Fotbalisté Teplic v dohrávce 9. kola první ligy deklasovali Příbram na jejím hřišti 4:0 a na třetím místě tabulky vystřídali Liberec. Severočechy poslali do dvoubrankového vedení během tří minut v prvním poločase kapitán Matula a nejlepší střelec soutěže Mahmutovič. Po půl hodině hry byl sice vyloučen jejich spoluhráč Lüftner, ale po změně stran korunovali triumf hostů Konžan Litsingi a svou druhou trefou Bosňan Mahmutovič. Příbram nevyhrála počtvrté za sebou a klesla na dvanáctou příčku.

Teplice v Příbrami naplno bodovaly poprvé od října 2009, na druhou Plzeň teď ztrácí jediný bod. Zároveň se s 25 vstřelenými brankami střelecky dotáhly na nejofenzivnější celek soutěže Spartu.

1. FK Příbram - FK Teplice 0:4 (0:2)

Branky: 23. a 69. Mahmutovič, 20. Matula, 46. Litsingi. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Blažej. ŽK: Řezníček (Příbram). ČK: 29. Lüftner (Teplice).

Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Zápotočný, Mišůn - Andrejevič (33. Mašán) - Mareš (46. Řezníček), Tarczal, T. Pilík, Danoski - Švancara (70. Brandner). Trenér: Straka.

Teplice: Grigar - Matula, Lüftner, Kaufman, Krob - Ljevakovič, Vachoušek (83. Táborský) - Litsingi, Salami (31. Jablonský), Nivaldo - Mahmutovič (80. Jindráček). Trenér: Ščasný.

Slavia padla na předposlední místo

Fotbalisté Slavie prohráli v devátém ligovém kole v Jablonci 1:2 gólem v nastavení. Léčba Koubkem po změně stran zapůsobila, ale ještě není tak účinná, aby slávisty uzdravila. Do přestávky to byla ta mátožná Slavia, jakou všichni znali skoro celý podzim. Bylo znát, že hráči chtěli, ale staré choroby se jich ještě držely. Až koňská dávka medikamentů nového trenéra v šatně znamenala, že chorý pookřál.

Jablonec po pravdě nepůsobil zdaleka tak sebejistě, jak by se mohl cítit vzhledem k postavení soupeřů v tabulce. I když v jeho hře byl větší smysl, obsahovala více umu a nacvičených prvků, jako by si domácí řekli, že jeden rychlý gól bude na hosty stačit.