reklama
reklama
29. 5. 2013 | poslední aktualizace: 29. 5. 2013  15:32
V Budějovicích kvůli pivu mohou přijít o hokej

V Českých Budějovicích kvůli sporu o pivo mohou přijít o extraligový hokej

Radnice Českých Budějovic chce, aby se při hokeji ve městě točil Budvar, ale extraliga zavazuje klub nabízet Radegast. Kvůli sporu rezignovali předseda představenstva i místopředseda a majitel klubu Ivan Drbohlav spojený s firmou Mountfield. Extraliga v Budějovicích kvůli tomu zde může skončit, majitel už jedná o stěhování do Hradce.
Souboj Vítkovic s Českými Budějovicemi v předkole play off
Souboj Vítkovic s Českými Budějovicemi v předkole play off
foto: ČTK

V Českých Budějovicích by chtěl žít každý, ale zda se tu dočká i extraligového hokeje je momentálně značně nejisté. Parafráze z představení divadla Járy Cimrmana se hodí k paradoxní situaci, v níž se místní klub ocitl. Město, které klub podporuje, na něj zároveň tlačí a může ho zničit. Jádrem problému je pivo.    

Klub se do sporu o čepování piva v aréně s městem, které je majitelem multifunkční haly, i pivovarem Budvar dostal poté, co podepsal novou smlouvu se společností BPA sport marketing, která je držitelem práv na extraligu. V té se mimo jiné zavazuje, že při domácích zápasech bude na stadionu točit pivo oficiálního partnera soutěže Radegastu.

reklama

Město České Budějovice však uvažuje o tom, že dva stánky s občerstvením v hale pronajme Budvaru, který zde chce čepovat své pivo. V takovém případě by však klubu hrozilo, že bude muset za každý zápas platit pokutu milion korun.

"To by bylo pro klub likvidační," uvedl majitel klubu Ivan Drbohlav. Podnikatel spojený s firmou Monutfield zároveň naznačil, že za takových podmínek se extraliga v Českých Budějovicích hrát nebude. Klub proto oficiálně začal jednat o možném přesunutí z Českých Budějovic. Oslovil například prvoligový Hradec Králové a údajně i Havlíčkův Brod.

"Není to spekulace, v pondělí proběhla s Mountfieldem první schůzka a skutečně o tom jednáme. V průběhu týdne se sejdeme znovu," uvedl generální manažer Hradce Králové Aleš Kmoníček pro Aktualne.cz.

Rada jihočeského města měla o pivu na stadionu rozhodovat dnes, ale nakonec byl tento bod z jednání stažen. Podle náměstka českobudějovického primátora Kamil Calty (TOP 09) proto, že rada nedostala k dispozici potřebnou smlouvu mezi klubem HC Mountfield a hokejovým svazem.

Kvůli sporu o pivo rezignovala v úterý dvojice nejvýše postavených osob českobudějovického hokejového klubu - předseda představenstva Zdeněk Blažek a místopředseda Ivan Drbohlav, který je zároveň majitelem HC Mountfield. Oba doufají, že tím pomohou zjitřenou situaci uklidnit.

"Jsem si plně vědom své odpovědnosti za neúspěch jednání mezi hokejovým klubem na straně jedné a magistrátem města České Budějovice a národním podnikem Budějovický Budvar na straně druhé. Věřím, že má rezignace přispěje ke zklidnění celé situace," uvedl Blažek v oficiálním prohlášení. Nadále ale zůstává generálním manažerem klubu.

Z představenstva HC Mountfield se rozhodl odstoupit i Drbohlav. "Tento můj krok je výsledkem posledního vývoje a odráží vztah vedení města k našemu klubu. Firma Mountfield a.s. věnovala do českobudějovického hokeje během svého sedmiletého působení více než 200 milionů korun. Poslední vyjádření primátora města i vedoucích představitelů Budvaru ukazují, že jim budoucnost klubu je lhostejná," řekl Drbohlav.

Již dříve přitom Blažek naznačil, že v případě, že město stánky pronajme Budvaru a ten bude chtít při zápasech čepovat své pivo, se extraliga v Českých Budějovicích hrát nebude. Za každý zápas, při kterém by klub pravidlo BPA porušil, mu totiž hrozí pokuta milion korun. "To by bylo pro klub likvidační," uvedl Drbohlav.

Celý problém by vyřešilo, kdyby se pivovar stal partnerem Jihočechů a klubu garantoval příjem minimálně 13 milionů korun. Pak by se podle licenčních podmínek v aréně mohl Budvar čepovat.

"Byli bychom rádi, aby se příští rok v Budvar aréně čepovalo naše pivo, ale nikoliv za každou cenu a za pro nás neakceptovatelných finančních podmínek," uvedl již dříve tento týden PR manažer Budvaru Petr Samec.

Autoři: hdo, ČTK
reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
V Českých Budějovicích kvůli sporu o pivo mohou přijít o extraligový hokej (Roman)
Co mi není rovno, potom je mi hovno. Budvar je dle mého názoru...
Pivo v hale (Šťoural)
Je jedna možnost jak zabránit sporu. Zakázat čepovat jakékoliv...
Re: V Českých Budějovicích kvůli sporu o pivo mohou přijít o extraligový hokej (A)
Tím by se rozhodně nezabránilo sporu. Radegast coby sponzor ligy...
To je jako v 90 letech (Láďa)
Pokud se podíváte na obchodní rejstřík, BPA sport marketing to...
Re: V Českých Budějovicích kvůli sporu o pivo mohou přijít o extraligový hokej (A)
Proběhlo výběrové řízení a v něm, podrž se, nabídla BPA těm "klukům...
Zobrazit diskusi
Nejčtenější
reklama
VIDEO
Sebastian Vettel při Velké ceně Austrálie se zvukem motorů spokojený nebyl.
Vojtěch Scheinost
Takhle nezní formule 1, tenhle zvuk je úplný "shit", nadává mistr světa...
VIDEO
Radek Štěpánek (vlevo) se v Japonsku bude muset bez Tomáše Berdycha obejít.
Radek Štěpánek bude hlavní oporou českého týmu ve čtvrtfinále Davisova...
reklama
reklama
reklama