České florbalistky bez problému vyhrály ve čtvrtfinále mistrovství světa v Ostravě nad Polskem 10:1 a v sobotu je od 17:00 čeká bitva o finále s obhájkyněmi titulu Švédkami. Hattrickem se na dnešním jasném vítězství podílela útočnice Tereza Urbánková, tři body za dvě trefy a jednu přihrávku si připsala obránkyně Nikola Černá.

První vystoupení domácího týmu po přesunu z Brna, kde se hrály základní skupiny, sledovalo v ČEZ Aréně 2747 diváků. Překonali dosud nejvyšší návštěvu na turnaji z nedělního duelu se Švýcarskem (2528).

Outsider odolával do páté minuty. První trefy se nesly ve znamení pomsty dvou ze šesti pamětnic jediné české porážky s Polkami z juniorského mistrovství světa v roce 2008.

Brankářka Jaczewská poprvé kapitulovala po střele Černé od půlky do pravého horního rohu a další gól přidala v deváté minutě Paulovičová. Provázková v české brance byla prakticky bez práce. Ve 13. minutě upravila už na 3:0 po otočce ve velkém brankovišti Jarolímová.

Po 46 vteřinách druhého dějství se podruhé prosadila Černá a v 25. minutě přidaly Češky lahůdkový gól. Lobovanou přihrávku Hyršlové trefila z první Jarolímová. Po polovině utkání musela hájit čistý štít Provázková proti osamocené Legowské.

Vzápětí málem dovršila hattrick Jarolímová, ale ukazatelem skóre pohnula až Sládečková. Ještě 34 vteřin před pauzou se trefila i nejlepší česká kanonýrka Urbánková, která další gól přidala 11 sekund po pauze a ve 47. minutě dovršila druhý hattrick za sebou. Předtím pokazila Provázkové nulu Krzywaková. "Desítky" v polské síti se fanoušci dočkali až 17 sekund před koncem díky Dominice Šteglové.

ČR - Polsko 10:1 (3:0, 4:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 5. Černá (Čapková), 9. Paulovičová (Žůrková), 14. Jarolímová (Černá), 21. Černá (Jarolímová), 25. Jarolímová (Hyršlová), 37. H. Sládečková (Hyršlová), 40. Urbánková (D. Šteglová), 41. Urbánková (Billá), 47. Urbánková (D. Šteglová), 60. D. Šteglová (Billá) - 42. Krzywaková (Timeková). Rozhodčí: Anderssonová, Jensenová (obě Švéd.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 2747.

Sestava ČR: Provázková - Černá, Čapková, Halfarová, Niemcová, Krupnová, Jílková, od 31. navíc Billá - Jarolímová, H. Sládečková, Hyršlová - Žůrková, Paulovičová, Vojáčková - A. Bočanová, Urbánková, D. Šteglová - od 41. navíc Macurová, Hašová. Trenéři: Šatalíková, M. Šteglová a Jedlička.