána a tvůrce hry Pavla Horvátha. Toho nahradí v odvetě Václav Procházka.

Pokud chce Plzeň přes ambiciózní celek postoupit, musí vstřelit minimálně jednu branku. Utkání v Gelsenkirchenu začíná ve 21:05, server IHNED.cz ho bude sledovat v podrobné on-line reportáži.

Sestava Plzně: Čech - Rajtoral, Čišovský, Ševinský, Limberský - Darida, Procházka - Petržela, Kolář, Pilař - Bakoš.

Schalke: Hildebrand - Höwedes, Metzelder, Papadopulos, Fuchs - Höger, Matip - Farfán, Raúl, Draxler - Huntelaar.

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
21:02

Kapitánskou pásku po vykartovaném Horváthovi přebral David Limberský. Fotbalisté jsou nastoupeni na hrací ploše pod zataženou střechou moderní arény. Na Viktorku čeká vyprodaný kotel pro 55 tisíc diváků. Utkání začne za pár okamžiků.

21:04
Utkání bylo zahájeno
21:05

1. minuta Limberský hned v úvodu nakopl míč na Bakoše, který v souboji naložil nedovoleně Papadopulosovi.

21:07

2. minuta Čišovský odvrátil nepříjemný centr do vápna a Limberský uháněl do brejku. Farfán ho na půlící čáře takticky seslal k zemi. Hosté se karty dožadují marně.

21:08

3. minuta Před Schalke se otevřela obrana. Rychlý brejk s velkým štěstím vyřešil Rajtoral.

21:09

5. minuta Ševinský zpracoval Huntelaara a vybojoval míč pro Čišovského. Jeho pas si rozběhnutý Petržela nedokázal dobře zpracovat.

21:11

7. minuta Domácí drží míč, nikam nepospíchají a kombinují okolo půlící čáry. Přechod do útoku jim komplikuje obrana Plzně.

21:12
Schalke - Plzeň 1:0!

8. minuta Domácí jdou velmi rychle do vedení. Před Draxlerem se otevřel prostor před vápnem, jeho dalekonosná rána zaplavala a Čech jí s obtížemi vyrazil jen před sebe, kde stál připravený Huntelaar. Jeho úloha byla jednoduchá - doklepnout míč do prázdné brány. 1:0!

21:14

10. minuta Domácí jsou nadále aktivnější. Rohový kop Plzeň ubránila.

21:15

11. minuta Rajtoral zkoušel projít individuálně Högera. Neuspěl.

21:16

11. minuta Bakoš v rychlém brejku společně se spoluhráči přečíslili soupeře. Útočník Plzně volil střelu a pak mu spoluhráči pořádně vynadali, přihrávka by slušela víc. Je z toho jen roh.

21:17

12. minuta Plzeň si roh po odraženém míči zopakovala. Při druhém pokusu Procházka ve vzduchu fauloval.

21:19

14. minuta Limberský se vydal do odvážného sóla přes střed hřiště. Byl stažen k zemi, ale píšťalka rozhodčího mlčí.

21:20

16. minuta Huntelaar střílenou přihrávkou hledal spoluhráče ve vápně. Byl z toho velký závar, Čišovský se ale dostal k míči nejdřív a odkopl ho do bezpečí.

21:22

17. minuta Hezkou výměnou na jeden dotek Plzeňané uvolnili na kraji Rajtorala, který centrem hledal Bakoše. Ten si se zpracováním míče nevěděl rady.

21:22

18. minuta Draxler umotal Rajtorala, ale jeho centr vystihl brankář Čech.

21:23

19. minuta Rajtoral hodně mizerně rozehrál, byl z toho rychlý brejk, který musel zastavit faul na Huntelaara. Schalke bude kopat nepříjemnou standardku z dvaadvaceti metrů.

21:24

20. minuta Míč si postavil Fuchs a rozhodně nic nevymýšlel. Napálil míč vší silou, bránu ale asi o dva metry netrefil.

21:27

22. minuta Pilař se probíjel do útoku, jeho choutky zastavil včasným vyběhnutím brankář Hildebrand.

21:27

23. minuta Petržela táhl rychlý brejk, který musel už v zárodku zastavit Höger za cenu žluté karty.

21:28

24. minuta Čišovský hlavou uklidil míč do sítě, ale radost Plzně dlouhé trvání neměla. Obránce Plzně stál v metrovém ofsajdu.

21:31

26. minuta Plzeň zkoušela překonat obranný val dlouhým nákopem. Marně.

21:31

27. minuta Bakoš si tělem přikryl míč a doslova si vymodlil faul. Standardka pro Plzeň.

