15. 3. 2013 | poslední aktualizace: 23. 3. 2013  19:03
Jihlava v jarní části ligy poprvé vyhrála

Jihlava se dočkala první jarní výhry. Sparta otočila v Hradci, Plzeň smetla Duklu

Až v sobotu byl dohrán fotbalový zápas 20. kola fotbalové ligy mezi Jihlavou a Mladou Boleslaví, který v původním termínu neumožnilo sehrát počasí a nezpůsobilý terén. Na špici tabulky se nic nezměnilo, vede Plzeň po kanonádě proti Dukle, druhá je Sparta, která nezaváhala v Hradci.
Čtěte více o: fotbal | Gambrinus liga
Sparťan Holek (vpravo) se snaží natlačit přes Hadaščoka z Hradce

Dvacáté kolo první fotbalové ligy bylo dohráno až v sobotu 23. března, kdy konečně počasí dovolilo odehrát zápas mezi Jihlavou a Mladou Boleslaví. A Jihlava se dočkala první výhry v jarní části soutěže.

V utkání mezi Slavií a Libercem se do Klubu ligových kanonýrů zapsal veterán Jiří Štajner, jeho gól ale nakonec Slovanu nepomohl. Sešívaní totiž zvítězili 3:1, když vítězství zařídil brankou a asistencí Karol Kisel, jemuž se den předtím narodil syn Kai. V červenobílém dresu také zažil obnovenou premiéru Rudolf Skácel.

V neděli nejprve Teplice ubránily Jablonec a odvezly si z venku bod za bezbrankovou remízu. Sparťané pak dokázali otočit nepříznivý stav v duelu s Hradcem Králové a po dvou trefách Krejčího se alespoň dočasně dotáhli na vedoucí Plzeň. Ta ale večer rozdrtila Duklu 4:0, když Pražané hráli celý zápas bez vyloučeného Vorla.

Plzeň potrestala červenou kartu čtyřmi zásahy

Fotbalisté Plzně ve 20. kole první ligy deklasovali oslabenou Duklu Praha 4:0 a v čele tabulky si udrželi tříbodový náskok před druhou Spartou. Hostující tým, který hrál ve Štruncových sadech už od první minuty bez vyloučeného Jana Vorla a v utkání neproměnil penaltu, zůstává po první jarní porážce šestý. Viktorii dnes poslal do vedení po čtvrthodině Marek Bakoš, po pauze přidali další góly Marián Čišovský, Jan Kovařík a Rus Roman Adamov.

Viktoria Plzeň - Dukla Praha 4:0 (1:0)

Branky: 15. Bakoš, 62. Čišovský, 86. Kovařík, 88. Adamov. Rozhodčí: Drábek - Košec, T. Kovařík. ŽK: Procházka, Bakoš, Rajtoral (všichni Plzeň). ČK: 1. Vorel (Dukla). Diváci: 8754.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Čišovský, Procházka, Limberský - Darida (89. Končal), Horváth - Ďuriš (87. Zeman), Tecl, Kovařík - Bakoš (68. Adamov). Trenér: Vrba.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Gedeon, Borek, Kalouda (69. Božič) - Berger (46. Přeučil), Pospěch (78. Marek), Hašek. Trenér: Kozel.

Dva Krejčího zásahy pomohly Spartě v Hradci

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v utkání 20. ligového kola v Hradci Králové 2:1 a odčinili předešlou domácí remízu s Jabloncem. Letenští přitom na východě Čech prohrávali od třetí minuty po trefě Vojtěcha Štěpána, v nastavení první půle ale srovnal Ladislav Krejčí a stejný hráč deset minut před koncem rozhodl. Sparťané se tak opět vrátili na druhé místo tabulky, naopak "Votroci" klesli na předposlední příčku.

FC Hradec Králové - Sparta Praha 1:2 (1:1)

Branky: 3. Štěpán - 45.+2 a 80. Krejčí. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kříž. ŽK: Lindr, Jánošík (oba Hradec). Diváci: 6947.

Hradec: Lindr - Holeš, Jánošík, Fukal, Poděbradský - Harba, Šisler (27. Schwarz), Strnad, Halilovič - Hadaščok (75. Kulič), Štěpán (81. Zelený). Trenér: Plíšek.

Sparta: Vaclík - Zápotočný, Švejdík, Holek, Hybš (79. Kweuke) - Přikryl (63. Bednář), Vácha, Matějovský, Krejčí - Kadlec (85. Hušbauer), Lafata. Trenér: Lavička.

