ee18495f8a__192x128_.jpgV tomto zápase měly zastoupení také české barvy. Jedním z hlavních rozhodčích byl Milan Minář, kterému na čáře pomáhal František Kalivoda. V lotyšském dresu se objevilo hned sedm hráčů, kteří hráli v české nejvyšší soutěži - brankář Masalskis, obránci Redlihs, Jerofejevs a Galvinš a útočníci Berzinš, Darzinš a Stals.

První přesilovku využili Američané v 7. minutě, když Brown dorazil za Masalskisova záda střelu Martina. Ten si připsal asistenci i na druhém gólu. Ve 29. minutě znovu vystřelil v přesilovce od modré a tentokrát puk do brány dorážel Kane. Ve 32. minutě byl ve vyložené pozici faulován Stempniak, ..... ale trestné střílení neproměnil.

I třetí gól padl jako přes kopírák. Ve 48. minutě vystřelil Kane a do prázdné brány dorážel Parise. Závěrečnou branku vstřelil v 52. minutě O´Sullivan.

USA - Lotyšsko 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky:
8. Brown (Kane, Martin), 29. Kane (Martin), 48. 17. Parise (Brown, Kane), 52. O´Sullivan (Mueller, Martin),
Rozhodčí: Schütz (Něm.), Minář - Kalivoda (oba ČR), Deďulja (Běl.). Vyloučení: 9:13. Využití: 4:0.
USA: Thomas - Ballard, Gleason, Gilbert, Greene, Stuart, Wisniewski, Martin - Backes, Booth, Brown - Burish, Halpern, Kane - OúSullivan, Kessel, Parise - Stafford, Mueller, Pominville - Stempniak.
Lotyšsko: Masalskis - Pujacs, Rekis, K. Redlihs, Jerofejevs, Lavinš, Galvinš, J. Redlihs, Saviels - Širokovs, Sprukts, Cipulis - Daugavins, Vasiljevs, Niživijs - M. Redlihs, Berzinš, Darzinš - Stals, Blinovs, Ivanans.