Osmá hráčka žebříčku Kvitová aktuálně desátou tenistku světa porazila hladce za 83 minut. Na rozdíl od čtvrtečního čtvrtfinále s Polkou Agnieszkou Radwaňskou si dokázala celou první sadu držet svůj servis a díky dvěma brejkům zvítězila 6:3.

Ve druhé sadě sice o podání při skóre 2:2 přišla, ale brejk získala hned zpět a za stavu 5:4 proměnila při podání soupeřky hned první mečbol. Wozniackou tak dvaadvacetiletá česká jednička porazila počtvrté v řadě a otočila bilanci vzájemných zápasů na 4:3 ve svůj prospěch.

"Na začátku sezony jsem neměla dobré výsledky, ale teď se to snad změní. Je tu báječná atmosféra," pochvalovala si v rozhovoru na kurtu Kvitová, která přitom při svých předchozích dvou startech v Dubaji nedokázala vyhrát ani jeden zápas.

Proti pětadvacetileté světové sedmičce Erraniové, s kterou pravděpodobně změří síly i v dubnovém semifinále Fed Cupu v Itálii, si Kvitová zahraje počtvrté v kariéře. Všechny dosavadní střetnutí se odehrály v loňském roce a Kvitová v nich neztratila ani set.

Dubaj - semifinále: Kvitová (6-ČR) - Wozniacká (8-Dán.) 6:3, 6:4.