pesek-misano-moto__192x128_.jpgLetos poprvé se oba čeští jezdci vešli v jednom závodě do elitní desítky. Potřetí v sezoně vyhrál Španěl Alvaro Bautista.

V dramatickém závodě se probojoval k prvenství z jedenáctého místa na startu, a posunul se na třetí místo průběžného pořadí o bod za druhého Fina Miku Kallia. Svůj náskok v čele šampionátu zvýšil už na 26 bodů Ital Marco Simoncelli, i když v závěru upadl a dojel šestý.

Dvanáctý díl sezony vůbec nevyšel jeho nejbližšímu pronásledovateli Kalliovi, který po kolizi s týmovým kolegou z KTM Japoncem Hirošim Aojamou závod nedokončil. Do cíle nedojel ani dosud třetí jezdec celkové klasifikace Španěl Alex Debon, který vyhrál před dvěma týdny v Brně.

Peškovým maximem ve dvěstěpadesátkách dosud byla tři desátá místa, Abraham už byl letos dvakrát sedmý. Po dnešním závodě mají oba na kontě 31 bodů a jsou na patnáctém a šestnáctém místě.

V kubatuře do 125 ccm si dojel suverénně pro druhé vítězství v sezoně mistr světa Maďar Gábor Talmacsi, který byl nejrychlejší už v kvalifikaci. Poprvé nebodoval vedoucí jezdec šampionátu Francouz Mike di Meglio, který se po špatném startu probojoval až na třetí místo, ale poté spadl. Pět závodů před koncem sezony má v čele seriálu k dobru 28 bodů před druhým Italem Simonem Corsim, kterému svou chybou přihrál stupně vítězů. Talmacsi je celkově třetí.

Do 125 ccm: 1. Talmacsi (Maď./Aprilia) 40:03,679, 2. Smith (Brit./Aprilia) -5,402, 3. Corsi (It./Aprilia) -14,388, 4. Márquez (Šp./KTM) -17,058, 5. Terol (Šp./Aprilia) -17,321, 6. Iannone (It./Aprilia) -17,482.
Pořadí MS (po 12 ze 17 závodů): 1. Di Meglio (Fr./Derbi) 186, 2. Corsi 158, 3. Talmacsi 147, 4. Bradl (Něm./Aprilia) 126, 5. Olive (Šp./Derbi) 114, 6. Terol 113.

Do 250 ccm: 1. Bautista (Šp./Aprilia) ...., 2. Takahaši (Jap./Honda) -2,088, 3. Barberá (Šp./Aprilia) -3,752, 4. Locatelli (It./Gilera) -7,472, 5. Simon (Šp./KTM) -10,862, 6. Simoncelli (It./Gilera) -21,180, ...9. Pešek -35,051, 10. Abraham (oba ČR/Aprilia) -45,405.
Pořadí MS (po 12 ze 17 závodů): 1. Simoncelli 190, 2. Kallio (Fin./KTM) 164, 3. Bautista 163, 4. Barberá 142, 5. Debon (Šp./Aprilia) 139, 6. Pasini (It./Aprilia) 117, ...15. Abraham 31, 16. L. Pešek 31.