21:32

28. minuta Perfektně sehraná standardka. Rajtoral vysunul Petrželu, který centrem na zadní tyč našel hlavu Koláře. Míč orazítkoval tyč!

21:33

29. minuta Plzeň obléhá vápno Schalke. To zatím poctivě brání.

21:34

30. minuta Němci předvedli také rychlý přechod do útoku, který po odraženém míči vedl hvězdný Rául. Sám ale akci zpomalil. Následoval prudký centr z pravé strany v podání Farfána, který dokázal odvrátit Čišovský.

21:35

31. minuta Darida pasem na celou šíři hřiště našel přesně Ševinského, který se rychle dostal do zajímavé pozice pro centr. Jenže také on stál v ofsajdu a rozhodčí to moc dobře viděli.

21:37

33. minuta Schalke drží míč, ale nemůže čáru.

21:39

35. minuta Pilař drze kličkoval ve vápně a vybojoval rohový kop.

21:40

36. minuta Plzeň promarnila další gólovku. Hildebrand centr vyrazil nešikovně jen na volného Bakoše, který před prázdnou bránou zazmatkoval a o míč přišel.

21:41

37. minuta Darida podrazil Farfána a přerušil útočný výpad domácích.

21:44

39. minuta Metzelder přes celé hřiště prošel až do vápna, kde byl zastaven Čišovským.

21:45

40. minuta Ševinský přidržel Huntelaara a tribuny bouří. Plzeň si teď několika zákroky ve vápně pořádně zahrávala s trpělivostí sudího.

21:46

41. minuta Schalke v závěru poločasu přitlačilo na pilu a vytvořilo si tlak. Höger si teď ale nerozuměl se spoluhráči a míč končí v autu. Čech bude odkopávat od brány, Plzeň může rozkouskovat sílící tlak domácích.

21:48

44. minuta Papadopulos upadl a Bakoš se dostal na půlící čáře k míči. Vinou jeho špatné přihrávky ale Viktorka z chyby domácích nic vytěžit nedokázala.

21:49

45. minuta Limberský se z čista jasna dokázal probojovat po levém křídle až k centru, Bakoš měl na penaltě k míči o krok dál než obránce.

21:50

45 + 1. minuta Rozhodčí nastavuje jednu minutu. Plzeň drží míč a začíná akci z vlastní poloviny.

21:51

45 + 1. minuta Už už to vypadalo, že Plzeň do závěrečného hvizdu nepůjčí domácím míč, jenže chybička okamžitě odvrátila hru a Draxler šel sám proti Rajtoralovi. Ten zvládl klíčový obranný zákrok na výbornou.

21:52
První poločas skončil

Fotbalisté Plzně nezvládli očekávaný nápor v úvodu utkání a velmi rychle inkasovali z kopačky Huntelaara. Viktorka se oklepala až po pětadvaceti minutách hry a utkání vyrovnala. Vytvořila si i skvělé gólové šance, jenže Kolářovu hlavičku zastavila branková konstrukce a Bakoš před poloprázdnou bránou zazmatkoval.

22:05
Druhý poločas byl zahájen

Domácí fotbalisté výkopem zahájili druhý poločas. Oba týmy nastoupily po přestávce na hrací plochu bez jediné změny v sestavě.

22:07

46. minuta Farfán si poradil s Pilářem a přečíslil Plzeňskou obranu. Pilař si musel pomáhat téměř zápasnickým chvatem. Rychlíka v dresu Schalke poslal k zemi a dostal žlutou kartu.

22:10

48. minuta Plzeň drží míč, ale k ohrožení brány má daleko.

22:11

50. minuta Dlouhý míč Čišovského Bakoš nemohl stihnout. Měl k němu příliš daleko.

22:11

51. minuta Rául v souboji s Daridou. Plzeňský záložník se do hvězdného hráče opřel ve vápně rukama. Těsný, ale férový souboj vyhrál. Rául fauloval.

22:13

52. minuta Pilař přiťukl míč proti noze Daridovi, který napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů. Jeho prudká rána trefila clonícího Matipa.

22:15

54. minuta Schalke propadlo na polovině hřiště, ale Plzeň tentokrát svůj rychlý brejk pokazila hned v jeho zárodku.

22:16

55. minuta Rajtoral přes bránícího Fuchse odcentroval jen do autu.

22:17

56. minuta Pilařův centr byl zblokován na roh.

22:18

57. minuta Centr na bližší tyč, kde nikdo z hráčů Plzně nebyl.

22:19

58. minuta Limberský dost ostře zajel do Höwedese. Dostal za to žlutou kartu.

