Fotbalisté Arsenalu se záložníkem Tomášem Rosickým zdolali v souboji o první místo anglické ligy Liverpool 2:0 a po 10. kole vedou tabulku o pět bodů. Druhá zůstala i přes porážku 0:2 v Newcastlu Chelsea. Jeden ze soupeřů Plzně v základní skupině Ligy mistrů Manchester City rozdrtil 7:0 Norwich, konkurenční Manchester United zdolal 3:1 Fulham a poprvé v sezoně dosáhl na druhé vítězství za sebou.

Arsenal nakročil za osmým vítězstvím z deseti zápasů už v 19. minutě, kdy si na centr Bacaryho Sagny naskočil Santi Cazorla. Jeho tvrdá hlavička sice skončila na tyči, španělský záložník ale stihl i úspěšnou dorážku. O pojištění vedení se postaral v 59. minutě pohlednou střelou z větší vzdálenosti Aaron Ramsey a dal už desátý gól v sezoně.