Dvakrát se v prvním poločase dostal Liberec na dostřel soupeřovy branky a protože jednu možnost využil, vedl nad Sevillou v poločase utkání Evropské ligy 1:0. Favorizovaní hosté srovnali dvě minuty před koncem zásluhou střídajícího Machína. To už hrál Liberec v deseti, když musel předčasně pod sprchy gólman Kovář.

Liberec i tak získal cennou remízu, která může pomoci k postupu. Na třetí Freiburg, za nějž skóroval český reprezentant Darida, má náskok tří bodů. Sevillu obral o body podobně jako před sedmi lety, kdy proti ní uhrál remízu 0:0. Neporazitelnost v pohárech protáhl na osm utkání a bilanci proti španělským soupeřům vylepšil na pět výher, dvě remízy a porážku. Za čtrnáct dní 7. listopadu je na programu odveta v Andalusii.

"Máme trochu smíšené pocity. Před zápasem bychom remízu 1:1 brali všema deseti a když jsme byli tak blízko vítězství, tak mrzí, že jsme o něj přišli. Ale i tak si výsledku vážíme, remíza s týmem kalibru Sevilly je pořád hodně cenná," uvedl kouč Slovanu Jaroslav Šilhavý.

Proti vítězi soutěže z let 2006 a 2007 začal Liberec opatrně a vycházel z pozorné obrany. Favorizovaní hosté drželi od začátku balon, kombinovali na polovině, ale jejich převaha byla neplodná. Slovan dobře vykrýval prostory v defenzivě a nepouštěl Sevillu k výraznějším šancím. Sám se snažil hrozit z brejků a hned z prvního se ujal vedení.

Pavelka ve dvacáté minutě pěkně vysunul Rabušice a ten s chladnou hlavou zamířil přesně k tyči. Reprezentační útočník se radoval z gólu po více než měsíci, naposledy skóroval v 1. kole základní skupiny při remíze 2:2 ve Freiburgu. Zároveň brankou oslavil čerstvé prodloužení smlouvy.

Sevilla po inkasované brance zvýšila tlak, Liberec však do přestávky všechny ataky s vypětím sil ustál. Nejvíc práce měli domácí při úniku zkušeného Gameira, jehož v poslední chvíli odzbrojil Kelič. Na opačné straně protáhl vzápětí Varase ostrou střelou Rybalka.

Po přestávce pokračovala Sevilla v náporu, po deseti minutách ho ale domácí utnuli a rozehráli svou nejlepší pasáž v zápase. Odstartoval ji střelou nad Rabušic, brzy se po chybě hostující obrany řítil v přečíslení dva na jednoho na Varase ze strany Šural, gólman Sevilly ale jeho střelu vytáhl na roh.

Víctor Machín dává vyrovnávací gól brankáři Lukáši HroššoviVíctor Machín ze Sevilly dává vyrovnávací gól brankáři Liberce Lukáši Hroššovi

Na hře Sevilly bylo patrné, že nezažívá nejlepší období, přesto nakonec jedenáctý tým La Ligy odjížděl s bodem. V 78. minutě domácí propadli po standardní situaci a hosté šli do protiútoku dva na jednoho, který za cenu červené karty zastavil brankář Kovář. Slovenský náhradní gólman Hroššo si ještě s následným přímým kopem z nebezpečné pozice poradil, ale dvě minuty před koncem už nestačil na Machínovu střelu z úhlu.

Slovan Liberec - FC Sevilla 1:1 (1:0)

Branka: 20. Rabušic - 88. Machín. Rozhodčí: Dean - Collin, Long (všichni Angl.). ŽK: Pavelka, Kušnír - Coke, Moreno. ČK: 78. Kovář (Liberec). Diváci: 7700.

Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Hušek (64. Kalitvincev, 90. Kollár) - Šural, Rybalka, Pavelka, Delarge (79. Hroššo) - Rabušic. Trenér: Šilhavý.

Sevilla: Varas - Coke, Cala, Pareja, Navarro (74. Moreno) - Iborra, Cristóforo - Reyes (57. Bacca), Rabello (57. Machín), Perotti - Gameiro. Trenér: Emery.

