V nevídané krizi se nachází loňský vítěz základní části a účastník Ligy mistrů z Českých Budějovic. Jihočeši v Holešovicích zásluhou Humlovy branky po první třetině sice vedli, ale domácí ve druhé třetině zápas otočili a dotáhli do vítězného konce. Ze tříbodového zisku se Mountfield za posledních třináct extraligových utkání radoval pouze jedinkrát.

Plzeňští hokejisté nemají s Libercem příliš dobrou bilanci, ale v šestadvacátém vzájemném zápase Lasselsberger ukázal, že statistiky nic neznamenají. První třetinu vyhráli Západočeši 5:1 a o výsledku tak bylo předem rozhodnuto. Hattrickem se blýskl kapitán Martin Straka. V dalším průběhu utkání se prosadil už jen Vampola, který v 37. minutě zvýšil na konečných 6:1.

Litvínov doma porazil slávisty 4:2.Litvínov byl letos prvním týmem, který dokázal po osmi kolech Slavii porazit a Chemikům se sešívané podařilo přetlačit i podruhé v sezóně. Pražanům nepomohly na severu Čech ani dva góly Davida Hrušky.

Mladá Boleslav doma vedla s Pardubicemi už 2:0, leč Východočechům se podařilo srovnat a vynutit si tak prodloužení. V něm rozjásal vyprodaný stadion už v první minutě nastavení vítěznou trefou obránce Posmyk.

Jedenáct branek viděli diváci ve Zlíně, kde tamní RI Okna porazila Třinec 7:4, po bodech sahali i hokejisté Kladna, kteří se představili v Karlových Varech. Nakonec si však mohli rvát vlasy, protože rozdílový gól Energie vstřelil Kristek až v poslední minutě třetí třetiny.

Výsledky 22. kola hokejové O2 extraligy:
Sparta Praha - Mountfield České Budějovice 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
36. Vykoukal (Ton), 40. Netík (Langhammer, Ton), 46. Kratěna (Výborný, Broš) - 18. Huml (Kůrka, M. Hudec), 51. Gřegořek (Toman).

Lasselsberger Plzeň - Bílí Tygři Liberec 6:1 (5:1, 1:0, 0:0)
5. M. Straka (Fabuš, Benák), 16. M. Straka (Kracík, Vlasák), 17. M. Straka, 18. Vlasák (Pácal), 20. Adamský, 37. Vampola (Kovář) - 13. Zíb (Modrý).

Litvínov - Slavia Praha 4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Bahenský (Zíma), 17. Jenáček (Švarný), 26. Heinisch (Bahenský), 39. Kubinčák (Šlégr) - 14. D. Hruška (Beránek, Vondrka), 46. D. Hruška.

BK Mladá Boleslav - Moeller Pardubice 3:2 v prodl. (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
22. P. Barinka (Benda), 32. Handlovský (Padělek), 61. Posmyk - 46. Pivko (Snopek), 51. Nakládal (Divíšek, Kolář).

RI Okna Zlín - Oceláři Třinec 7:4 (2:0, 3:3, 2:1)
3. Leška (Balaštík, Nosek), 8. Kollár (Andrašovský), 30. Leška (Hamrlík, Köhler), 35. Leška (Balaštík, Köhler), 38. Köhler (Leška, Balaštík), 44. Kollár (Nosek), 57. Rachůnek (Balaštík, Hamrlík) - 25. Polanský (Gureň, Kováčik), 27. V. Polák (Gureň, Kanko), 35. Tomík (Martynek, Peterek), 42. D. Květoň (Peterek, Seman).

Energie Karlovy Vary - Geus Okna Kladno 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
13. Skuhravý (Kumstát), 26. Skuhravý (Kumstát), 60. Kristek (Řezníček) - 11. Patera (Diviš), 29. Hájek (Horna, Frolík).

HC Vítkovice Steel - HC Znojemští Orli 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
27. Barinka, 31. Kvapil, 34. Stehlík, 60. Ujčík - 9. Selingr, 37. Dopita.