Ani Václav Svěrkoš Baníku k výhře nepomohl. Baník, jenž se letos netají nejvyššími ambicemi, narazil ve čtrnáctém kole fotbalové Gambrinus ligy na českobudějovické Dynamo, které před týdnem doma zkrotilo i vedoucí Slavii.

Za devadesát minut hry se diváci v Ostravě branky nedočkali, a domácí tak vinou ztráty mohou přijít o druhé místo v tabulce. Budějovice si za posledních deset zápasů připsali již osmou plichtu a pod trenérem Tobiášem stále ještě neprohrály.

V obírání favoritů pokračovali i plzenští fotbalisté. Ti si doma po Slavii a Spartě vyšlápli také na Mladou Boleslav, Kterou porazili 2:0.  Hosté tak podruhé vyšli střelecky na prázdno a na vítězství čekají už čtyři zápasy.

Ve Zlíně šli do vedení zásluhou Melinhovy proměněné penalty jako první hosté z Olomouce, ale Valachům se podařilo vyrovnat v 66. minutě. To se trefil Kroča. Stav 1:1 vydržel až do závěrečného hvizdu.

Liberec po třech zápasech bez tříbodového zisku konečně zvítězil. Odneslo to Kladno, které si ze severu Čech veze porážku 0:2. Hosty načal brankou ve 38. minutě Papoušek, tři minuty před koncem pak dokončil dílo svým gólem Smetana. Zápas ve chladném odpoledni sledovalo pouhých 3 197 diváků.