Basketbalista Jan Veselý si připsal svůj první double double (více než 10 bodů a doskoků) v NBA. Křídelní hráč Washingtonu pomohl k výhře 113:85 v duelu dvou nejhorších celků s Charlotte 11 body a 11 doskoky. Wizards tak ukončili pětizápasovou sérii porážek, naopak Charlotte prohrálo už podvanácté v řadě. Washington si navíc připsal nejvyšší výhru v sezoně.

Trenér Washingtonu Randy Wittman chce po Veselém, aby se více zapojoval do útoku a nebál se střílet. Dnes jeho pokyny poslechl a na soupeřův koš vyslal 11 střel, což je jeho dosavadní maximum. Pět z nich proměnil včetně jedné s faulem. Tato akce se dostala do nejlepších okamžiků hracího dne. Veselý byl navíc platný i při doskocích.

Washington si na výhru zadělal už v první čtvrtině, kterou vyhrál o 11 bodů. Svůj náskok pak postupně zvyšoval až na 32 bodů.

"Chlapci byli dnes soustředění. Rychle soupeři odskočili a pak se hrálo snáz. Navíc se nám dařily protiútoky. A hodně nám pomohli střídající hráči," hodnotil utkání Wittman. Hned sedm jeho svěřenců nastřílelo dvouciferný počet bodů.

John Wall Assists Jan Vesely for the Oop

Hvězdou dne byl denverský pivot Kenneth Faried, který pomohl Nuggets k výhře 123:84 nad Golden State hned 27 body a 17 doskoky. Denver se tak posunul na osmou příčku Západní konference znamenající postup do play off.

Důležité výhry pak dosáhli hráči Los Angeles Lakers, kteří i bez své hvězdy Kobeho Bryanta porazili New Orleans 93:91. Hlavní zásluhu na tom má autor 25 bodů Pau Gasol. Lakers tak potvrdili vedení v pacifické divizi, zatímco jejich městský rival Clippers prohrál 85:94 v Memphisu.

O sérii 11 výher v řadě přišlo San Antonio, které prohrálo na palubovce Utahu 91:84. Doplatilo na nepovedenou čtvrtou čtvrtinu, kterou Jazz vyhráli o 11 bodů. Spurs však nastoupili bez svých tří největších hvězd Tima Duncana, Tonyho Parkera a Manu Ginobiliho.