Nejzkušenější z českých sdruženářů tak navázal na čtvrté místo z úvodního SP v Kuusamu, čímž dosáhl třetího nejlepšího výkony v kariéře. Vedle něj se do první desítky dostali i Tomáš Slavík v Kuusamu a Miroslav Dvořák v Trondheimu.

Český sdruženář Pavel Churavý. Jednatřicetiletý Churavý obsadil po skokanské části páté místo, do finiše dorazil ve skupince bojující o čtvrtou pozici, ale ve finiši nestačil na rakouské duo Denifl - Stecher.

Závod vyhrál suverénně Američan Bill Demong, který o půl minuty porazil Němce Björna Kircheisena a Nora Jana Schmida.

Další z českých závodníků Tomáš Slavík obsadil 21. příčku, Martin Skopek doběhl dvaačtyřicátý. Miroslav Dvořák do běžecké části neodstartoval.

V průběžném pořadí SP se Churavý posunul na desátou příčku, v čele je stále s velkou převahou Fin Koivuranta.

Severská kombinace - SP v Ramsau:

1. Demong (USA) 25:59,4, 2. Kircheisen (Něm.) -28,3, 3. Schmid (Nor.) -37,3, 4. Denifl -44,8, 5. Stecher (oba Rak.) -45,4, 6. Churavý (ČR) -46,1, 7. Frenzel (Něm.) -53,7, 8. Klemetsen -59,3, 9. Tande (oba Nor.) a Lacroix (Fr.) oba -59,7, ...21. Slavík -1:49,5, 42. Skopek -3:53,4, Dvořák (všichni ČR) neodstartoval do běhu.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 22 závodů): 1. Koivuranta (Fin.) 333, 2. Moan (Nor.) 211, 3. Demong 210, 4. Kircheisen 199, 5. Denifl 196, 6. Ackermann (Něm.) 193, ...10. Churavý 135, 25. Slavík 53, 26. Dvořák 47.