Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v dohrávce druhého kola první ligy Bohemians Praha 1905 vysoko 5:1, když soupeře přestříleli po změně stran. Brňané přitom začali lehkovážně, ztráceli míče ve středu hřiště a jedné z jejich chyb využil k rychlému protiútoku Kalina, který otevřel skóre.

Vedoucí branka hosty, kteří prohráli předcházejících 12 venkovních zápasů, nabudila. Také Zbrojovka ale zvýšila úsilí a úvodní čtvrthodinu zakončila vyrovnávacím gólem. Zavadil z pravé strany poslal prudký míč do trestného území na volného Traorého, jenž dal svůj první gól v české lize.

Po změně stran se už hrálo jen podle brněnského scénáře. V 55. minutě poslal obránce Hyčka do brejku Paška, po jehož centru od brankové čáry Markovič střelou pod břevno přidal druhý gól.

Naděje Boheminas na zvrat definitivně padly po hodině hry. Obránce Šmíd držel v trestném území za dres Markoviče a následný pokutový kop s jistotou proměnil Zavadil. O devět minut později se ve skrumáži nejlépe zorientoval Pašek a střelecký účet zápasu uzavřel po hrubé chybě obránce Šmída v 79. minutě Markovič.

Bohemians 1905 si tak v úvodu ligy po pěti inkasovaných gólech v Plzni odvezli stejný příděl i z Brna.

Zbrojovka Brno - Bohemians Praha 1905 5:1 (1:1)

Branky: 55. a 79. Markovič, 15. Traoré, 60. Zavadil z pen., 69. Pašek - 6. Kalina. Rozhodčí: Ardeleánu - T. Kovařík, Hock. ŽK: Hyčka, Kaščák - M. Štochl, Šmíd, Rada. Diváci: 5023.

Brno: Hladký - Hyčka, Schuster, Pernica, Husár (71. Buchta) - Pašek (78. Přerovský), Kaščák, Zavadil, Traoré (64. Glaser) - Markovič, Kroupa. Trenér: Grmela.

Bohemians: Havránek - Kalina, J. Štochl, Šmíd, Šírl - Moravec (74. Nerad), Budínský (57. Bartek), Jindřišek, Rada, Kolář (57. Ndiaye) - M. Štochl. Trenér: Weber.