Český brankář Michal Neuvirth podpořil v úterním utkání NHL dvaadvaceti zásahy výhru Washingtonu 3:2 v prodloužení nad New Yorkem Islanders. Třiadvacetiletý gólman dostal před Tomášem Vokounem přednost ve třetím utkání za sebou, celkově v nich inkasoval pět branek a pokaždé dovedl tým k vítězství.

I díky výkonům Neuvirtha, třetí hvězdy zápasu, se Washington propracoval ve Východní konferenci na poslední postupovou příčku do play-off.

Výhra nad Islanders se ale nerodila lehce. Domácí ještě na začátku 57. minuty prohráli 0:2, dvěma trefami však poslal Troy Brouwer zápas do prodloužení, v němž rozhodl o zisku druhého bodu pro Capitals útočník Alexandr Ovečkin.

Ottawa vyhrála fotbalovým výsledkem

Hokejistům Ottawy stačil k výhře na ledě Bostonu jediný gól. Asistenci si u něho připsal český útočník Milan Michálek, který v přesilové hře přihrál puk nejproduktivnějšímu obránci soutěže Eriku Karlssonovi a při jeho gólové střele clonil před brankou.

Gólman Senators Robin Lehner, hlavní hvězda utkání, zaznamenal v jedenáctém startu NHL díky 32 zásahům první čisté konto.

Boston - Ottawa 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 15. Karlsson (M. Michálek). Střely na branku: 32:38. Diváci: 17 565.

Toronto - Florida 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Branky: 31. Kessel, 49. Kuljomin, 58. Lupul - 3. a 34. Santorelli (na druhou Fleischmann), 1. Goc, 45. Garrison, 50. Weiss. Střely na branku: 31:23. Diváci: 19 420.

Washington - NY Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 57. a 60. Brouwer, 62. Ovečkin - 5. Bailey, 43. Moulson. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky z 24 střel a úspěšnost zásahů měl 91,67 procenta. Střely na branku: 34:24. Diváci: 18 506.

Carolina - Nashville 4:3 (0:1, 3:1, 1:1)

Branky: 26. McBain, 34. E. Staal, 38. Brent, 42. Allen - 3. C. Smith, 33. C. Wilson, 43. G. Bourque. Střely na branku: 33:29. Diváci: 13.595.

Columbus - Detroit 2:5 (1:1, 0:0, 1:4)

Branky: 7. Nash, 43. MacKenzie - 5. Franzén (Kindl), 44. Kronwall, 49. Zetterberg, 50. Mursak, 54. Filppula. Střely na branku: 30:25. Diváci: 14 333.

Tampa Bay - Montreal 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 9. Stamkos, 21. A. Hall - 17. Desharnais. Střely na branku: 22:24. Diváci: 18 878.

Minnesota - Los Angeles 0:4 (0:3, 0:1, 0:0)

Branky: 1. Justin Williams, 10. King, 19. Kopitar, 36. Nolan. Střely na branku: 26:15. Diváci: 17 317.

Phoenix - Vancouver 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 50. a rozhodující nájezd Ray Whitney - 15. Edler. Střely na branku: 35:40. Diváci: 16 691.

San Jose - Philadelphia 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branka: 2. Clowe. Střely na branku: 23:26. Diváci: 17 562.