Tabulka skupiny H:

1. FC Sevilla 3 2 1 0 5:2 7
2. Liberec 3 1 2 0 5:4 5
3. Freiburg 3 0 2 1 3:5 2
4. Estoril 3 0 1 2 3:5 1

Darida skóroval, Necid seděl na lavičce

Reprezentační záložník Vladimír Darida vstřelil gól při svém soutěžním debutu za Freiburg. Uzdravená letní posila z Plzně pomohla k domácí remíze 1:1 s Estorilem v Evropské lize. Německý tým ale ani na třetí pokus ve skupině H nevyhrál a ztrácí tři body na Liberec, který uhrál stejný výsledek proti vedoucí Seville.

Darida doléčil zranění kotníku ze zářijové kvalifikace v Itálii a od trenéra Christiana Streicha dostal šanci hned v základní sestavě. Na branku v novém působišti čekal třiadvacetiletý středopolař jen do 11. minuty, když otevřel skóre tečovanou střelou z úhlu.

Domácí však vedení neudrželi, protože v 53. minutě vyrovnal po úniku Sebá. Čtvrt hodiny poté se dostal na hřiště další český záložník Freiburgu Václav Pilař, jeho defenzivní spoluhráč Pavel Krmaš zůstal mezi náhradníky.

Také útočník Tomáš Necid sledoval jen z lavičky výhru PAOK Soluň 3:2 nad Maccabi Haifa. Řecký tým doma prohrával po dvaceti minutách o dvě branky, ale nakonec skóre otočil. Slovenský záložník PAOK Miroslav Stoch však v prvním poločase neproměnil dokonce dvě penalty.

Výsledky Evropské ligy:

Machačkala - Tromsö 1:0 (19. Burmistrov), Šachťor Karaganda - Alkmaar 1:1 (11. Finončenko - 26. Gudmundsson), Betis - Guimarães 1:0 (51. Vadillo), Dynamo Kyjev - Thun 3:0 (35. Jarmolenko, 60. Mbokani, 79. Gusev), Freiburg - Estoril 1:1 (11. Darida - 53. Seba), Liberec - Sevilla 1:1 (20. Rabušic - 88. Machin), Genk - Rapid Vídeň 1:1 (21. Gorius - 88. Sabitzer), Apollon Limassol - Lazio 0:0, Lyon - Rijeka 1:0 (67. Grénier), PAOK Soluň - Maccabi Haifa 3:2 (35. Vítor, 39. Ninis, 66. Salpindigis - 13. Ndlovu, 21. Golasa), Sheriff Tiraspol - Tottenham 0:2 (12. Vertonghen, 75. Defoe), Trabzonspor - Legia Varšava 2:0 (7. Janko, 83. Adin), Wigan - Kazaň 1:1 (40. Powell - 15. Prudnikov), Dinamo Záhřeb - PSV Eindhoven 0:0, Elfsborg - Esbjerg 1:2 (69. Jönsson - 7. a 67. Andreasen), Paços Ferreira - Dněpropetrovsk 0:2 (83. Rotan, 86. Konopljanka), Frankfurt - Maccabi Tel-Aviv 2:0 (13. Kadlec, 53. Meier), Fiorentina - Pandurii 3:0 (26. Joaquín, 34. Matos, 69. Cuadrado), Oděsa - Ludogorec 0:1 (45. Zlatinski), Salzburg - Standard Lutych 2:1 (53. Soriano, 85. Ramalho - 88. Bia z penalty), Swansea - Kubaň 1:1 (68. Michu - 90+3. Cissé), Valencia - St. Gallen 5:1 (12. Alcácer, 21. a 30. Fede, 33. Costa, 71. Canales - 74. Nater), Waregem - Maribor 1:3 (12. De Fauw - 21. Črnić, 34. Mertelj, 49. Mezga), Bordeaux - APOEL Nikósie 2:1 (25. Sané, 90. Henrique - 45. Gonçalves).