Ondřej Pavelec v brance hokejistů Winnipegu kryl v zápase NHL 24 z 26 střel a pomohl svému týmu zvítězit v New Jersey 4:2. Winnipeg vyhrál třetí z posledních čtyř zápasů, vždy na stadionech soupeřů. Předtím Jets uspěli v Buffalu a Carolině.

Winnipeg už vyladil přesilovky

"V téhle soutěži není snadné vyhrávat venku. Musíte hrát jednoduchý hokej a podat opravdu dobrý výkon. Poslední dobou se nám to docela daří," řekl spokojeně střelec posledního gólu Winnipegu Andrew Ladd.

Pavelec dvakrát inkasoval v první třetině, po níž Winnipeg prohrával 1:2. Pak už nepustil ani jednu z 18 střel. Asistenci u prvního gólu New Jersey si připsal Patrik Eliáš.

Hokejisté Winnipegu si oddechli, když se jim konečně začali dařit přesilovky. Když Grant Clitsome ve 34. minutě vyrovnal na 2:2, byla po 21 nevyužitých početních výhodách první využitá přesilovka. Jets navíc přežili i všechna oslabení, v nichž jsou statisticky nejhorší v celé NHL.

"Hrajeme teď o něco lépe, ale hlavně nám dneska pomohlo, že jsme vstřelili góly v pravý čas. Nakoplo nás to, ve třetí třetině jsme pak předvedli skvělý výkon," radoval se Ladd.

Devils se museli obejít bez brankářské jedničky Martina Brodeura, který si při rozbruslení poranil záda a musel ho nahradit Johan Hedberg.

Chicago 18 zápasů bez porážky

Na 18 zápasů bez porážky v základní hrací době natáhli rekordní sérii hokejisté Chicaga, kteří porazili 1:0 Columbus. Jediný gól zápasu vstřelil v 39. minutě Andrew Shaw. Brankář Cory Crawford, jenž se vrátil do sestavy po zranění, si připsal 28 zákroků a vychytal druhé čisté konto v sezoně.

"Zápas co zápas jsme schopni podávat velmi dobrý výkon. Každý si perfektně plní své obranné úkoly, útočníci se zodpovědně vracejí a vypomáhají nám vzadu. To jsou klíčové faktory našeho úspěchu," prohlásil Crawford, který má v sezoně stoprocentní bilanci osm zápasů - osm výher.

Největší kanonádu večera viděli fanoušci v Detroitu, kde domácí porazili Vancouver 8:3. Na jeden z osmi gólů přihrál Jakub Kindl. Red Wings sice po první třetině prohrávali 2:3, pak ale zničili soupeře šesti góly.

Brankář Canucks Roberto Luongo si připsal jen 20 zákroků a poprvé v sezoně zažil na ledě porážku v základní hrací době. "Byl to zápas, kdy máte pocit, že vám v síti skončí skoro každá střela," uvedl Luongo.

Červenka nahrával

Roman Červenka se gólovou přihrávkou podílel na vítězství Calgary nad Phoenixem 5:4. Flames vyhráli až díky dvěma trefám v samotném závěru. Nejprve v čase 58:37 vyrovnal na 4:4 svým druhým gólem v utkání Jarome Iginla, o 23 sekund později vstřelil vítěznou branku Curtis Glencross.

"Těch pár sekund může mít obrovský vliv na postavení v tabulce, na to, jestli se nám podaří vymazat ztrátu a dohnat některé soupeře před námi," prohlásil Iginla, jehož týmu patří dvanácté místo v Západní konferenci se ztrátou dvou bodů na osmý Dallas.

Jednou asistencí přispěli k výhrám svých týmů i David Krejčí z Bostonu, který zvítězil 4:1 na ledě Floridy, a Jiří Tlustý, jehož Carolina porazila 4:2 New York Islanders.

Florida - Boston 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Branky: 16. Kopecký (Fleischmann) - 8. Lucic (Krejčí), 14. Chára, 24. Kelly, 59. Paille. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18.108.

New Jersey - Winnipeg 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Branky: 10. Zajac (Eliáš), 18. Bernier - 3. Bogosian, 34. Clitsome, 38. E. Kane, 48. Ladd. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 26 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92,3 procenta. Střely na branku: 26:27. Diváci: 17.625.

Detroit - Vancouver 8:3 (2:3, 3:0, 3:0)
Branky: 40. a 50. Brunner, 57. a 58. Andersson (na první Kindl), 12. Tootoo, 13. Kronwall, 23. Cleary, 36. Zetterberg - 6. a 17. D. Sedin, 19. Higgins. Střely na branku: 28:21. Diváci: 20.066.

Anaheim - Colorado 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 27. a 65. Perry, 30. Selänne, 49. Getzlaf - 3. McLeod, 13. Parenteau, 31. Mitchell (Hejduk). Střely na branku: 39:23. Diváci: 17.174.

Chicago - Columbus 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Branka: 39. Shaw. Střely na branku: 27:28. Diváci: 21.580.

Pittsburgh - Tampa Bay 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)
Branky: 2. a 8. Crosby, 20. Martin, 33. Bennett, 60. Cooke - 22. Brewer, 24. Stamkos, 44. Conacher. Střely na branku: 22:30. Diváci: 18.632.

Calgary - Phoenix 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)
Branky: 37. a 59. Iginla, 3. Jackman (Červenka), 40. Cammalleri, 60. Glencross - 35. a 43. Torres (na druhou Z. Michálek), 26. Stone, 49. Johnson. Střely na branku: 31:27. Diváci: 19.289.

NY Islanders - Carolina 2:4 (2:0, 0:2, 0:2)
Branky: 5. Moulson, 13. Tavares - 39. E. Staal (Tlustý), 40. J. Staal, 51. Sanguinetti, 60. Sjomin. Střely na branku: 25:28. Diváci: 10.048.

Kanadské bodování NHL:

1. Stamkos (Tampa Bay) 18 29 (13+16), 2. Crosby (Pittsburgh) 19 28 (9+19), 3. Tavares (NY Islanders) 19 25 (13+12), 4. Vanek (Buffalo) 18 25 (12+13), 5. Zetterberg (Detroit) 19 25 (6+19), 6. St. Louis (Tampa Bay) 18 24 (4+20), 7. Moulson (NY Islanders) 19 23 (10+13), 8. P. Kane (Chicago) 18 23 (9+14), 9. Dacjuk (Detroit) 18 22 (8+14), 10. Voráček (Philadelphia) 20 22 (7+15), 11. Eliáš (New Jersey) 19 22 (5+17)... 63. Plekanec (Montreal) 18 13 (8+5), 71. Jágr (Dallas) 17 13 (5+8), 74. Krejčí (Boston) 15 13 (4+9), 80. Tlustý (Carolina) 17 12 (7+5), 89. Vrbata (Phoenix) 15 12 (4+8),

1. Vancouver 18 10 4 4 52:48 24
2. Minnesota 17 8 2 7 37:42 18
3. Edmonton 17 7 3 7 40:46 17
4. Calgary 17 7 3 7 48:59 17
5. Colorado 17 7 2 8 42:51 16