Gól, k němuž přidal hokejový útočník Tomáš Fleischmann z Floridy v utkání NHL s Pittsburghem ještě asistence u dalších dvou branek, byl pro českého hokejistu zároveň stým ve slavné soutěži. Svému týmu jím pomohl k vítězství 6:4 nad silným Pittsburghem, z jehož branky odešel po čtvrtém gólu (za stavu 1:4) Tomáš Vokoun.

Pittsburgh po Vokounově střídání dokázal dotáhnout na 4:4, ale právě potom se trefil Fleischmann a vítězství pečetil svou třetí trefou v zápase slovenský útočník Tomáš Kopecký.

Jubilejní gól dal Fleischmann poté, co naskočil z trestné lavice, dostal z obranného pásma přihrávku do brejku a přečíslení dva na jednoho zakončil přesnou trefou z pravého kruhu. Střela se ještě otřela o tyčku brankáře Marka-Andreho Fleuryho, jenž Vokouna vystřídal po necelých 29 minutách hry.

Švýcarský mladík v NHL zastínil Jágra, Chicago natáhlo rekord i díky Rozsívalovi - čtěte ZDE

"Na trestné lavici jsem se zapotil, protože jsem nechtěl, aby skórovali," řekl Fleischmann. "V rohu kluziště naši hráči svedli úspěšnou bitvu o puk a jakmile jsem naskočil na led, hned mi ho poslali. Původně jsem zvažoval nahrát Shoresymu (Drew Shore), ale jejich obránce mě nechal volného, tak jsem postupoval dál a vystřelil," popsal svůj gól.

Vokoun už v minulém zápase pustil šest gólů v Philadelphii, tentokrát vydržel v brance necelých 29 minut a pak je nahradil Marc-Andre Fleury. Českého gólmana dvakrát překonal Kopecký z dorážek a Vokoun se s ním pustil do křížku po gólu na 2:1, kdy Slovák dostal krosček od Craiga Adamse a zasáhl v pádu Vokouna, jenž mu úder vrátil. Vznikla mela, do které se zapojili všichni hráči, kteří byli na ledě, s výjimkou domácího brankáře Jose Theodorea.

Kopeckého gól a bitka po něm

Další český brankář Ondřej Pavelec podpořil třiceti úspěšnými zásahy vítězství Winnipegu 4:3 na ledě New Yorku Rangers. Jets tím zakončili venkovní sérii, kterou na začátku označoval Pavelec za velmi důležitou, s bilancí čtyř výher a jedné porážky. V tabulce Východní konference se díky tomu Winnipeg bodově dotáhl na osmou Tampu Bay.

"Je to důležité vítězství a je skvělé, s jakou bilancí jsme zakončili náš trip. Venku jsme teď získali sebevědomí, aspoň doufám. Teď musíme začít vyhrávat i doma," uvedl Pavelec.

Hokejisté Bostonu i s přispěním jedné trefy Davida Krejčího zvítězili v New Yorku Islanders 4:1. Český útočník stál na konci kombinace celého útoku a střelou do odkryté branky zvyšoval na startu druhé třetiny na 3:1. Nejhorší tým soutěže Columbus i díky jedné asistenci Václava Prospala čtyřikrát dotáhl náskok Dallasu, který ale brankou Loui Erikssona v prodloužení nakonec vyhrál 5:4. Česká hvězda Jaromír Jágr v utkání nebodovala.

NY Rangers - Winnipeg 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)
Branky: 30. Callahan, 50. Pyatt, 51. Stralman - 26. a 35. O. Jokinen, 28. a 50. E. Kane. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Střely na branku: 33:32. Diváci: 17.200.

Florida - Pittsburgh 6:4 (1:0, 3:4, 2:0)
Branky: 14., 24. 59. Kopecký (na druhou Fleischmann), 29. B. Campbell, 29. Goc (Fleischmann), 44. Fleischmann - 21. J. Neal, 30. Jeffrey, 35. Martin, 40. Kunitz. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh 28:54 minuty, inkasoval čtyři branky z 22 střel a úspěšnost zásahů měl 81,81 procenta. Střely na branku: 36:34. Diváci: 17:378.

Fleischmannův gól

Washington - Carolina 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 8. Bäckström, 21. Erskine, 32. Carlson. Střely na branku: 40:33. Diváci: 18.506.

Columbus - Dallas 4:5 v prodl. (0:1, 2:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 22. Nikitin, 27. Dorsett (Prospal), 47. Atkinson, 59. Umberger - 15. Morrow, 26. Roy, 29. Roussel, 54. Eakin, 64. Eriksson. Střely na branku: 20:39. Diváci: 11.523.

NY Islanders - Boston 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 16. Cizikas - 7. McQuaid, 21. Marchand, 26. Krejčí, 59. G. Campbell. Střely na branku: 37:34. Diváci: 12.788.

Krejčího gól

Tampa Bay - Buffalo 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 2. Stamkos - 11. Hodgson, 41. Myers. Střely na branku: 31:21. Diváci: 19.204.

Minnesota - Calgary 2:1 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 56. Zucker, 61. Parise - 11. Tanguay. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18.703.

Vancouver - Phoenix 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)
Branky: 32. Garrison, 54. D. Sedin - 15. a 60. Chipchura, 30. Boedker, 53. Vermette. Střely na branku: 31:22. Diváci: 18.910.

San Jose - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. Couture (Havlát), 23. Galiardi, rozhodující sam. nájezd Marleau - 13. Kobasew (Hejda), 57. Olver (Hejda). Střely na branku: 41:27. Diváci: 17.562.

Kanadské bodování NHL:

1. Stamkos (Tampa Bay) 19 30 (14+16), 2. Crosby (Pittsburgh) 20 30 (9+21), 3. Vanek (Buffalo) 19 27 (12+15), 4. Tavares (NY Islanders) 20 25 (13+12), 5. Zetterberg (Detroit) 19 25 (6+19), 6. P. Kane (Chicago) 19 24 (10+14), 7. Voráček (Philadelphia) 21 24 (8+16), 8. St. Louis (Tampa Bay) 19 24 (4+20), 9. Moulson (NY Islanders) 20 23 (10+13), 10. Kunitz (Pittsburgh) 20 23 (8+15)... 13. Eliáš (New Jersey) 19 22 (5+17), 66. Krejčí (Boston) 16 14 (5+9), 68. Fleischmann (Florida) 19 14 (5+9), 73. Plekanec (Montreal) 19 13 (8+5), 84. Jágr (Dallas) 19 13 (5+8), 94. Tlustý (Carolina) 18 12 (7+5).

1. Vancouver 19 10 4 5 54:52 24
2. Minnesota 18 9 2 7 39:43 20
3. Calgary 18 7 4 7 49:61 18
4. Edmonton 18 7 4 7 42:49 18
5. Colorado 18 7 3 8 44:54 17