22:20

59. minuta Čech v poslední chvíli dokázal před hlavičkujícím Matipem srazit míč na roh.

22:20

60. minuta Papadopulos se dostal k hlavičce, ale nepropálil obětavé obránce Viktorky.

22:21

60. minuta Papadopulos naložil Bakošovi, jenže míč se odrazil do brejku tři na dva. Darida už vysouval spoluhráče do úniku, jenže Bakoš oplácel, zasáhl Papadopulose loktem do obličeje a zcela poprávu dostal červenou kartu. Plzeň bude po hloupé chybě hrát jen v deseti.

22:23

62. minuta Uvidíme, jak se Viktorka s vyloučením vyrovná. Kolář na polovině hřiště fauloval Högera.

22:25

64. minuta Schalke kombinuje na útočné polovině. Plzeň mezitím připravuje střídání, do hry půjde Ďuriš.

22:25

65. minuta Avizované střídání je tady. Ďuriš jde do hry místo Petržely.

22:26

66. minuta Ševinský velmi nepříjemně a bolestivě zasáhl Ráula. Dostal žlutou kartu.

22:28

67. minuta Rajtoral s Kolářem zahrozili i v deseti. Zpětná přihrávka do vápna od autové čáry ale našla jen kopačku Matipa. Posléze si zkoušel treatrálním způsobem vymodlit penaltu Limberský. U rozhodčího neuspěl.

22:30

69. minuta Ďuriš přidržel Fuchse a rozhodčí mu píská faul.

22:30

70. minuta Naděje Plzně mohly definitivně vyhasnout. Nabídnutou standardku totiž rozehrál Farfán. Rául nadýchaný míč jemně tečoval a netrefil se jen o pár čísel!

22:32

72. minuta Limberský skluzem zachytil nepříjemný centr Höwedese.

22:33

73. minuta Pilař se dostal za obranu a šel do gólové šance. Farfán za cenu žluté karty zatáhl za záchrannou brzdu. Hned poté bude střídat. Na jeho místo přichází Obasi.

22:34

73. minuta Plzeň bude kopat přímák z osmnácti metrů.

22:34

74. minuta Ďuriš vsadil na razanci. Početnou zeď nepropálil.

22:36

75. minuta Obasi se dostal ke střele, ale trefil jen Ševinského.

22:37

77. minuta Schalke drží míč a dává si krátké přihrávky na polovině hřiště. Pochopitelně se nikam netlačí.

22:39

79. minuta Darida v poslední chvíli odkopl míč z gólovky Höwedese. Protiútok táhl Limberský, vysunul Pilaře, který byl Matipem faulován za žlutou kartu.

22:40

79. minuta Odchází Drexler, přichází Baumjohann. Střídá i Plzeň, Koláře nahradí Hora.

22:41

80. minuta Papadopulos málem nechtěně hlavou poslal do úniku Pilaře. Nakonec je z toho i díky včasného zákroku Höwedese jen rohový kop.

22:42

81. minuta Z nakrátko rozehraného rohu není nic. Čišovský přebíral centr z ofsajdu.

22:43

82. minuta Rajtoral si špatně zpracoval míč. Kombinace s Horou končí v autu.

22:44

84. minuta Hora opět nerozuměl Rajtoralovi. Míč přebírá Schalke.

22:46

85. minuta Obasi vyzval k ráně ze šestnácti metrů Huntelaara, který vzdálenější růžek minul o zhruba půl metru.

22:47

86. minuta Darida na chvíli sám před vápnem, než ale stihl pláchnout na brankáře, přiřítil se k míči Höwedes.

22:48
Schalke - Plzeň 1:1!

88. minuta To co čekal jen málokdo je tady, Plzeň srovnala i v deseti! Ďuriš vybojoval centr pro Rajtorala, který se z úhlu opřel do míče a z deseti metrů nedal brankáři šanci. Doslova za pět minut dvanáct srovnává na 1:1!

22:50

90. minuta Schalke se okamžitě snaží vrátit vedení na svou stranu.

22:51

90+1. minuta Nastavují se čtyři minuty.

22:53

90 + 2. minuta Pilař se přes tři hráče individuálně neprokousal.

22:53

90 + 3. minuta Fuchs dlouhým autem hledal spoluhráče na malém vápně. Brankář Čech lapil míč i navzdory tomu, že byl faulován.

22:54

90 + 4. minuta Höwedes využil výškové převahy a obral Pilaře. Schalke má ještě jednu šanci na útok.

22:55

90 + 4. minuta Na nervy Viktorce zahrál ještě Obasi, který napřáhl z dvaceti metrů, ale bránu ani zdaleka neohrozil.

