Magnet 19. kola hokejové extraligy se hrál v Třinci. Po reprezentační pauze přivítali Oceláři vedoucí Spartu a chtěli se na pražský celek vytáhnout. Sparta se snažila hrát svoji hru a zpočátku se jí to dařilo, když aktivně napadala a po první třetině vedla. Třinec hrál spíš opatrně, ale k úspěchu se nakonec dobral. Jiří Polanský nejprve zařídil prodloužení, pak rozhodl v nájezdech.

Nečekané drama bylo k vidění v utkání předposledního Litvínova s druhým Hradcem Králové. Favorizovaní hosté se sice ujali vedení už v sedmé minutě, domácí ale dokázali během šestadvaceti vteřin srovnat. Po dvou třetinách byl vítězství blíž opět Litvínov, Hradec si ale vynutil prodloužení, ve kterém přidal vítězný gól.

Bojovný Litvínov podlehl Hradci v prodloužení

V tabulce předposlední hokejisté Litvínova vzdorovali druhému Hradci Králové statečně a nakonec podlehli 2:3 až v prodloužení. V průběhu duelu sice domácí úspěšně otočili skóre z 0:1 na 2:1, ale v nastaveném čase rozhodl v 63. minutě hostující útočník Lukáš Květoň.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodloužení (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Lukeš (Hübl), 24. Ručinský (Šlégr, Hübl) - 7. Podlešák (Švagrovský, Knotek), 31. Šimánek (Kudrna, Mertl), 63. L. Květoň (Vydarevý, Škoda). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Jindra, Skopal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. Diváci: 3250.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Šlégr, Posmyk, Kousalík - Majdan, Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Ručinský - Rosa, Piroš, J. Černý - Rapáč, Jurčík, R. Pšurný. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Škoda, Červený, L. Květoň - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Langhammer, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Brněnský Čiliak vychytal Zlín

Hokejisté Komety Brno porazili po tuhém boji v derby Zlín 3:1. Jedním ze strůjců vítězství byl brankář Marek Čiliak, který kapituloval pouze po střele Jiřího Marušáka. Góly Brna zaznamenali Vojtěch Němec, Jan Hruška a Leoš Čermák. Zlín po šesti utkáních vyšel poprvé bodově naprázdno. Brňané ukončili sérii dvou domácích nezdarů ve vzájemných utkání, ze kterých v uplynulé sezoně získali jen bod.

Kometa Brno - PSG Zlín 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Němec (T. Svoboda), 50. J. Hruška (Jan Hanzlík, Burian), 59. Čermák - 47. Marušák (Honejsek, F. Čech). Rozhodčí: Mikula, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:8, navíc Koreis - Zámorský oba 10 min. Bez využití. Diváci: 7200 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - D. Nosek, Jan Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka, Dujsík - H. Zohorna, L. Čermák, Holec - T. Svoboda, Němec, J. Káňa II - Dočekal, J. Hruška, Burian - P. Mrázek, Koreis, Wasserbauer. Trenéři: Kýhos, Pešout a Beran.

Zlín: Horčička - Marušák, Řezníček, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Valenta - Balaštík, Leška, O. Veselý - Holík, Čajánek, Kubiš - Honejsek, Melenovský, F. Čech - Ondráček, P. Sedláček, Z. Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Derby rozhodla pro sebe mistrovská Plzeň

V západočeském derby zvítězili hokejisté Plzně na ledě Karlových Varů těsně 2:1. Domácí prohráli už počtvrté za sebou, duel rozhodl v 54. minutě hostující útočník Tomáš Sýkora. Plzeň zavítala do Varů poprvé v této sezoně, domácí si přitom v sestavě vypomohli novou akvizicí z Chomutova - obráncem Martinem Rýglem.

Energie Karlovy Vary - Škoda Plzeň 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Pohl (Zaťovič, Bičánek) - 27. Kašpařík (Lev, Frolo), 54. T. Sýkora. Rozhodčí: Čech, Jeřábek - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 4620.

Karlovy Vary: Závorka - M. Rohan, Bičánek, Rýgl, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Pohl, Vachovec, Zaťovič - Hovorka, Roman Vlach, Dlouhý - Zucker, J. Kverka ml., J. Doležal - M. Látal, Kytnár, Koblasa - Tomeček. Trenéři: Mlejnek a J. Kverka st.

Plzeň: Machovský - Jiří Hanzlík, Seman, Slovák, J. Jeřábek, Mozík, Frolo, Marcel - Kratěna, J. Straka, J. Sýkora - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Lev - Dvořák, T.Sýkora, Hollweg - Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Kladno nedalo Liberci ani gól

Liberečtí Bílí tygři zvítězili na ledě Kladna 3:0. Rytíři po mdlém výkonu počtvrté za sebou nebodovali. Naproti tomu Severočeši poprvé v sezoně vyhráli dvakrát po sobě. Gólman hostujících Bílých tygrů Marcel Melicherčík vychytal druhý zápas za sebou s čistým kontem. Rytíři sice toužili po reprezentační přestávce získat ztracenou sebedůvěru i zlepšenou střeleckou produktivitu. Opak byl však pravdou a diváci na tribunách moc vzruchu neviděli.

