Hokejisté Nashvillu v nové sezoně NHL poprvé vyhráli a zasloužil se o to vítězným gólem útočník Martin Erat. Po dvou prohrách v samostatných nájezdech tentokrát Predators vyhráli v Minnesotě 3:1 a Erat.

Český hokejista v 52. minutě zrušil nerozhodný stav 1:1, když vystihl špatnou rozehrávku brankáře Niklase Bäckströma a zavěsil do prázdné branky. Třetí gól přidal 17 vteřin před koncem třetí třetiny v přesilové hře David Legwand.

"Povedlo se mi odhadnout, kam bude brankář rozehrávat - trefil mě do kalhot," popsal rozhodující moment zápasu Erat. "Puk trošku poskakoval, možná jsem pro něj neměl vyjíždět a počkat raději v brance," řekl Bäckström. "Ale nevím, jestli bych se podruhé rozhodl jinak."

Brankáře se zastal i trenér Minnesoty Mike Yeo: "Je snadné svalit vinu na něj, ale on přitom do té doby chytal výborný zápas. Byla to prostě smůla," prohlásil Yeo.

První gól v sezoně dal Tomáš Plekanec a Montreal porazil s jeho přispěním Floridu 4:1. Plekanec načal skóre už ve 4. minutě, když se po rychlém protiútoku poslal do branky kotouč střelou švihem.

První výhru vychytal Winnipegu gólman Ondřej Pavelec. Zejména díky jeho 32 zákrokům uspěli Jets v poměru 4:2 na ledě Washingtonu. Pavelec sice v 10. minutě inkasoval jako první, pak ale zavřel branku a podruhé ho domácí Capitals překonali až za rozhodnutého stavu 76 sekund před koncem třetí třetiny.

Cenný skalp ukořistili hokejisté Dallasu, kteří zvítězili 2:1 v Detroitu. Jaromír Jágr odehrál skoro osmnáct minut a znovu patřil k nejaktivnějším hráčům v dresu Stars, pětkrát vystřelil na branku pro spoluhráče připravil několik šancí, ty ale zůstaly nevyužity, takže se do statistik utkání nezapsal.

Red Wings, kteří měli v nohách pondělní duel v Columbusu, se nezmohli na odpor a jen díky skvělým zákrokům Jimmyho Howarda v brance neprohrávali vyšším rozdílem. V brance vítězů byl Kari Lehtonen "neprůstřelný" až do poslední minuty, kdy ho o nulu připravil až necelé čtyři vteřiny před závěrečnou sirénou Damien Brunner svým prvním gólem v NHL.

"Abych řekl pravdu, padesát minut to byl pro mě celkem snadný zápas. Teprve v samém závěru domácí trošku přidali, ale měli jsme dvoubrankový náskok a to bylo uklidňující," uvedl Lehtonen.

Hodně špatný začátek sezony má Jágrův loňský celek z Filadelfie. Ten nyní podlehl v New Jersey a po třech zápasech nemají ani bod, když dokázali vstřelit jen tři branky a jedenáct jich dostali.

Čtyřicetiletý veterán v brance jejich přemožitelů Martin Brodeur zneškodnil všech 24 střel a rozšířil svůj rekordní počet čistých kont v NHL na 120.

Washington - Winnipeg 2:4 (1:2, 0:2, 1:0)
Branky: 11. Hendricks, 59. Brouwer - 13. E. Kane, 17. Ladd, 35. Wheeler, 40. Slater. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 34 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 94,1 procenta. Střely na branku: 34:39. Diváci: 18.506.

Carolina - Tampa Bay 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 24. Skinner - 6. Pyatt, 12. Conacher, 42. Aulie, 50. Malone. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18.680.

Montreal - Florida 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky: 14. a 29. Markov, 4. Plekanec, 35. Galchenyuk - 25. Kopecký (Fleischmann). Střely na branku: 33:28. Diváci: 21.273.

New Jersey - Philadelphia 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Zajac, 20. Clarkson (Židlický), 23. Kovalčuk. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17.625.

Detroit - Dallas 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky: 60. Brunner - 6. a 46. Ryder. Střely na branku: 40:32. Diváci: 20.066.

Minnesota - Nashville 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky: 7. Heatley - 17. Spaling, 52. Erat, 60. Legwand. Střely na branku: 30:26. Diváci: 17.540.

Edmonton - San Jose 3:6 (1:6, 1:0, 1:0)
Branky: 9. Jakupov (Hemský), 35. Schultz, 44. Hall (Šmíd) - 5. a 19. Couture (na druhou Havlát), 11. a 12. Marleau, 4. Boyle, 20. Vlasic. Střely na branku: 29:31. Diváci: 16.839.

Chicago - St. Louis 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Branky: 8. P. Kane, 29. Seabrook, 43. Stalberg - 45. McDonald, 55. Oshie. Střely na branku: 27:34. Diváci: 21.455.

Colorado - Los Angeles 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 42. Landeskog (Hejda), 43. Jones, 49. Parenteau - 16. Clifford. Střely na branku: 31:29. Diváci: 18.007.