Fotbalový zázrak se povedl hráčům Slovanu Liberec. V odvetě Evropské ligy na hřišti favorizované Sevilly jim stačila jediná střela k bodovému zisku za remízu 1:1. Liberečtí prohrávali od 29. minuty a po celý zápas se houževnatě bránili. V 71. minutě se ale k sólu přes celé hřiště vydal David Pavelka, z osmnácti metrů uklidil míč do soupeřovy branky a zajistil tak konečný výsledek.

Slovan protáhl neporazitelnost v pohárech na devět utkání a dva zápasy před koncem skupiny zůstává na postupovém druhém místě dva body za Sevillou. Na třetí Freiburg, který přivítá 28. listopadu doma u Nisy, má náskok tří bodů.

Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý se rozhodl v Andalusii šetřit obránce Kušníra, jemuž by hrozila třetí žlutá karta, znamenající případný trest v příštím klíčovém utkání s Freiburgem. Na pravém kraji obrany ho nahradil Frýdek a od začátku měl plno práce s průniky aktivního Perottiho.

Sevilla sice nastoupila bez uzdraveného kapitána Rakitiče, který začal na lavičce, přesto hned zatlačila hosty před jejich vápno. Severočeši zahrozili v šesté minutě po Šuralově centru a nepřesné Rabušicově hlavičce, jinak se ale hlavně bránili.

První gólovou šanci si Sevilla vytvořila ve 24. minutě. Rabello první napálil odražený míč, slovenský gólman Hroššo, který nahradil potrestanou jedničku Kováře, ale zasáhl pohotově a přízemní střelu k tyči vytáhl na roh.

O pět minut později už vítěz Poháru UEFA z let 2006 a 2007 vedl. Po Kováčově faulu zahrával Perotti kousek za vápnem přímý kop a míč zatočil přesně do horního rohu.

Sevilla, která je v domácí soutěži až čtrnáctá, pokračovala v aktivitě i po přestávce a zkraje druhé půle mohla třikrát navýšit skóre. Střelu Ruseska ale hokejovým "semaforem" vyrazil Hroššo, stejný hráč pak pálil těsně vedle stejně jako Mbia.

Vzápětí měl Hroššo štěstí, že Rusescu netrefil dobře míč. V 69. minutě po Frýdkově zaváhání postupoval z úhlu na branku Perotti, jenže minul vzdálenější tyč.

Sevillu zahozené šance přišly draho. V 71. minutě vyrazil Liberec do ojedinělého brejku, Pavelka přešel přes půl hřiště a úchvatné sólo zakončil přesnou střelou, na niž se Varas natahoval marně.

Domácí inkasovaná branka zaskočila a hosté už nečekaný bod ubránili. V závěru jim pomohlo i štěstí, když Cala zblízka nastřelil tyč. Slovan tak i ve třetím vzájemném utkání se Sevillou remizoval a vyrovnal český rekord v počtu zápasů po sobě bez porážky během jedné sezony. Devět pohárových utkání v řadě neprohrála rovněž pražská Slavia v ročníku 1995/96.

FC Sevilla - Slovan Liberec 1:1 (1:0)

Branky: 29. Perotti - 71. Pavelka. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz (všichni Pol.). ŽK: Cala, Cristóforo, Mbia - Frýdek, Kováč, Sackey, Šural.

Sevilla: Varas - Coke, Cala, Fazio, Navarro - Cristóforo, Mbia - Reyes, Rabello (69. Rakitič), Perotti (80. Machín) - Rusescu (77. Bacca). Trenér: Emery.

Liberec: Hroššo - Frýdek, Kováč, Kelič, Fleišman - Sackey - Šural, Rybalka (70. Coufal), Pavelka, Delarge (63. Kalitvincev) - Rabušic (90. Hušek). Trenér: Šilhavý.

Výsledky čtvrtečních zápasů Evropské ligy:

Kazaň - Wigan 1:0 (22. Kuzmin), Kubaň Krasnodar - Swansea 1:1 (90. Baldé - 9. Bony), Dněpropetrovsk - Ferreira 2:0 (44. Nascimento, 66. Konopljanka), Esbjerg - Elfsborg 1:0 (71. Van Buren), Ludogorec - Oděsa 1:1 (47. Juninho Quixada - 64. Guy), Maribor - Zulte Waregem 0:1 (29. Hazard z penalty), APOEL - Bordeaux 2:1 (14. Alexandrou, 55. Morais - 45. Sané), Pandurii - Fiorentina 1:2 (32. De Oliveira - 86. Ryder, 90. Valero), PSV Eindhoven - Dinamo Záhřeb 2:0 (29. Maher, 57. Toivonen), St. Gallen - Valencia 2:3 (37. Besle, 66. Karanović - 30. a 76. Piatti, 86. Canales), Standard Lutych - Salcburk 1:3 (55. M'Poku - 42. Švento, 45. Kampl, 58. Alan), Maccabi Tel Aviv - Frankfurt 4:2 (14. a 90. z penalty Zehavi, 30. a 35. Itzhaki - 63. Lakić, 67. Meier z penalty), Tromso - Machačkala 0:1 (90. Mkrtčjan), Estoril - Freiburg 0:0, Guimaraes - Betis 0:1 (90. Chuli), Lazio - Apollon 2:1 (14. a 37. Floccari - 39. Papoulis), Legia - Trabzonspor 0:2 (71. vlastní Dossa, 79. Adin), Maccabi Haifa - PAOK 0:0, Rapid Vídeň - Genk 2:2 (40. a 45. Boyd - 28. Mbodji z penalty, 71. Buffel), Rijeka - Lyon 1:1 (21. Kramarić - 14. Plea), Sevilla - Liberec 1:1 (29. Perotti - 71. Pavelka), Thun - Dynamo Kyjev 0:2 (29. vlastní Schenkel, 69. Jarmolenko), Tottenham - Sheriff 2:1 (60. Lamela, 67. Defoe z penalty - 72. Isa), Alkmaar - Karaganda 1:0 (55. Ortiz).