Jablonec hrál s Teplicemi bez branek

Fotbalisté Teplic remizovali v utkání 20. ligového kola v Jablonci bez branek, získali svůj druhý venkovní bod v sezoně a opustili poslední místo tabulky. Souboj dvou severočeských klubů příliš šancí nenabídl. Baumit sice většinu času tlačil, nejblíže ke gólu měl ale hostující Ljevakovič, který v první půli trefil tyč. Jablonec doma neporazil Teplice popáté za sebou a ztratil důležité body v boji o pohárové příčky.

Baumit Jablonec - FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Nenadál - Blažej, Zeman. ŽK: Ljevakovič, Vondrášek, Litsingi, Kaufman (všichni Teplice). Diváci: 2195.

Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Novák - Loučka - Kopic (87. Pázler), Zoubele (62. Vaněk), Čížek, Piták, T. Jablonský - Třešňák (66. Hubník). Trenér: Kotal.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Kaufman, D. Jablonský, Rosa - Matula, Ljevakovič - Litsingi (89. Čajič), Vachoušek (83. Vůch), Chovanec (90. Kerič) - Jindráček. Trenér: Ščasný.

Kisel, Skácel a Štajner osobnostmi na Slavii

Fotbalisté pražské Slavie porazili ve 20. ligovém kole Liberec 3:1 a připsali si druhou výhru po sobě. Své premiérové trefy v české nejvyšší soutěži si připsali domácí Dobrotka se Škutkou, třetí gól přidal Kisel. Hostům k bodům nepomohla branka Jiřího Štajnera, který zaznamenal stou trefu v nejvyšších soutěžích a stal se členem Klubu ligových kanonýrů. Slavia doma zdolala Liberec po pěti letech a posunula se do klidnějšího středu tabulky bod za Slovan.

Slavia Praha - Slovan Liberec 3:1 (1:0)

Branky: 39. Dobrotka, 55. Škutka, 63. Kisel - 49. Štajner. Rozhodčí: Příhoda - Moláček, Hrabovský. ŽK: Mičola, Bortel, Čonka, Kisel, Petrák - Rabušic, Sackey, Rybalka, Kušnír. ČK: 66. Sackey. Diváci: 5999.

Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Čonka - Mičola, Zmrhal, Petrák, Juhar (89. Gecov) - Kisel (69. Skácel) - Škutka (81. Škoda). Trenér: Rada.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Šural, Rybalka, Frýdek (46. Delarge) - Štajner (85. Coufal) - Rabušic (70. Pavelka). Trenér: Šilhavý.

Straka bral v premiéře všechny tři body

Trenérská premiéra v Příbrami vyšla Františkovi Strakovi dokonale. Dosud poslední tým tabulky ve 20. kole první ligy vyhrál na hřišti Slovácka 1:0 a poskočil mimo pásmo sestupu. Příbram navíc poprvé v sezoně vyhrála na soupeřově hřišti. Vítěznou braku zaznamenal ve 28. minutě Hájovský. Slovácko mohlo srovnat v 86. minutě, ale Volešák neproměnil pokutový kop.

1. FC Slovácko - 1. FK Příbram 0:1 (0:1)

Branka: 28. Hájovský. Rozhodčí: L. Kovařík - Filípek, J. Paták. ŽK: Valenta, Kuncl, Došek - Mašán, Hruška, Šlapák. Diváci: 3932.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil (61. Košút), Mezlík, Reinberk - Hlúpik (66. Skalák), Valenta, Hofmann, Volešák - Kerbr, Došek. Trenér: Habanec.

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Šlapák (71. Valenta), Mašán (78. Trapp), Tarczal, Krbeček, Koukal - Střihavka (83. Wágner). Trenér: Straka.

Olomouc uhlídala Baroše a těsně vyhrála

Fotbalisté Olomouce porazili ve 20. kole první ligy Ostravu 1:0 a na jaře jsou nadále stoprocentně úspěšní. O čtvrté letošní výhře rozhodl ve 21. minutě Martin Doležal po kiksu Starého. Hosté dohrávali poslední půlhodinu bez vyloučeného Vomáčky a po pěti zápasech nebodovali. Sigma se v tabulce vyhoupla na druhé místo.

Sigma Olomouc - Baník Ostrava 1:0 (1:0)

Branka: 21. Doležal. Rozhodčí: Jílek - Mencl, Jiřík. ŽK: Doležal, Pospíšil - Vomáčka, Baroš, Hable. ČK: 59. Vomáčka. Diváci: 7970.