23:01

91. minuta Limberský zaváhal při rozehrávce. Schalke získává na útočné polovině míč.

23:02

92. minuta Obasi nasadil jesličky Rajtoralovi a ocitl se ve vápně. Prudký centr všemi možnými silami odvrátil Limberský.

23:03

93. minuta Plzni se nedaří získat míč a trochu uklidnit hru. Kombinují domácí.

23:04

94. minuta Rául hlavičkoval vysoko nad.

23:04

95. minuta Skvělý Marek Čech! Brankář Plzně drží svůj tým ve hře o senzační postup. Ránu Huntelaara totiž některý z obránců srazil do protipohybu padajícího brankáře, který v poslední chvíli stihl do dráhy míče vložit nohu.

23:06

96. minuta Obasi centroval někam na tribunu za brankou Čecha.

23:07

97. minuta Tlak Schalke sílí. Baumjohann se dostal až ke střele z dvaceti metrů a jen těsně přestřelil.

23:08

98. minuta Plzeň střídá. Ze hřiště odchází agilní Pilař, nahradí ho Berger.

23:09

99. minuta Baumjohann znovu u vápna a centroval. Před Ráulem dokázala obrana Plzně odvrátit alespoň na roh.

23:09

99. minuta Míč se odrazil k Obasimu, který z velké dálky přestřelil.

23:10

100. minuta Únava je na oslabené Viktorce znát. Václav Procházka dostal po střetu ve středu hřiště křeče a je ošetřován. Plzeň už přitom střídat nemůže.

23:11

101. minuta Tohle nevypadá vůbec dobře. Procházka je odnášen na nosítkách a vypadá to, že pro něj zápas skončil. Plzeň bude s největší pravděpodobností dohrávat v osmi hráčích v poli.

23:12

102. minuta Baumjohann se prohnal kolem Rajtorala a ten ho srazil za žlutou k zemi asi půl metrů před vápnem. To bude hodně nepříjemná standardka.

23:12

103. minuta Plzeň brání. Roh pro Schalke.

23:13

104. minuta Do vápna Plzně létá jeden centr za druhým. Hosté srdnatě brání.

23:14

104. minuta Huntelaar vystřihl krásné nůžky, ale bránu netrefil.

23:15

105. minuta Další klinická smrt Plzně. Rául hlavičkoval jen metr vedle. Viktorka je v osmi lidech pod obrovským tlakem. Procházka stojí na nohou, ale asi to nepůjde.

23:16

105 + 1. minuta Procházka sotva chodí, ale dokulhal na plac a bude pokračovat. Pomůže bránit další roh hostů.

23:16

105 + 2. minuta Opět míč pro Obasiho, který opět z velké dálky velmi nebezpečně střílel. Těsně vedle.

23:17
První prodloužení skončilo
23:18

Plzeň úporně brání. Procházka se sice vrátil na hřiště, ale má velký problém vůbec došlápnout. Viktorka hraje prakticky v osmi lidech a Schalke má drtivý tlak. Od penalt dělí český tým ještě patnáct minut velmi tvrdé a bolestivé dřiny.

23:19

Procházka po obstřiku zpět na hřišti. Bude hrát v útoku.

23:19
Druhé prodloužení začalo
23:20
Schalke - Plzeň 2:1!

106. minuta Plzeň tlaku věčně odolávat nedokázala. Obasi nacentroval do vápna, kde úřadoval Huntelaar a přesnou hlavičkou umístil míč přesně k pravé tyči.

23:22

108. minuta Baumjohann v šanci. Čech nedoběhl centr, ale Baumjohann nedokázal hlavičkou usměrnit míč do brány.

23:23

110. minuta Už se hraje výhradně v režii Schalke a je vidět, že hráčům Plzně došly síly. Rául si pohrál s Rajtoralem, který ho jen tak tak dokázal vytěsnit na roh.

23:27

113. minuta Schalke směle dál útočí. Limberský odvrátil na roh.

23:28

114. minuta Berger dostává žlutou kartu.

23:31

116. minuta Plzeň se nastěhovala před vápno, kde dlouhým nákopem poslal míč brankář Čech. Rajtoral si s přesilou bránících hráčů neporadil.

23:33

118. minuta Marica střídá Ráula. Zápas se dohrává. Plzeň na útočný výpad nemá sílu.

23:34
Schalke - Plzeň 3:1!

120. minuta Je definitivně rozhodnuto. Přečíslení 4 na 1 zakončil Huntelaar neomylně. Vystřílel si hattrick a zároveň postup svého týmu. Právě Huntelaar je jediným hráčem Schalke, který se dokázal proti Plzni v sérii prosadit.