Rytíři Kladno - Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Urban (P. Nedvěd, Hunkes), 36. Výtisk (Víšek, Bulík), 59. P. Nedvěd (Bartek, Víšek). Rozhodčí: Kalivoda, Wagner - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 2607.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava - Tenkrát, Patera, M. Hořava - S. Treille, Dragoun, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Eberle - Dalecký, Kuchler, Machač - od 30. navíc Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Liberec: Melicherčík - Hunkes, Verner, Voráček, Výtisk, Šimek, Čakajík, Vitásek - Urban, P. Nedvěd, Dušek - Valský, Filipi, Víšek - Jass, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Černá pardubická série trvá

Pardubice podlehly Vítkovicím 1:3 a neutěšená série se protahuje. Domácí ztratili sedmý z posledních osmi zápasů a doma prohráli potřetí v řadě, přestože zásluhou Tomáše Noska otevřeli skóre již po 46 vteřinách hry. Ostravané pak ale třemi góly otočili skóre a dovedli zápas k vítězství. Díky tříbodové výhře se dostali v tabulce právě před Pardubice.

ČSOB Pojišťovna Pardubice - Vítkovice Steel 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. T. Nosek (Kousal) - 9. Szturc (M. Hlinka), 24. Vandas (Kucsera), 42. Huna (Roman, Svačina). Rozhodčí: Šindler, Fraňo - Frodl, Charvát. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. Diváci: 7109.

Pardubice: M. Růžička - Benák, Zdráhal, Píša, V. Kočí, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Cetkovský, T. Zohorna - Radil, Kousal, T. Nosek - Endál, Marha, Číp - J. Veselý, Poulíček, Rys. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Vítkovice: Dolejš - Kudělka, Barinka, Sloboda, L. Kovář, M. Hruška, Štencel, Stehlík - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, M. Hlinka, Szturc - Vandas, Valčák, Kolouch - Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Piráti bodovali pod novým trenérem

Hokejisté posledního Chomutova se při premiéře nového trenéra Josefa Turka dočkali po čtyřech zápasech bodového zisku, ale přesto prohráli na Slavii 4:5 v prodloužení. O vedení se soupeři po opatrném začátku přetahovali, zápas rozhodl v čase 62:46 v přesilovce Jaroslav Bednář.

Slavia Praha - Piráti Chomutov 5:4 v prodloužení (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Skokan (Tomica), 16. Krenželok (Bednář, Micka), 32. Poletín (T. Doležal, Wharton), 50. V. Růžička ml. (Sklenář, Žejdl), 63. Bednář (Valach, Kadlec) - 7. Račuk (O. Kaše), 14. D. Hruška (Kubinčák), 20. Jaroslav Svoboda, 60. D. Hruška (Divíšek, Bartečko). Rozhodčí: Pavlovič, Polák - Flégl, Štofa. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:3. Diváci: 3071.

Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Wharton, Valach - Micka, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Klhůfek, T. Doležal, Poletín - Skokan, Vrdlovec, Tomica. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Chomutov: Kostúr - Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Rutta, Kučný, Bartejs, Šulák - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - Jíra, Kůs, Hřebejk - O. Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.

Šlágr kola zvládl lépe Třinec

Hokejisté Třince porazili vedoucí Spartu 3:2 po samostatných nájezdech a utnuli její sérii osmi výher. Domácím hrdinou se stal Jiří Polanský, který v závěru vyrovnal a nakonec rozhodl i penaltový rozstřel. Oceláři, kteří do utkání nastoupili bez absentujícího kapitána Bonka, si připsali čtvrté vítězství v řadě.

Oceláři Třinec - Sparta Praha 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 23. D. Květoň (Roth, Varaďa), 45. Polanský (Adamský), rozhodující nájezd Polanský - 18. Kumstát (Pech), 24. Rolinek (Piskáček). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:7, navíc J. Hlinka (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3160.

Třinec: Hrubec - Hrabal, Galvas, Roth, Linhart, Krejčí, Kania, Lojek, Foltýn - Martin Růžička, Zagrapan, Rákos - Orsava, Polanský, Adamský - D. Květoň, Peterek, Varaďa - Matuš, Marek Růžička, Rufer. Trenéři: Kalous a Marek.

Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp, Kubát - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

1. Sparta Praha 19 13 1 1 4 84:34 42
2. Hradec Králové 19 9 4 3 3 52:42 38
3. Brno 19 10 2 2 5 47:34 36
4. Slavia Praha 20 8 5 1 6 52:45 35
5. Třinec 19 10 2 1 6 59:54 35
6. Plzeň 19 8 3 2 6 48:46 32