Olomouc: Zlámal - Koutný (74. Varadi), Dreksa, Šindelář, Vepřek - Pospíšil, Hořava, Ordoš - Schulmeister (78. Petr), Doležal, Navrátil (90. Javůrek). Trenér: Pivarník

Ostrava: Bárta - Frydrych, Vomáčka, Kaprálik, Starý (61. Mach) - Fantiš, Droppa (82. Stožický), Hable, Kukec - Staško (78. Kraut), Baroš. Trenér: Pulpit.

Švancara nedal penaltu, Brno si odvezlo bod

V úvodním zápasu 20. kola remizovaly České Budějovice s Brnem 1:1. K vítězství měli blíže hosté, kteří byli hlavně ve druhém poločase mnohem nebezpečnější a jejich kapitán Petr Švancara neproměnil penaltu. Jihočeši doma ztratili důležité body a zůstávají jedním z největších kandidátů na sestup. V lize už nezvítězili v šesti zápasech v řadě.

Dynamo České Budějovice - Zbrojovka Brno 1:1 (1:0)

Branky: 32. Mchojan - 50. Mezlík. Rozhodčí: Proske - Pilný, Kotík. ŽK: Řezníček, Mchojan - Brabec, Petr, Kroupa. Diváci: 2290.

Č. Budějovice: Daněk - Ježdík, Mchojan, Lengyel, Machovec - Černý (60. Klesa), Benát, Javorek, Hora - Táborský (82. Linhart), Řezníček (73. Sandro). Trenér: Švantner.

Brno: Petr - Hyčka, Brabec, Pernica, Husár (68. Glaser) - Mezlík, Zavadil, Šoljič, Pašek - Švancara (78. Kroupa), Škoda (90. Sus). Trenér: Čuhel.

Jihlava se dočkala výhry, doplatila na to Boleslav

Fotbalisté Jihlavy vyhráli první zápas od 6. listopadu, když v zápase odloženém kvůli vrtochům počasí, podruhé v sezoně porazili Mladou Boleslav. "Z minima vytěžili maximum," řekl mladoboleslavský kouč Ladislav Minář, jenž se na své svěřence po zápase zlobil. Nemohl se smířit s tím, že dostali gól ze standardní situace. "Máme dost silné hráče, abychom ji dokázali ubránit. Na hráče budu hodně zlý," prohlásil Minář.

Vadilo mu, že si jeho tým, který měl převahu a vypracoval si šance, počínal v koncovce příliš složitě a připravil se tím o lepší výsledek. "Kdybychom hráli ještě klidně i dvacet minut, tak stejně branku nevstřelíme," uvedl Minář.

Domácí kouč František Komňacký byl rád, že jeho tým na "jaře" poprvé vyhrál. "Jsem spokojený s výsledkem, ale méně už s předvedenou hrou, zejména v první půli," řekl. "Víme, že se nám v koncovce nedaří, nedáváme góly. Proto jsme rádi, že jsme ukončili čekání na výhru. Ale nemyslím si, že by na hráčích ležela nějaká deka," dodal Komňacký.

FC Vysočina Jihlava - FK Mladá Boleslav 1:0 (0:0)

Branka: 50. Rada. Rozhodčí: Matějek - Kordula, Peřina. ŽK: Tlustý, Šourek, Jungr - Nešpor, Johana, Štohanzl. Diváci: 2370.

Jihlava: Blažek - Vaculík, Tlustý, Šourek, Čvirik - Masopust (74. Kučera), Rada, Jungr (90. Vaněček), Koloušek, Kosak (65. Tomeček) - Šimonek. Trenér: Komňacký.

Mladá Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Dosoudil, Bořil (79. Ondřejka) - Mareš, Ščuk, Sivrič (64. Sloboda), Jarolím, Štohanzl (90. Synek) - Nešpor. Trenér: Minář.

Zbývá 1000 znaků
Hradec vs. Křetinský & Pelta 1:2 (Kokotik)
Křetova aktovka se trefila hned 2x
Paclík platí... (Jiří Wágner)
a už od 20. vteřiny... jsou to podvodníci
Sparta díky Krejčímu otočila v Hradci. Plzeň smetla Duklu, která hrála celý zápas o deseti (mirhy)
Ať žije rozhodčí, ať žíje Plzeň má to vůbec za potřebí asi má....