Sparťanský útočník Miroslav Slepička v akci. Po odehrané třetině soutěže vede ligu Slavia, která má dvoubodový náskok na druhou Mladou Boleslav. Třetí je Sparta. Ta ztrácí na první příčku už sedm bodů.

Slavia znemožnila debaklem i Kladno

Slávisté předvedli doma proti Kladnu další krasojízdu, když svého soka rozstříleli 5:0. V Edenu tak vyhráli i v pátém ligovém utkání a vylepšili domácí skóre na parádních 16:0.

O tom v jaké jsou sešívaní pohodě svědčí i reakce hráčů po utkání, kteří přestože vyhráli vysokým rozdílem, brali výsledek jaksi jako samozřejmost.

"Chtěli jsme také dát co nejdříve branku, a i to se podařilo. Ještě do přestávky jsme mohli vedení zvýšit. Přestože se to rozjíždělo pomaleji, tak druhá branka rozhodla. My se uklidnili a byla jen otázka, jak skóre naroste," zhodnotil zápas trenér Pražanů Karel Jarolím.

Sparta bere po matném výkonu bod

Největší pozornost se však v neděli upínala do Plzně, kam přijela Sparta, kterou vedl poprvé (v letošní sezoně) nový trenér Chovanec.

Jak již bylo dlouho dopředu avizováno, v sestavě Letenských dostali příležitost mladíci Kúdela s Krobem, od začátku nastoupil i zkušenější z mladíků Zeman, do branky se poprvé postavil Blažek.

Osvěžení sestavy však Spartě příliš nepomohlo. Ve Štruncových sadech byl k vidění velmi průměrný zápas téměř bez šancí a Pražané nakonec museli být radi i za získaný bod, jenž brali za remízu 1:1.

"Očekával jsem větší úroveň zápasu i více od svého mužstva, především mi chyběla odvaha v útočné fázi. Ukázali své možnosti, ale někteří zkušenější hráči naopak trochu zaostali.

Změny se projevily na sehranosti týmu, ale ukázaly také možnosti, které při jeho sestavení máme," neskrýval své zklamání trenér Chovanec.

Boleslav se po roce vrací na výsluní

Po loňské nepovedé sezóně hraje opět první housle i celek z Mladé Boleslavi. Středočeši vstřelili Teplicím, které letos doma ještě neinkasovaly, za 63 minut tři branky a i přes potíže v závěru zápasu uhráli vítězství 3:2.

"V první půli jsme hráli dobře, pomohla nám standardní situace a pak jsme hrozili z brejků, ty se nám povedlo proměnit až po půli. Hráči v té chvíli začali některé situace vypouštět, a to je v takových zápasech vždycky znát," okomentoval utkání trenér hostů Pavel Hapal.

Žižkov doma plichtil s Brnem

Po sérii nepřesvědčivých výkonů bodově zabrala i žižkovská Viktoria, která doma remizovala 1:1 se zakřiknutým Brnem. "Nemůžete vyhrát, když dostanete takovýhle žákovský gól a zároveň když neproměníte ty šance, které máte.

Ve druhém poločase se dostávala hra do naší režie, ale při tom sólu jsme mohli nakonec inkasovat na 1:2. Obě mužstva si zasloužila vyhrát i prohrát," byl nakonec nespokojený domácí kopuč Csaplár, jehož tým byl k vítězství výrazně blíže.

Dynamo po šesté neprohrálo, Příbram děkovala Huňovi

Budějovickému Dynamu se pod vedením kouče Tobiáše poměrně daří. Za posledních šest kol nepoznal tým z jihu Čech chuť porážky. Tentokrát však Českobudějovičtí zachraňovali remízu s Olomoucí až v samotném závěru utkání.

V 88. minutě rozhodčí Kovařík po dlouhých diskuzích nakonec uznal vyrovnácí branku Mezlíka.

Příbram doma hostila Zlín a za vítězství mohla děkovat svému kapitánovi Huňovi, který hattrickem prakticky sám zařídil vítězství 3:0. Středočeši se tak tříbodovým ziskem odpoutali od pásma sestupu, jemuž se naopak přiblížila zlínská Tescoma.

Už v sobotu zvítězil v ofenzivní podívané Baník Ostrava nad Bohemians Praha 5:4.

1. Slavia 10 8 1 1 28:6 25
2. Mladá Boleslav 10 7 2 1 17:9 23