Lyžařka Šárka Strachová obsadila 12. místo ve slalomu Světového poháru v Lienzu a dosáhla nejlepšího výsledku v sezoně. Stejně jako v předchozím slalomu v Courchevelu zvítězila Rakušanka Marlies Schildová, která si připsala 35. prvenství v této disciplíně a v čele historických tabulek předstihla Švýcarku Vreni Schneiderovou.

Strachová v nevlídném počasí a částečně v mlze postoupila do druhého kola 17. časem. V druhé jízdě dokázala svou pozici vylepšit, na vítězku nakonec ztratila 2,66 sekundy. Bodovala podruhé v sezoně, v polovině prosince byla ve slalomu v Courchevelu osmnáctá.

České slalomářce pomohly i výpadky několika favoritek. Druhé kolo nedokončily například Maria Pietiläová-Holmnerová ze Švédska nebo Rakušanka Kathrin Zettelová, kterým po úvodní jízdě patřilo druhé a třetí místo.

Další české reprezentantky Martina Dubovská a Kateřina Pauláthová nedokončily první kolo.

Vedení po prvním kole neudržela osmnáctiletá mistryně světa Mikaela Shiffrinová z USA, která se mohla stát nejmladší ženou, jež by vyhrála pět slalomů SP v jednom roce. Na Schildovou, která byla po prvním kole až šestá, ztratila 41 setin, těsně však před ní udržela první místo v průběžném pořadí disciplíny.

Celkově pořadí SP nově vede Němka Maria Höflová-Rieschová, která dnes dojela třetí.

Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 8 závodů): 1. Shiffrinová 202 b., 2. M. Schildová 200, 3. Hansdotterová 152, 4. Höflová-Rieschová 140, 5. Gagnonová 135, 6. Lösethová 113, ...23. Strachová 35, 45. Dubovská 3.

Průběžné pořadí SP (po 15 ze 34 závodů): 1. Höflová-Rieschová 611, 2. Weiratherová (Licht.) 609, 3. Fenningerová (Rak.) 597, 4. Gutová (Švýc.) 568, 5. Mazeová (Slovin.) 442, 6. Shiffrinová 414, ...70. Strachová 35, 103. Dubovská 3.