1209763621_1___192x128_.jpgVe slovinský týmu nastoupili hned čtyři hráči, kteří působili v české nejvyšší soutěži - obránce Miha Rebolj a útočníci Tomaž Razingar, Andrej Hebar a Rok Pajič. Tým Kanady nastoupil s řadou veljkých hvězd NHL, mezi něž se kromě Heatleyho řadí útočníci Nash, Martin St. Louis nebo Jason Spezza.

Domácí tým a favorit celého turnaje se dostal už ve 4. minutě do vedení. Obránce Hamhuis nejlépe sledoval odražený puk a poslal jej do odkryté branky. Hned za okamžik trefil Staal v přesilovce tyč. Slovinci mohli vyrovnat v 17. minutě, ale Razingar sám před Wardem nedokázal puk usměrnit do brány. O minutu později se na druhé straně dostával do slibné pozice St. Louis, v rozhodující chvíli ho však fauloval Pajič.

I do druhé třetiny vstoupili Kanaďané úspěšně. Po 41 vteřinách hry našel Nash zpoza brány útočníka Ottawy Heatleyho, který v kleče prostřelil Kristana. Třetí gól přidal ve 31. minutě za aplausu překvapivě nevyprodané Halifax Metro Centre útočník St. Louis, který se prosadil v přesilové hře přízemní střelou k tyči. Vzápětí však Kanaďani v krátké době dvakrát faulovali a Slovinci toho využil ke snížení stavu zápasu na 3:1.

Razingar našel u levé tyče útočníka Los Angeles Kings Anže Kopitara, který si zpracoval puk a střelou po ledě překonal přesunuvšího se Warda. Domácí tým však návrat Slovinců do zápasu nepřipustil. O dvě minuty později při přesilovce ještě Heatleyho vychytal Kristan, vzápětí však nestačil na přesnou střelu stejného hráče k tyčce.

´

Kanaďané pokračovali v ofenzivním hokeji i ve třetí třetině, hned ve druhé minutě trefil Roy tyč, za minuty najížděl na Kristana Nash, svůj nájezd ale neproměnil. V 50. minutě trefil Green v přesilovce opět tyč, na druhé straně ujel Kopitar, druhý gól se mu ale dát nepodařilo. V téže přesilovce se podařilo Heatleymu docílit hattricku, když vjel do pásma a bekhendovou střelou pod břevno vstřelil pátou branku svého týmu.

V 56. minutě ještě neproměnil velkou šanci Green, přesto se Kanaďané mohli po zápase těšit z prvního vítězství.

Branky a nahrávky: 4. Hamhuis (Heatley, Getzlaf), 21. Heatley (Getzlaf, Nash), 31. St. Louis (E. Staal, Keith), 35. Heatley (Nash, Burns), 51. Heatley (Getzlaf) - 33. Kopitar (Razingar, Rebolj). Rozhodčí: Bulanov, Poljakov - Oskirko (všichni Rus.), Kiča (Ukr.). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1.

Kanada: Ward - Bouwmeester, Jovanovski, Staios, Hamhuis, Green, Burns, Keith - Heatley, Getzlaf, Nash - D. Roy, Toews, Doan - St. Louis, E. Staal, Spezza - Sharp, Mayers, Chimera - Kunitz.
Slovinsko: Kristan - Robar, Kranjc, Varl, Dervarič, Rebolj, Milovanovič, Tavželj, Vidmar - Pretnar, Kopitar, Razingar - D. Rodman, M. Rodman, Polončič - Hebar, Goličič, Hafner - Mušič, Pajič, Murič.