Frank Lampard v souboji s Danim z Kluže. Ani ve druhém utkání fotbalové Ligy mistrů český brankář Petr Čech neinkasoval, Chelsea však získala jen bod za remízu 0:0 na hřišti rumunského outsidera Kluže.

K překvapení se schylovalo na hřišti Šachtaru Doněck, který i s Tomášem Hübschmanem v sestavě doma vedl nad Barcelonu 1:0.

Tři minuty před koncem však vyrovnal Messi a v nastaveném čase zápas otočil ve prospěch slavného klubu. Z výhry 2:1 se radoval i další španělský celek Atlético Madrid českého obránce Tomáše Ujfalušiho.

Bod pro Chelsea zachraňoval v závěru Čech

Fotbalisté Kluže se zvučného jména svého soupeře nezalekli a od prvních minut se do anglického týmu pustili.

Těžili především z rychlých protiútoků, ovšem jejich střely z dálky létaly mimo Čechovu branku. Postupně začala přebírat otěže hry Chelsea, ale do výraznější šance se nedostala.

Navíc znovu začali zlobit domácí. Dařilo se především levému záložníkovi Dubarbierovi, který v 51. minutě vyslal také první přímou střelu na Čecha, jenž si však s jeho ranou z 25 metrů poradil.

Jenže jeho spoluhráči byli v útoku rovněž bezzubí, a tak alespoň bod zachránil právě Čech, když v závěru skvěle chytil Perreirovu střelu zblízka.

Ufjalušiho Atlético nadále stoprocentní, Doněck mohl porazit Barcelonu

Povedený vstup do utkání přinesl vítězství Atlétiku Madrid. Již ve čtvrté minutě si zpracoval míč Agüero, obešel obránce a otevřel skóre.

Následně Marseille přežilo tři další jasné šance a samo vyrovnalo, když Niang zakončil hlavou pohledný rychlý protiútok. O výhře rozhodl Raúl García, který tečoval Perniův přímý kop. Po změně stran si již Atlético vedení pohlídalo i zásluhou bezchybného Ujfalušiho.

Fotbalisté Šachtaru byli blízko nečekané výhře nad Barcelonou, ale slibné vedení neudrželi. Hosty zachránil střídající Messi, který nejprve vyrovnal a z posledního útoku strhl výhru na stranu Barcelony. Hübschman odehrál celý zápas.

Kyperská Famagusta porazila Panathinaikos

Historicky první výhry v Lize mistrů se dočkal Anorthosis Famagusta, který se radoval v kypersko-řeckém duelu po výhře 3:1 nad přemožitelem pražské Sparty z předkola Panathinaikosem Atény.

Nováček soutěže si výhru zasloužil povedeným začátkem, když již v 15. minutě vedl 2:0 po vlastní brance Sarriegiho, který si do vlastní branky srazil autové vhazování, a hlavičce Dobrasinoviče.

Liga mistrů - 2. kolo:

Skupina A:

Girondins Bordeaux - AS Řím 1:3 (1:0)

Branky: 18. Gourcuff - 71. a 83. Baptista, 64. Vučinič. Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 36. Henrique (Bordeaux). Diváci: 30.000.

Skupina B:

Anorthosis Famagusta - Panathinaikos Atény 3:1 (2:1)

Branky: 11. vlastní Sarriegi, 15. Dobrasinovič, 78. Taher - 28. Salpingidis z pen. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Diváci: 18.000.

Inter Milán - Werder Brémy 1:1 (1:0)

Branky: 13. Maicon - 62. Pizarro. Rozhodčí: Michel (SR). Diváci: 33.000.

1. Famagusta 2 1 1 0 3:1 4
Inter Milán 2 1 1 0 3:1 4
3. Brémy 2 0 2 0 1:1 2
4. Panathinaikos 2 0 0 2 1:5 0

Skupina C:

Sporting Lisabon - FC Basilej 2:0 (0:0)

Branky: 55. Romagnoli, 86. Derlei. Rozhodčí: Rizzoli (It.). Diváci: 20.000.

Šachtar Doněck - FC Barcelona 1:2 (1:0)

Branky: 44. Ilsinho - 87. a 90.+4 Messi. Rozhodčí: Webb (Angl.). Diváci: 25.000.

1. Barcelona 2 2 0 0 5:2 6
2. Sporting 2 1 0 1 3:3 3
Doněck 2 1 0 1 3:3 3
4. Basilej 2 0 0 2 1:4 0

Skupina D:

FC Liverpool - PSV Eindhoven 3:1 (2:0)

Branky: 5. Kuijt, 34. Keane, 76. Gerrard - 78. Koevermans. Rozhodčí: Brych (Něm.). Diváci: 41.097.

Atlético Madrid - Olympique Marseille 2:1 (2:1)

Branky: 4. Agüero, 22. Raúl García - 16. Niang. Rozhodčí: Övrebö (Nor.). Diváci: 50.000.

1. Atlético 2 2 0 0 5:1 6
2. Liverpool 2 2 0 0 5:2 6
3. Marseille 2 0 0 2 2:4 0
4. Eindhoven 2 0 0 2 1:6 0